Vienas AMD vadovų sako, kad „Intel“ lustų gamybos verslui nepasiseks

„Intel“ lustų gamybos paslaugos (Intel Foundry Services – IFS) siūlo pasaulinio lygio lustų gamybos galimybę bendrovėms, kurios neturi gamybos padalinio. „Intel“ atveria savo pažangias gamybos vietas, pažangias pakavimo technologijas ir kūrimo paslaugas net konkuruojančioms bendrovėms, nes jos generalinis direktorius Pat‘as Gelsinger‘is stengiasi atverti naujus pajamų šaltinius vis konkurencingesnėje ir mažėjančioje asmeninių kompiuterių rinkoje.

Ar „Intel“ pavyks šis seisminis tradicinės verslo struktūros pokytis? „Žinoma, kad ne“, – sakė Darren‘as Grasby‘is. AMD strateginių partnerysčių viceprezidentas ir AMD EMEA prezidentas D. Grasby‘is per „Canalys EMEA Forum 2023“ konferenciją peikė „Intel“ sprendimą, teigdamas, kad naujasis bendrovės pajamų augimo kelias yra klaidingas.

Pasak Grasby‘io, AMD prieš kelerius metus pasuko priešingu keliu, atsisakydama nuosavų lustų gamybos fabrikų. Todėl x86 bendrovė galėjo investuoti daug daugiau lėšų į savo procesorių projektų planą, kuris galiausiai atnešė AMD pažangiausias technologijas ir sėkmingus „Ryzen“ gaminius, kurie šiandien pateikiami rinkai.

„Intel“ visada buvo lustų gamybos įmonė, bent jau kalbant apie jos galingus x86 procesorius. Gelsinger‘iui vadovaujant korporacija pritaikė atviresnį požiūrį į naujesnes produktų serijas, pavyzdžiui, „Arc“ grafikos procesoriai, kuriuos gamina Taivane įsikūrusi TSMC. Be to, „Intel“ nemažai investuoja į naujus gamybos įrenginius, skirtus IFS iniciatyvai, – naujos gamyklos statomos JAV (Arizonoje, Ohajuje, Naujojoje Meksikoje) ir Europoje (Vokietijoje).

Kalbėdamas apie IFS, Gelsinger‘is neseniai sakė, kad jis ir bendrovė po dvejų su puse metų kelionės gaus „teigiamą įvertinimą“. Jei lustų gamybos iniciatyva bus sėkminga, pareiškė Gelsinger‘is, „Intel“ turės priimti verslo galimybes ir iš savo konkurentų, o tai reiškia, kad „Intel“ pagamintos mikroschemos atneštų pajamų tokioms bendrovėms kaip NVIDIA, „Arm“ ar net AMD.

Rinkos analitikai neseniai spėliojo, kad „Intel“ netrukus gali skilti į dvi dalis, o mokslinių tyrimų ir plėtros padalinys taps naujai sukurto (ir iš esmės nepriklausomo) lustų gamybos verslo klientu. Pasak IDC vyresniojo analitiko Andy Buss‘o, didesnis lustų gamyklų pasirinkimas yra naudingas visai lustų rinkai. TSMC trūksta gamybos pajėgumų, o AMD turi konkuruoti su NVIDIA, „Apple“ ir kitomis garsiomis technologijų korporacijomis dėl savo lustų gamybos.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.