„Gigabyte X470 Aorus Gaming 5 WiFi“ ir „Kingston HyperX Predator RGB“: vienas kitam sukurti ir RGB, ir spartos prasmėmis

„Kingston HyperX Predator RGB“ - DDR4 moduliai su kitaip padarytu RGB

Turėdama vargo bandant palaikyti didesnį DRAM dažnį nei 3066 MHz, „Gaming 5 WiFi“ mums padėjo apsispręsti dėl „Kingston HyperX Predator RGB“ operatyviosios atminties panaudojimo kartu su „Aorus“ pagrindine plokšte. Už to slypi vienas papildomas niuansas. RGB pašvietimas šiuose „HyperX Predator RGB“ moduliuose yra sukuriamas kitokiu būdu, nei visuose kituose RGB pašvietimą palaikančiuose DRAM moduliuose. „Kingston“ mums pabrėžė, kad būtent su „Gigabyte“ Z370 ir X470 pagrindinėmis plokštėmis „HyperX Predator RGB“ atmintis yra suderinama geriausiai. Kalbame apie suderinamumo klausimą RGB lygmeniu. „Kingston“ astovas patvirtino, kad būtent „Aorus“ motininėse plokštėse moduliai turi didžiausią spalvinių šablonų apimtį naudojant „Gigabyte“ sukurtą RGB Fusion įrankį.

Tarp „HyperX Predator RGB“ modulių užtenka įterpti popieriaus lapelį ir RGB pašvietimas „išsibalansuoja“

„HyperX Predator RGB“ moduliai palaiko Infrared Sync technologiją, kuri skirta išspręsti didžiausią RGB turinčių modulių problemą. Problema ta, jog tarp LED’ų nėra palaikoma šimtaprocentinė sinchronizacija, atsirandant spalvų iškraipymui. Jeigu vartotojas užsimanė ir nustatė raudonos spalvos pašvietimą, iš tikrųjų pašvietimas kiekviename DRAM modulyje nebus identiškas – spalvinis gradientas skirsis. Būtent šios problemos panaikinimas ir yra Infrared Sync tikslas. Kiekviename „HyperX Predator RGB“ modulyje yra paslėpta speciali IR mikroschema/sensorius, kuris atpažįsta šalimais esantį modulį. Sistemos starto metu pasirenkamas pagrindinis modulis – paprastai juo tampa tas, kuris yra toliausiai nuo CPU lizdo. Jei sensorius bus užblokuotas – RGB persijungs į statinį režimą. Kadangi motininių plokščių gamintojai taiko skirtingas signalinimo topologijas (pavyzdžiui, „Asus“ naudoja T topologija), kyla grėsmė nepasiekti tobulą RGB sinchronizaciją. Nepriklausomai nuo topologijos, dėka savų IR sensorių, „HyperX Predator RGB“ moduliai gali pasiekti tobulą sinchronizaciją. Integruotas IR sensorius prisiima sau RGB valdymo pareigą iš pagrindinėje plokštėje esančio RGB valdiklio.

Skiriamasis komplekto bruožas – RGB – iškart paženklintas ant pakuotės. „Kingston“ aiškiai nurodo atminties tipą, komplekto konfigūraciją ir dažnį, taip pat leidžia iš anksto paspoksoti į modulį. Manome, kad sustatyti į sistemą jie atrodys kur kas geriau nei pro šį langelį.

 

„Kingston“ susiprato ir padarė pakuotės turinį draugiškesnį aplinkai. Vietoje dviejų iš plastiko pagamintų pakuočių dabar likusi tik viena. Kitą vietą užima paminkštinimas, firminis lipdukas ir diegimo gidas.

Savo išvaizda „HyperX Predator RGB“ moduliai yra beveik identiški „HyperX Predator“ atminčiai, kurią išbandėme kiek anksčiau. Tai reiškia, kad jų išvaizda gana agresyvi ir yra pagrinde formuojama ant šoninių paviršių esančių iškilusių girliandų, kurios šiek tiek primena Kalėdinę eglutę. Būtent jos neleistų šių modulių sumaišyti su kita atmintimi, jeigu „HyperX Preadator RGB“ ant savo paviršiaus neturėtų „Kingston“ pavadinimų. O jų čia yra. Vienas ant šono, kitas – ant viršutinės dalies. Pastaroji yra pasikeitusi lyginant su non RGB versija. RGB LED elementas po matine plastiko juostele buvo integruotas kaip tik šioje dalyje, kur anksčiau buvo radiatorius. RGB taip pat šiek tiek nutįsta ir į modulių kraštus. „HyperX Predator RGB“ moduliai neteko dalies aliuminio, tačiau spartinimo rezultatams tai tikrai nepadarys jokios įtakos. Bendras modulio aukštis siekia tuos pačius 42 mm. Tai neaukšti moduliai, neturintys kelti problemų netgi stambių dvibokščių aušintuvų savininkams.

