Vien „Vision Pro“ komponentai kainuoja daugiau nei 1500 USD

Nepaisant palyginimų su VR ir AR įrenginiais, „Apple Vision Pro“ nėra nei vienas iš jų. Technologijų milžinė nė karto jo taip nevadino, o pasirinko „erdvinio kompiuterio“ arba „erdvinės realybės“ apibrėžimus.

Nepriklausomai nuo to, kaip vartotojai ir kritikai nori klasifikuoti „Vision Pro“, visi gali sutikti, kad 3500 JAV dolerių kaina yra labai didelė. Atmetus produkto unikalumą, „Vision Pro“ bazinė kaina gerokai viršija tipinę daugumos kitų įrenginių su panašiais komponentais pradinę kainą. Tačiau naujausi „Omdia“ tyrimai rodo, kad „Vision Pro“ gamyba kainuoja brangiau nei kitų artimųjų dėvimųjų įrenginių.

„Omdia“ vyresnysis tyrimų direktorius David Hsieh atliko skaičiavimus ir nustatė, kad „Vision Pro“ pagrindiniai ekranai (viduje) kainuoja 456 JAV dolerius – beveik tiek pat, kiek „Sony PS VR2“. Pridėjus antrinį ekraną (tą, kuris rodo jūsų akis išoriniam pasauliui), vien ekranų kaina išauga iki 526 dolerių. Šios dalinės gamybos išlaidos yra didesnės nei „Sony PS VR2“ ir „Meta’s Quest 3“, kurių rekomenduojama mažmeninė kaina yra 499 JAV doleriai, tačiau tuo viskas nesibaigia.

Antrasis brangiausias „Vision Pro“ komponentas yra įmontuoti procesoriai. Pagrindinis „M2“ lustas yra tas pats, kuris naudojamas naujausiuose „MacBook“ kompiuteriuose. Jis atlieka pagrindines įrenginio užduotis – paleidžia „VisionOS“, programas ir grafikos atvaizdavimą. Antrasis lustas „R1“ tvarko išorinių kamerų, jutiklių ir mikrofonų teikiamus duomenis. Visi šie komponentai „Apple“ kainuoja apie 240 USD. Palyginimui, „Meta“ naudoja tik vieną procesorių, daug pigesnį „Snapdragon XR2 Gen 2“, o „PS VR2“ net neturi įmontuoto apdorojimo, o yra prijungta prie galingos PS5 techninės įrangos.

Įskaitant visus kitus įrenginio komponentus, „Apple“ bendra „Vision Pro“ komponentų kaina (BOM – Bill of Materials) siekia 1542 JAV dolerius – daugiau nei tris kartus daugiau nei „PS VR2“ ir „Quest 3“. „Omdia“ prognozuoja, kad antros ir trečios kartos „Vision Pro“ kokybė ir našumas pagerės, o sąnaudos sumažės.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.