Turistai Japonijoje galės atsiskaityti su pirštų antspaudais

Japonija nusprendė turistams pateikti naujovę – jie galės įvairiose prekybos vietose atsiskaitinėti vien pirštų antspaudų pagalba. Ši eksperimentinė sistema startuos jau šią vasarą.

Norėdami pasinaudoti šia sistema turistai turės užregistruoti savo antspaudus, kredito kortelę bei kitus duomenis oro uoste ar kitoje vietoje. Tada bus galima apsipirkinėti ir atlikti kitus atsiskaitymus neištraukiant piniginės ar net neturint jos prie savęs. Norint atsiskaityti už paslaugas ar pirkinius reikės padėti du pirštus ant specialaus įrenginio. Tai bus viskas, ką reikės atlikti.

Įdomu, kad Japonijoje privaloma parodyti pasą registruojantis į viešbutį, jeigu pirštų antspaudų sistema pasiteisintų, tai ji būtų naudojama ir identifikavimo tikslais.

Tokiu būdų japonų valdžia tikisi padidinti turistų skaičių bei sumažinti nusikalstamumą, kai nukenčia atvykę pasisvečiuoti žmonės, nes jie dažniausiai nešiojasi nemenkas pinigų sumas. Manoma, kad ši sistema pilnai turėtų veikti iki 2020 metų, kai Tokijuje vyks vasaros olimpinės žaidynės.

finger prints

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.