Šonuose atsiradęs RGB LED elementas nebeleido naudoti radiatorių fiksavimo užrakto principu. Radiatoriai dabar vienas su kitu sukabinti dviejų varžtų pagalba – labiau patikimos jungties turbūt nėra, kuri ne tik garantuoja solidumą, bet ir maksimaliai gerą prigludimą prie lustų. Vieną iš dviejų tarpų tarp PCB ir radiatoriaus užpildo adhezyvinė juostelė. Tai reiškia, kad moduliai single sided tipo ir turės po 8 FBGA lustus.

„Thaiphoon Burner“ įrankis nustato, jog FBGA lustai pagaminti „Hynix“ – kompanijos, kurios produkcija „Kingston“ DRAM moduliuose aptinkama labai dažnai. Tai yra single rank (SR) konfigūracijos moduliai. Tokie moduliai tam tikruose testuose/scenarijuose yra šiek tiek lėtesni už dual rank (DR) atitikmenis, tačiau pirmieji mažiau apkrauna atminties valdiklį. Šis niuansas gali suvaidinti svarbų vaidmenį siekiant didesnio DRAM dažnio su jautrų valdiklį turinčiais AMD „Ryzen“ procesoriais ar kaprizingomis AM4 motininėmis plokštėmis.

Kaip ir „HyperX Predator“ moduliai, taip ir šie turi ne vieną, bet du XMP 2.0 profilius. Pirmajame profilyje užkoduotas 2933 MHz dažnis, antrajame 2666 MHz. RGB pašvietimo neturėję „HyperX Predator“ moduliai savo našesniame profilyje turėjo 3000 MHz. Abiejuose XMP 2.0 profiliuose užkoduoti 15(CL) – 17(tRCD) – 17(tRP) vėlinimo laikai. Skiriasi tik (tRAS) reikšmė: 2666 profilyje 36 ciklai, 2933 – 39 ciklai. Darbinė įtampa – 1,35 volto. Starto metu „Kingston“ turėjo tik 2933 MHz dažnio 8 GB talpos modulius, kurie parduodami 16 GB arba 32 GB rinkiniuose. Dabar oficialioje svetainėje atsirado informacija apie 3200 MHz ir 3600 MHz rinkinius, tačiau parduotuvėse jų vis dar niekur nesimato.

15 Komentarai

  1. ojojoj parašė:

    Galiu tik patvirtinti is patirties, kad Gigabyte nelaiko RAM OC daznio. Pirkau Aorus Gaming K3 Z370/i7 8700K/Corsair Vengeance Ram 3000Mhz ir motinine OC tesugebejo iki 3200Mhz isspaust + kaito VRM labai stipriai ir su Prime95 ji mire kartu nusinesdama CPU. Pakeiciau i Asrock Fatallity K6, tai tie patys RAM sugebejo iki 3800Mhz OC ant Asrock isspausti! (apzvalgose maciau taip pat sios plokstes gerus atsiliepimus). Skirtumas tik 40eur, o rezultatai stebinantys.

    • BC00 parašė:

      Nežinau kaip su Aorus Z370 Gaming K3 VRM perkaitimo apsauga, bet su Aorus X470 Ultra Gaming/Gaming 5 WiFi ji veikia. Skirtingai, nei su panašaus kalibro ASRock X470 modeliais.
      Kol buvo ruošiama Giga išleido naują BIOSą su AGESA 1.0.0.4. Surašiau, bet 3200 MHz su B die vis tiek no go. Toliau labiausiai myli Hynix’ą 🙂

  2. pasimetes parašė:

    Šiaip šita gerenė už x470 aorus ultra gaming manau verta 50euru, jei žadama renderint’i su CPU. Jei ne ir tik žaidimams manau pilnai užtenka ir ultra gaming kurį turiu, nebent reikalingas wi-fi. Man saviskę oc’inti išėjo iki 4.275ghz, manau pasiektu ir 4.3ghz. Vat aorus ultra gaming renderinant. tai tragedija, net ant pačių defaut, vram mos pakilo iki 102C (renderinau tą patį). Šiaip gal kiek programėlė aorus gaming nepatiko dėl savo metimo kaskart „update ready“ nors ten jokio update nėra, o tiesiog kitos programos, kurias galima įrašyti (aišku tai galima ir sutvarkyti).

