Teigiama, kad „Intel“ gamindama lustus pas TSMC išleis milijardus JAV dolerių

„Goldman Sachs“ analitikai, teigia, kad 2024 ir 2025 m. „Intel“ tikriausiai išplės produktų gamybą pas TSMC. Prognozuojama, kad „Intel“ užsakymų bendra rinka 2024 m. sudarys 18,6 mlrd. dolerių, o 2025 m. – 19,4 mlrd. dolerių, teigė analitikai. Tikėtina, kad kitais metais TSMC gaus 5,6 mlrd. dolerių vertės gamybos užsakymų iš „Intel“, o 2025 m. – 9,7 mlrd. dolerių. Panašu, kad „Goldman Sachs“ prielaidos pagrįstos iššūkiais, su kuriais „Intel“ susidūrė nuo 10 nm technologijos laikų, kai buvo pradėti taikyti mažesni ir pažangesni gamybos procesai.

Puslaidininkių pramonės analitikas Andrew Lu mano, kad šie santykiai vystysis ir toliau. Intel lustų gamybos padalinys tiesiogiai konkuruoja su TSMC, o jos projektavimo padalinys stengiasi išsilaikyti vis konkurencingesniame puslaidininkių sektoriuje. Atrodo, kad „Intel“ lustų dizaineriai nori glaudžiau bendradarbiauti su Taivano gamintoju.

Lu netgi spėlioja apie galimą konkuruojančių „Intel“ verslo padalinių atsiskyrimą, prognozuodamas, kad Santa Klaroje įsikūrusi lustų gamintoja artimiausiais metais gali skilti į dvi atskiras bendroves. „Intel“ vis dažniau taiko kelių lustų dizainą savo būsimiems procesoriams, o iki 2023 m. pabaigos kai kurie lustų komponentai turėtų būti perduoti išorinėms gamykloms.

Atmetus spėliones, tikėtina, kad visi TSMC gamybos pajėgumai 2024 ir 2025 m. jau yra rezervuoti. Jei „Intel“ planuoja didžiąją dalį savo puslaidininkių gaminių perduoti Taivano įmonei, sutartys jau būtų baigtos sudaryti.

Darant prielaidą, kad „Goldman Sachs“ analitikų pateikti skaičiai – 5,6 mlrd. ir 9,7 mlrd. dolerių – yra tikslūs, „Intel“ užsakymai galėtų sudaryti apie 6,4 % ir 9,4 % visų 2024 ir 2025 m. TSMC pajamų. Tačiau, nepaisant didelių sumų, nei „Intel“, nei TSMC viešai nepatvirtino ir nepaneigė šių teiginių.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.