TeliaSonera ir toliau plečia 4G tinklą

TeliaSonera grupė, kuriai priklauso ir Lietuvos telekomunikacijų bendrovė Omnitel, šiandien skelbia pradedanti teikti komercines 4G paslaugas Suomijoje, Turku ir Helsinkio miestuose, ir taip toliau plečia savo 4G tinklą Skandinavijos šalyse.

„Didžiulis naudojimosi mobiliuoju plačiajuosčiu internetu augimas rodo esant neribotą pralaidumo poreikį, o su 4G mes galime pasiūlyti daugiau greičio ir talpos mobiliesiems duomenims, – sakė TeliaSonera Mobiliojo ryšio paslaugų padalinio Suomijoje vadovas Marekas Hinze. – Pilotinis 4G tinklas Turku mieste veikė šešis mėnesius, ir vartotojų susidomėjimas 4G ryšiu nuolat augo. Džiaugiamės galėdami pradėti teikti komercines 4G paslaugas.“

Naujos kartos 4G ryšio tinklas atveria naujas galimybes naudotis nešiojamųjų kompiuterių paslaugomis, reikalaujančiomis didelio greičio ir talpos – tokiomis kaip tiesioginės vaizdo transliacijos, interaktyvioji televizija bei kitos profesionalios ir verslo paslaugos.

Be pirmojo Suomijoje 4G tinklo Turku mieste, 4G paslaugos pradedamos teikti ir Helsinkio verslo centre šiaurinėje miesto dalyje. Tinklas veikia 2,6 GHz dažnių ruože.

„4G paslaugų teikimas Helsinkyje labai išaugs, kai tik atsiras abiem dažniams pritaikyti mobiliojo interneto modemai. Daugiausia dėmesio mes skiriame 4G tinklui 1,8 Ghz dažnių ruože, kuris leis užtikrinti mūsų vartotojams reikalingą platų padengimą“, – sakė Marekas Hinze.

Žinoma, mums įdomios kainos. Suomijoje TeliaSonera paslaugos yra teikiamos su Sonera prekės ženklu. Sonera 4G paslauga Sonera Full Net 4G kainuoja 46 eurus per mėnesį, įskaitant 4G modemą, palaikantį taip pat ir 3G ir 2G ryšį.

Galime priminti, kad šiuo metu konkuruoja du standartai. 4G ryšio standartu laikomas ir WiMax tinklas, kuris yra prieinamas bemaž visuose Lietuvos miestuose, ir LTE 4G tinklas, kurį proteguoja telekomunikacijų bendrovės. Jį Lietuvoje pirmieji žada pristatyti Omnitel.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.