„Core i5-8400“ feat. „Asus ROG STRIX Z370-I Gaming“ prieš „single channel“, „dual channel“ ir „Ryzen R7 1700“

Intro

„Ryzen R7 1700“ ir „Asus ROG STRIX X370-I Gaming“ motininės plokštės tandemas parodė labai įdomią ir netikėtą reakciją pakeitus operatyvios atminties režimą iš dual channel į single channel. Žaidžiant GTA V, „Mafia III“ ir „Total War: Warhammer“ atrodė, kad naudojame visai kitą sistemą arba dabartinei mažų mažiausiai kažkas atsitiko. Būtent tai mus paskatino paieškoti panašių atradimų naudojant „Coffee Lake“ platformą, nors istoriškai „Intel“ procesoriai niekad nebuvo itin jautrūs (ar bent jau jautresni už AMD procesorius) skirtingoms operatyvios atminties konfigūracijoms. Kartu su šia apžvalga bandysime nušauti iškart du zuikius. Pirma, patikrinsime, kaip į operatyvios atminties pralaidumą reaguoja šešių branduolių „Core i3-8400“. Antra, palyginsime gaming spartą 1440p raiškoje tarp 300 eurų kainuojančio R7 1700 ir jau minėto i3-8400, kurio kaina yra geru trečdaliu mažesnė. Ar gali būti, kad turbūt geriausią bendrą spartos/kainos santykį turintis „Coffee Lake“ procesorius į operatyvios atminties režimų pasikeitimą net nesureaguos, o prie piniginio pranašumo prisidėjęs didesnis taktinis dažnis leis galutinai primušti konkurentą ir patvirtins „Intel“ procesorių kaip geresnį pasirinkimą žaidėjui. Jeigu praėjusį kartą turėjome puikią pažintį su mITX formato AM4 pagrindine plokšte, tai šįkart testavimui pasitarnaus tokia pati maža ROG STRIX X370-I Gaming sesutė. Gal „Asus“ į ekvivalentišką, tik jau LGA 1151 lizdą turinčią, mažylę sugebėjo sumontuoti kažką daugiau? O gal tai tik klonas, kurio visa esmė montažinės plokštės centre besiskiriantis CPU lizdas?

Kažkur matyta? Neapsigaukite – tai „Asus“ mITX su „Intel“ Z370, o ne AMD X370 mikroschemų rinkiniu

20 Komentarai

 1. G@m3r1s parašė:

  Testas įdomus , tik cpu kaina vos ne 2x skiriasi.

  • BC00 parašė:

   Trečdaliu, bet aišku tai nekeičia fakto, kad šie CPU nėra tiesioginiai konkurentai. Sukamės su tuo, ką turim ir bandom sukurt praktiniu požiūriu įdomiausią straipsnį. Buvo galima atjunginėti Ryzen branduolius ir dar kartą pertestuoti „susintetinus“ 6 core R5. Sekantį kartą pridėsim i7-8700K arba downgrad’insim i5-8400 iki i3 pasižūrėt kas per rezultatai su 4 core.

   • mafo parašė:

    Manau jūs geriau real world testus darykit, beveik esu tikras, kad tokių asmenų yra daugiau nei, kad profesionalų overclokerių, kurie ten kažką downgreidina, keičia heatsinkus procesoriams, tepa metal termo pastas ir dar velnias žino ką su PC gali padaryti vardan +1 fps 🙂

 2. YOman parašė:

  čia irgi kas liečia CPU kartas, kainas ir greičių skirtumus.
  https://youtu.be/6vTxqtQ8jtU
  Labai vertas dėmesio kanalas, RU suprantantiems.

 3. mafo parašė:

  Ar eilutė su single chanel rezultatuose visur neturėtų būti 1X 8 gigai? Klaidelė ar aš kažko nesuprantu?

 4. Minde parašė:

  siaip labai geri Ryzen rezultatai. Tik Btf1 minimalus fps prasti.

 5. Ambient parašė:

  Kam lyginti procesorius, kuriu kaina zenkliai skiriasi. Kodel nebuvo lyginama su 1600 ar 1600x.. ???

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.