Azotu bandomas gesinti drakonas: „MSI GTX 1060 GAMING X 6 GB“

Temperatūros, triukšmas, energijos sąnaudos

MSI „Gaming“ serijos vaizdo plokštės turi tikrai gerą „Twin Frozr VI“ aušinimą, o dabar patikrinsime viską realybėje. Korpuse su vienu įpučiančiu ir vienu karštą oro ištraukiančiu ventiliatoriumi (14 cm ~ 800 RPM) „MSI GTX 1060 GAMING X 6 GB“, turinti tik 120 W TDP, visai nesukaito. Kambaryje temperatūrai esant apie 23 laipsnius pagal Celsijų, bandoma vaizdo plokštė įkaito tik iki 63 laipsnių ją apkraunant „Battlefield 1“ žaidime 20 minučių. „Twin Frozr VI“ ventiliatoriai sukosi vos daugiau nei 800 sūkių per minutę. Puikus rezultatas.

Turimas decibelų matuoklis visišką tylą nurodo kaip 39.4 dBA. Vaizdo plokštės triukšmas matuojamas virš korpuso (~35 cm nuo vaizdo plokštės), kur garsas iš korpuso per tinklelį išsiveržia lauk. Matuojant atjungti korpuso ventiliatoriai, procesoriaus ventiliatorius sukasi ~500 RPM. Vaizdo plokštės ventiliatorių sūkiai nustatomi rankiniu būdu į tuos, kurie buvo pastebėti per 20 minučių testą surandant maksimalią temperatūrą.

Kadangi „MSI GTX 1060 GAMING X 6 GB“ ventiliatoriai nepasiekia nė 1000 sūkių per minutę, didelio triukšmo tikėtis būtų naivu. Tiesą pasakius, norint išgirsti 820 RPM dirbančius ventiliatorius, reikėtų atsidaryti korpuso dangtį ir prikišti ausį prie jų. Matuoklis parodė tik 0.3 dBA daugiau nei visiška tyla. Nuostabus rezultatas. Šioje apžvalgoje „MSI GTX 1060 GAMING X“ kompaniją palaikančiai „Sapphire Radeon RX 480 Nitro“ sekėsi ne taip gerai. Matuoklis parodė, kad 1400 RPM besisukantys ventiliatoriai sukuria 42.6 dBA triukšmą, kuris yra girdimas, bet su juo dar tikrai galima susigyventi.

Galiausiai, elektros sąnaudos. Žinome, kad „Pascal“ architektūra šioje kategorijoje labai gera, ir tai dar kartą patvirtina padaryti matavimai. Visa sistema ramybės būsenoje su „MSI GTX 1060 GAMING X“ naudojo 55 W elektros energijos. Tai pačiai sistemai su RX 480 jau prireikė 60 W. Ne itin didelis skirtumas. Bet pilnai apkrovus sistemą viskas dar labiau pakrypsta RX 480 nenaudai. Sistema su pastaruoju grafikos spartintuvu naudoja 56 W daugiau elektros energijos „Battlefield 1“ žaidime, arba 260 W. Į kompiuterį įdėjus MSI GTX 1060, sistema tame pačiame žaidime pasitenkina 204 W.

5 Komentarai

  1. newdiamond parašė:

    gera antraste 🙂

  2. BC00 parašė:

    Pavadinimas mano, visas didis darbas Mindaugo 😉

  3. adex parašė:

    laba diena, labai noreciau suzinoti atsakymus i siuos klausimus:
    kodel lyginama su vaizdo plokste kuri yra 85 eurais pigesne? (pagal skytech kainas)
    kodel lyginama su 4gb versija o ne 8? (pastaroji taipogi butu 49 eurais pigesne pagal skytech)
    kodel lyginama oc’ed plokste pries stock? (jeigu spartiniti tai spartinti abi, paspartinus 480, galima isgauti iki 10% didesne sparta, kai kur gautu kai kur laimetu, bet overall rezultatas greiciausiai butu jau kitos plokste naudai)

    jeigu jau reklamuojate produkta, tai reklamuokite adekvaciai, lygindami su kitos firmos 1060, o nedarykite kazkokios isdivalkes lygindami su 85 eur maziau kainuojancia gpu is visai kitos stovyklos

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Trumpai ir paprastai. Gauta apžvelgti MSI GTX 1060. Keičiasi visa žaidimų bazė ir sistema, todėl dabar viskas iš pradžių. GTX 1060 lyginama su tuo ką turiu asmeniškai, jokių užslėptų kėslų. Greitu laiku prie testų prisijungs GTX 1070. Vėliau, jei dar ką kas pasiūlys bus daugiau gpu.

    • IFeelYou parašė:

      Nelabai supratau šitų klausimų. Toks jausmas kad žmogus galvoja kad čia galima pasirinkt, maždaug išsirinksiu vieną iš 8 turimų RX480 variantų 🙂 Taigi gavo žmonės apžvalgai 1060 ir lygina su tuo ką apskritai turi, ar buvo gavę.
      Niekas čia apksritai nieko nereklamuoja, čia apžvalga.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.