„Corsair H100i Elite LCD XT“: beveik brangiausias 240 mm AIO prieš beveik brangiausią orinuką

Intro

Ne kartą kilo diskusija, tai kas vis gi geriau: aušinimas skysčiu ar masyvus orininis aušintuvas? Konkretaus atsakymo nėra, nes skirtingi aušintuvai duoda skirtingą aušinimo efektyvumą, tačiau šiandien galime panagrinėti konkrečią situaciją. Turime vieną iš brangiausių 240 mm AIO sistemų („Corsair H100i Elite LCD XT“) ir vieną brangiausių orinukų, tiksliau „Noctua NH-D15S black.chromax“. Visi žinome, kad abejais atvejais gamintojai yra užsidėję premium antkainį, vienas daugiau, kitas mažiau, bet šiandien ne apie šių aušinimo sprendimų vertę. Tiesiog paanalizuosime, kuris produktas įrodys savo pranašumą prie kintančių aplinkybių, įskaitant triukšmą bei skirtingą „Ryzen 9 7950X“ generuojamą šilumos kiekį.

5 Komentarai

 1. Atavar parašė:

  Kažink kokie rezultatai būtų ant to orinuko uždėjus high pressure/hi rpm malūnėlius ir atsukus kranelius iki max 🙂

 2. Maariux parašė:

  Kaip supratau AIO buvo viršuje horizontaliai.
  Pagal viską cpu temp. nukrenta 5-10c, AIO permontavus į priekį ir dar žarnom į apačią.

 3. BC00 parašė:

  Viršaus pozicija specialiai buvo imta dėl lygių sąlygų. Kaip minėjau, nuo AIO sklinda >40 C šiluma, kai TDP vos 120 W, o CPU temp 80 C. Padarius intake orą iš aplinkos, o apkrovą artimą gaming apkrovai šiluma sumažėtų, bet ypač galingų CPU savininkams aklai atsukti AIO į VGA nerekomenduočiau. Būtų protinga pasibandyt kelias vietas.

  Žarnom į apačią AIO negali būti naudojamas. Kaip taisyklė intake/outlet portai turi būti aukščiau už pompą. Kitu atveju gresia pompos sugadinimas.

  • Maariux parašė:

   Teisingos mintys, tik verta paminėti, kad 240 aio galima pakelti iki korpuso viršaus, tokiu atveju gpu (jeigu leidžia mb, statyti kuo žemiau) tas karštenis srautas nepalies. 360 atveju gali kiek kitokia situacija būti. Pagal įvairius testus gpu kaista daugiau tik apie vieną laipsnį, tuo tarpu cpu iki 10 nukrenta.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.