DC-DC masėms: „Be Quiet! Pure Power 10 CM“ maitinimo šaltinis

Specifikacijos

Lyginant su „Pure Power 9“ efektyvumas nepadidėjo. Pagal šių dienų madas PP10 gavo retai sutinkamą 80+ Silver sertifikatą. Visi šios serijos maitinimo šaltiniai turi dvi virtualias +12 V linijas. Vaizdo plokštę, turinčią porą maitinimo lizdų, energija aprūpins abi +12 V linijos: vienas PCIe kabelis susietas su V1 (36 A), kitas su V2 (30 A) linijomis. Procesorius maitinimą gauna silpnesne V2 linija. Bendra kombinuota galia prie 40 °C aplinkos temperatūros siekia 56 A arba 672 W. Tai atitinka lygiai 96 % visos maitinimo šaltinio galios. Oficialioje produkto svetainėje nurodyta, kad neapibrėžtą laiko tarpą 700 W modelis gali atiduoti ir 750 W. Mažiausioje +3.3 V linijoje integruoti 25 A, +5 V – 20 A. Bendra kombinuota galia – 150 W. Palaikomų apsaugų sąraše pokyčių nematome. Greta įprastai visuose maitinimo šaltiniuose sutinkamų OVP, UVP, OCP bei SCP, integruotos ir, pavadinkime neprivalomos, tačiau ne mažiau svarbios, apsaugos nuo perkaitimo (OTP) ir perkrovimo (OPP).

Kol kas dar negirdėjome, kad nors vienas „Be Quiet!“ maitinimo šaltinis turėtų pusiau pasyvų aušinimą. Šis modelis išimti netampa. Aušinimo įrenginiu pasirinktas 120 mm skersmens ventiliatorius, apie kurio specifikacijas pakalbėsime skyriuje „po gaubtu“.

Iš fotografijų aiškiai matyti, kad su maitinimo šaltiniu susieti tik ATX24V ir EPS12V kabeliai, kurie dar įvilkti ir į medžiagines rankoves. Visi kiti – „stealth“ tipo. Iš viso keturios PCIe 6+2-pin sąsajos poromis suskirstytos ant dviejų kabelių, atstumui iki pirmosios jungties siekiant 500 mm ir iki antrosios 150 mm. 700 W maitinimo šaltiniui šešios SATA ir trys Molex jungtys toli gražu nėra daug, tačiau produkto atsisakymo priežastimi netaps, kaip ir FDD jungtis – mes ir vėl aptinkame neatjungiamą FDD jungtį. Šįkart tik ant vieno iš dviejų kombinuotų SATA + Molex kabelių. Prisiminę visai neseniai apžvelgtą „FSP Hydro G“ modelį, pradedame galvoti, kad jungtis ant kabelių sukabina būtent FSP.

 

11 Komentarai

  1. Hidraulinis parašė:

    Ar neturetu but AC-DC. Gal per daug muzikaliai skamba, bet prasmingiau atrodytu nei DC-DC. Suleks mazvaikiai – sakys straipsnio neskaitei, bet kaip ir bepaziuresi juk tinklas tai AC. Nors ka as cia juk ne smulkmenose esme. Svarbiau pats turinys.

  2. BC00 parašė:

    Visgi per daug tylus, kad skleistų AC-DC… 🙂

  3. newdiamond parašė:

    cpu matinimo kabelis ne per trumpas kai psu apacioje ? nes cia panasu, kad gamintojai dar nezino, kad psu dabar daugumoje atveju dedamas apacioje

  4. BC00 parašė:

    Prieš porą dienų teko montuoti PSU į standartinio dydžio ATX mid towerį Pure Base 600, tai absoliučiai jokių problemų su kabelių ilgiais.

  5. woraz parašė:

    ~61dBA aukštesnė pavara? Rimtai?

  6. BC00 parašė:

    Susipažink su testavimo metodika, tada bus aišku, kad net 61 dBA nėra taip baisu, kaip atrodo.

  7. DasMachine parašė:

    Aha man irgi pasirode perdaug 61 dBA, bet paskui pagalvojau kad skales tai nera. Is tikruju tai pasigendu cia palyginamuju grafiku tarp skirtingu PSU.

  8. BC00 parašė:

    Woraz @testavimo metodika skyrelyje „Testavimas“
    DasMachine @kažkada jau minėjau, kad grafikus pateiksime, kai turėsime vienodos galios/panašios kainos tiesioginius varžovus. 750 W FSP Hydro G +/- kaip ir dalinai tiktų, bet kuriuo atveju šių dviejų PSU stipriosios ir silpnosios pusės išryškintos išvadose.
    Kas liečia 61 dBA, priminsiu, kad yra tekę susidurti ir su maitblokiais, kurie pilna apkrova skleidė >75 dBA triukšmą. 61 dBA toli gražu nėra kurtinantis triukšmas, ypač kai efektyvumas tik 80+ Silver.

    • woraz parašė:

      Pirmai nepastebejau, kad testavimo skiltyje parasyta kaip matuota. Idomu kodel pasirinktas matavimas 5cm nuo saltinio? Nenuostabu, kad triuksmo daug. Iprastai matuoja 1m atstumu nuo ausintuvo

  9. BC00 parašė:

    Įprastai išvis niekas nematuoja PSU fano triukšmo, nei jonnyguru, nei hardocp 🙂 Tokia testavimo metodiką taikome nuo puslapio susikūrimo pradžios, todėl greičiausiai nepakeisime.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.