„Corsair K95 RGB Platinum“: klaviatūrų flagmanas?

Žvilgsnis iš arčiau

K95 RGB Platinum yra standartinė 104-ių ženklų klaviatūra, kairiajame savo šone turinti 6 papildomus mygtukus ir pasižyminti šimtaprocentine „anti-ghosting“ funkcija. Mygtukai nesuleisti į pagrinde juodą anodizuoto aliuminio korpusą, o išdėstyti ant jo. Toks dizainas leidžia lengviau pašalinti aplink ir po mygtukais susikaupusį purvą – neretai pakanka tik vien stipraus papūtimo. Panaudotos kokybiškos medžiagos ne tik suteikia klaviatūrai stabilumo ir tvirtumo (jos svoris viršija 1,3 kg), bet ir sukuria nepramanytą prabangos efektą. Tiesa, ši „Corsair“ klaviatūra netelpa į ANSI standartui būdingas formas. Tekstūrizuotą paviršių turintis spacebar‘as ir pora CTRL mygtukų pailgėję WIN klavišų sąskaita. Tai aiškiai į žaidėjus taikytas dizainas, padidant kur kas labiau reikalingų mygtukų paviršių.

Klavišai laiptiškai sustatyti ant aliuminio korpuso – tai itin gerai matosi žvelgiant į klaviatūrą iš šono. Aukščiausiai esantys nuo stalo į viršų kyla ~3,6 cm, taigi tai nėra žemo profilio klaviatūra.

 

Techninė K95 RGB Platinum pusė sudaryta iš dviejų pagrindinių komponentų. Klaviatūros širdis – patobulintas „ARM Cortex M0+“ architektūros mikroprocesorius, dirbantis 50 MHz dažniu. „Corsair“ apdovanojo savo gaminį 8 MB talpos atmintimi, kuri skirta saugoti trims profiliams. Antrajai daliai galima priskirti „Cherry MX Speed RGB“ jungiklius. Tai MX Red pagrindu sukurti jungikliai, kurie pasižymi beveik 50 % sumažintu aktyvacijos keliu. Mygtuką užtenka nuspausti vietoje 2 mm tik 1,2 mm, jog būtų užfiksuotas paspaudimas. Aktyvacijai reikalinga jėga išliko nepakitusi (45 g). Jungiklio eiga taip pat nesikeičia – jis juda nuosekliai. Gerokai trumpesnis aktyvavimo kelias teoriškai turėtų padaryti MX Speed RGB jungiklius standesnius ir sunkiau nuspaudžiamus, ypač praėjus aktyvacijos tašką.

Kairėje esančių šešių šviesesnės spalvos mygtukų kepurėlės ne tik tekstūrizuotos, bet ir pasižymi kitokia forma, artima papildomoms FPS/MOBA kepurėlėms. Visos kepurėlės, turinčios masyvius simbolius, pagamintos iš plono ABS plastiko ir pritaikytos sukurti kuo tolygesnę RGB šviesą. Minėti šeši G klavišai pirmiausiai skirti macro komandų vykdymui, tačiau gali atlikti praktiškai bet kokią funkciją, kokia jiems tik bus priskirta CUE („Corsair Utility Engine“) programinės įrangos.

 

Likę pagalbiniai mygtukai – įprastiniai membraniniai. O jų viršutinėje dalyje K95 RGB Platinum tikrai turi ne vieną. Kairiau pirmieji trys mygtukai: keičiantis profilius, reguliuojantis LED ryškumą ir užrakinantis WIN klavišą. Į dešinįjį šoną nustumtas mute mygtukas su garso stiprumą reguliuojančiu plačiu ratuku ir dar keturiais multimedia klavišais, naudingais valdant garso takelį.

 

Viršutiniame klaviatūros krašte integruota skaidri „LightEdge“ juosta, kurioje paslėpta 19 LED lempučių. Kiekviena lemputė valdoma individualiai ir kartu apšviečia centre esantį „Corsair“ logotipą. Dešiniau jo – mažyčiai CAPS LOCK, NUM LOCK ir SCROLL LOCK indikatoriai.

 

K95 RGB Platinum skirtas neatjungiamas į kietą medžiaginę rankovę įvilktas ir todėl mažai lankstus kabelis. Išėjęs iš nugarinės korpuso dalies 2 metrų ilgio kabelis skyla į dvi vyriškas USB jungtis. Viena skirta užtikrinti klaviatūros veikimą, o antroji aktyvuoja korpuse integruotą USB 2.0 lizdą. Pilnam klaviatūros funkcionavimui (išskyrus aplenkiant papildomą USB lizdą) pakanka pagrindinės jungties prijungimo prie kompiuterio USB 3.1 Gen 1 lizdo. Tačiau prijungus prie sisteminio USB 2.0 lizdo atsiranda būtinynė prijungti ir papildomą klaviatūros lizdą aktyvuojantį kištuką, kadangi tik taip bus patenkintas K95 RGB Platinum energijos poreikis.

