Vasario mėnesį „Samsung“ pristatys GDDR7 atmintį

Pasak „Tech Radar“, „Samsung“ ruošiasi pristatyti savo sparčiausius GDDR7 atminties modulius 2024 m. IEEE tarptautinėje „Solid-State Circuit“ konferencijoje. Ši konferencija vyks vasario mėn. Joje „Samsung“ planuoja sesiją, pavadintą „A 16Gb 37 Gb/s GDDR7 DRAM with PAM3-Optimized TRX Equalization and ZQ Calibration“ („16Gb 37 Gb/s GDDR7 DRAM su PAM3 optimizuotu TRX išlyginimu ir ZQ kalibravimu“).

Su 37 Gb/s sparta naujoji „Samsung“ GDDR7 atmintis yra daugiau kaip 54 % greitesnė už sparčiausią (24 Gb/s) „Samsung“ GDDR6 atmintį. Šiuo metu sparčiausia GDDR6 atmintis naudojama vaizdo plokštėms yra 20 Gb/s GDDR6 su AMD „Radeon RX 7900 XTX“. Šiuo atveju, 37 Gb/s GDDR7 atmintis yra 85 % spartesnė už AMD RDNA 3 flagmano atmintį.

Naujieji „Samsung“ GDDR7 atminties moduliai gali pakeisti vaizdo plokščių rinką. Naudodami tas pačias 384 bitų atminties magistrales, kaip RTX 4090 ar AMD RX 7900 XTX, naujieji „Samsung“ GDDR7 atminties moduliai gali užtikrinti daugiau kaip 1,75 terabaito per sekundę (TBps) atminties pralaidumą.

Vienas iš pagrindinių GDDR7 patobulinimų, palyginti su GDDR6, yra tai, kad vietoj ankstesnių kartų signalizavimo metodo „Non Return to Zero“ (NRZ) naudojamas impulsų amplitudės moduliacijos (PAM3) signalizavimo metodas. PAM3 signalizavimas leidžia per tą patį signalizavimo ciklą perduoti 50 % daugiau duomenų nei NRZ. Tai leidžia padidinti GDDR7 duomenų srauto pralaidumą.

Kitas „Samsung“ atliktas GDDR7 modulių pakeitimas – naudojamas naujas epoksidinis formavimo mišinys (EMC). Šis mišinys pasižymi didesniu šilumos laidumu, kad būtų galima efektyviau perduoti šilumą iš DRAM lustų į prijungtus radiatoriaus sprendimus. Dėl šio pakeitimo GDDR7 šiluminė varža sumažėjo 70 %, palyginti su GDDR6.

„Samsung“ – ne vienintelis atminties gamintojas, kuriantis GDDR7 atmintį. Bus įdomu sužinoti, ar jų konkurentai sugebės pateikti GDDR7 atmintį, kuri būtų tokia pat greita arba greitesnė už „Samsung“ siūlomą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.