Sunku suprasti, kodėl „Corsair į K95 RGB Platinum“ neintegravo USB 3.1 Gen 1 specifkacijų lizdo, tačiau ir USB 2.0 gali pasitarnauti, pavyzdžiui, jungiant USB ausines. Korpuso apačioje suformuoti dviejų dalių takeliai, leidžiantys gražiai pravesti ausinių laidą po korpuso apačia. K95 RGB Platinum stabilumą palaiko masyvios guminės pagalvėlės, kurios puikiai atlieka savo funkciją net pakėlus klaviatūrą ant kojelių.

Riešus nuo nuovargio saugantis elementas prie klaviatūros tvirtinamas plastmasiniais segikliais (angl. clip), šone paliekant tarpelį tam, kad būtų galima išvesti ausinių kabelį. Su riešais besiliečianti viršutinė dalis lovelyje fiksuojama magnetiniu principu, o vartotojas turi galimybę rinktis kurią jos pusę naudoti: glotnią ar kiek šiurkštesnę.

 

 

27 Komentarai

  1. KiNi parašė:

    kaip visada-nice apžvalga 🙂
    O bet tačiau… asmeniškai nusipirkau Razer BW Chroma V2 (orange keys). Vien dėl to kad pirmoji mano razer BW man atitarnavo nuo 2011 pavasario… Ir būtų dar tarnavus, jei girtas nepulčiau per jėgą lupt space baro :/

  2. KiNi parašė:

    ale pz.. ar čia tas wordpressas toks tūpas, ar tinklapio kūrėjai, nesugebantys elementaraus postų redagavimo padaryt? Sorry chebra, nenorėjau įžeist, bet čia gi visiškai easy dalykas.
    Kodėl tik kelioms minutėms tas redagavimas įjungtas? Kokie motyvai?

  3. Justaaz parašė:

    Pries savaite isigijau sia klaviatura. Perejus nuo SS apex m350 efektas ispudingas. Speed klavisai reikalauja priprasti prie ju, nes realiai kaip ir rasyta apzvalgoje, juos uztenka priliesti ir jie reaguoja. Tekstui, bent jau asmeniskai man jie atrodo tobuli, rasymo greitis nerealus. Prie kokybes pacios klaviaturos turbut prisikabinti neimanoma, auksciausia klase. Kiekvienam asmeniskai, bet mano manymu K95P konkurentu siuo metu neturi. Logitecho Romer G yra Grybas, Razer gali isvis isnykt su savo kosminem kainom uz pigiausia kiniska plastika, apgailetina firmele.
    Ps Galeciau pasigincinti su apzvalgos autoriumi del klavisu garsumo! Juk juos uztenka vos paliesti. Is kur garsas?? Klaviaturos nereiketu kapoti, kaip kad daro daugelis ofiso darbuotoju.. Ipratus naudotis, klaviatura yra praktiskai negirdima! Asmeniskai man labai paliko ispudi cherry mx red, speed’ai mano ziniomis yra tie patys red’ai su sumazintu reakcijos laiku.
    Minusai K95P yra du: kaina ir jungciu trukumas.. Galejo bent jau du usb padaryti…

    • Minde parašė:

      pas Razer nuostabus padekliukas rankom. Klava kaip klava. Spausdinti ir RPG zaidimams, League of Legends superine, shooteriams netinka.

      Beje, kur pirkai?

      • Justaaz parašė:

        Pirkau is amazone 🙂 Nejaugi razer sugebejo kazka kokybisko sukurt, ar vis dar tas pigus plastikas? Corsair’o taip pat padekliukas rankom nuostabus, ko maziausiai is jo tikejausi 🙂

        • Minde parašė:

          nezinau, mane tenkina plastiko kokybe. Gal ir pigus, bet sueina. O del padekliuko, ar jis atsitraukia nuo klavos, ta prasme pas Razer ten su magnetais prilimpa prie klavos, bet galima atitraukti padekliuka. Tai as atitraukes gal 8 cm ir labai patogu: remiuosi vietomis, kur pries pat riesa skaciuojant nuo alkunes. Kitaip tariant remiuosi stipinkaulio ir alkunkalio paciais galais.

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Čia skonio reikalas, bet man rašyti su Speed jungiikliais nepatiko, kaip ir su RED, per lengvai spaudžiasi.

    • BC00 parašė:

      Teoriškai gali būti tylūs, bet įprotis liepia vistiek nuspausti klavišą iki galo. Gerai pasipraktikavus galbūt galima išmokti spausdinti ir vos priliečiant.

  4. blasteris parašė:

    Jau kurį laiką galvoju pasiimti šią klaviatūrą, bet vis neapsisprendžiu su kuriais klavišais. Kažkaip link Brown linkstu.

    • BC00 parašė:

      Prie visko priprantama, bet neprošal būtų pasibandyti. Brown pasižymi balansu tiek rašymui, tiek geimingui.

      • Minde parašė:

        ir kame balansas? Mano asmenine nuomone balansas isvis negali buti, nes ir zaidimams ir typinimui reikalingos TOS PACIOS savybes. Pvz man patogiausios rasymui ir zaidimams KAI KURIU nesiojamu kompiuteriu klaviaturos, nors kiek bandziau panasiu nusipirkti atskirai, jos kazkuo skirdavosi.
        Isvis auksti klavisai geimams netinka, o tinka tik tam tikrai rusiai zaidimu. Priezastis grynai fizikine. Mygtuko konktakas ivyksta nenuspaudus iki galo. Tai puikiai tinka klikams. Bet netinka priesingam ivykiui(event) kai laikai nuspaudus ir reikia trumpam atleisti ir vel grizti i nuspaudima. Kai kontaktas yra laisvoje mygtuko eigoje, sunku jausti (praktiskai idealiai jausti ir neimanoma) kur ta riba. Norint buti uztikrinu, reikia laikyti pilnai nuspaudus (kaip membranineje), tik atleidimo faktorius ivyksta daug veliau, reikia pakelti klavisa beveik visa i virsu, nes konktaktas yra daug labiau prie virsaus, negu apacios. Ir nera aiskaus atspaudimo garso (priesingai negu paspaudimas). Tad norint buti uztikrintu, laikai beveik pilnai nuspaudes arba pilnai nuspaudes ir atleidi iki pat virsaus. O tas tikrai nepatogu ir leta, nes mygtuko kelias labai didelis palyginus su membraninemis.
        Norom nenorom rankos impranta ir paspaudima smegenys optimizuoja (kitaip tariant priprantama ir adaptuojamasi). Paspaudimas vyksta netoli kontakto ribos. Kadangi laisva eiga, anksciau veliau ivykta klaidos, ar nedaspaudziama ar per mazai pakeliama i virsu.
        Taip ypac galioja per saudykles, kur beveik visada A, D nors vienas nuspaustas (kaire, desine), nes tiesiai begant daznai gausi kulka i galva.
        O „minkstesni“, ar „kietesni“, „letesnis“ ar „greitesni“, „tylesni“ ar „garsesni“ yra SKONIO reikalas.

        • BC00 parašė:

          Aš manau, kad geimingui ir typingui pageidaujamos savybės skiriasi. Žaidėjai nori, kad aktyvacijos ir astpaudimo taškai būtų kuo arčiau vienas kito, o typinant svarbus aktyvacijos pajutimo aspektas, kuris žaidėjams nereikalingas, nes klavišas vistiek bus iki dugno spaudžiamas. Dėl to brown’ai daugelio mėgstami ir laikomi viduriuku būtent dėl pirštams perduodamo betriukšmio jutimo, kai aktyvacija įvykdoma ir beveik identiškų aktyvacijos/atspaudimo taškų. Tik tiek, kad nemaža dalis nurodo, kad ilgiau pasinaudojus, typ’inant nebeišeina pajusti tos aktyvacijos.
          O kad kietesni, minkštesni ir kitokie yra kiekvieno skonio reikalas, prie ko galima priprasti arba ne, sutinku.

          • Minde parašė:

            „ris žaidėjams nereikalingas, nes klavišas vistiek bus iki dugno spaudžiamas.“ Kad gameinant nebutina iki galo spausti. Nebent ten paspaudimas is isijautimo ir dideles energijos eina. Na bet cia mano nuomone is savo paties patirties.

    • Justaaz parašė:

      Cia jau tau kaip labiau patinka, jeigu kietesni klavisai tada imki brown’us, jeigu patinka minkstesne ir tylesne klaviatura imki speed’us.

  5. elvinas1 parašė:

    Dauzau Razer BW Chroma V2 jau 6menesius esu patenkintas .

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.