    • BC00 parašė:

      Visos motininės turi turėti VRM perkaitimo apsaugą, tačiau neretai ji tiesiog neveikia. VRM perkaitimo atveju motininė turi automatiškai išsijungti arba pradėti mažinti CPU dažnį/įtampą, kad atvėstų.
      Build’ai ir sąlygos ne tokios pačios, bet atrodo, kad Gaming 5 radiatorius tikrai atlieka radiatoriaus funkciją, skirtingai nei Ultra Gaming. 4,275 GHz čia su kiek įtampos?

      • IFeelYou parašė:

        BC00 kokį testą naudoji ar rekomenduoji naudoti testuojant VRM? Prime95 (SmallFFT ar kitą), Blender, dar kažką? Ir kiek laiko? Kažkaip čia beskaitant koks žiaurumas su kai kuriom motininėm noriu pažiūrėti kokia Apex situacija.

        • BC00 parašė:

          Gooseberry Blender (iki pabaigos) arba SmallFFTs (30 min užtenka, kad vaizdą pamatytum). Bet atsimink, kad nuo 28.x versijos AVX2 apkrauna, ten išvis kosmosas…
          P.S. čia daugiau low end/midrange/upper range motinų problemos, ne premiumo 🙂

      • pasimetes parašė:

        Dabar tiksliai neatsimenu, bet kazkur Dynamic vcore(dvid) jauciu buvo apie +0,222V kažkaip neužsirašiau, kažkaip keista buvo pamatyti +0,138V, nes kiek skaičiau, tai kažkur +0,225V reikia, kad pasiekti 4,1-4,3ghz. Tai dabar galvoju ar nepersistengiau čia aš 😀 Nors esu matęs, kad kėlė ir +0,234V.
        Šiaip dar vram mos galvoju gal kokius radiatorius užsisakyti, bet dar noriu pirma pažiūrėti kaip bus su normalesne vaizdo plokštę ir didesniu kiekiu ram, nes dabar tai parodija, turiu išjungti firefox jog renderint ar žaidimą kokį rimtesni paleisti. 😀

        • BC00 parašė:

          Su +0,222 V reali įtampa bus ~1,36 V. Daug realiam naudojimui. 4,1 GHz 2700X dažniausiai pakanka vos ~1,25 V, kas atitiktų +0,113 V. Šiaip labai reto 2700X visi branduoliai perlipa 4,2 GHz. Tokiam dažniui reikia ~1,35+ V. Turiu įtarimą, kad tavasis gali ir nebūti pilnai stabilus… Su Prime95 stabilumo negalėjai patikrinti, nes būtų VRM užviręs akimirksniu 🙂 Su Gooseberry irgi būtų užkaitę. Pabandyk pasistatyt virš radiatoriaus mažą 40 mm fan’ą, turėtų kažkiek padėti.

  3. ojojoj parašė:

    Mano atveju VRM sukant su Prime95 uzkildavo virs 100c per 10minuciu ir niekas nepadejo – nei radiatoriu prispaudimo varztu keitimas is plasmasiniu i metalinius priverziamus, nei ventiliatoriaus uzdejmas ant virsaus arba is sono ir finale numire kaip ir sakiau nusinesdama CPU
    Mano galva kiek supratau tos plokstes pigesnes su Z370 nera pajegios susidoroti su 6core, nes kiek maciau su senesniu cipsetu jos praktiskai yra identiskos ir tikrai neruostos tokiom apkrovom buvo. Nesigilinau del AMD kaip yra, bet visumoj pasiekiant CPU virs 200W TDP pigiose plokstese VRM turetu spirgeti.

    • BC00 parašė:

      Keista, kad fanas nė kiek nepadėjo. Sakyčiau, kad blogas kontaktas tarp VRM ir radiatoriaus, bet net plastmasinius clipsus keitei į varžtus…
      Tiek su Intel, tiek AMD motinomis kažko normalaus spartinimui be 200 € dabar neverta tikėtis… Už 150 geriausiu atveju leis renderingą high end procesoriui užbaigt pilna sparta…

      • IFeelYou parašė:

        Žiūrint kokį fan’ą jis ten pridėjo ir kaip nukreipė. Mano atveju mažas fan’as kažkiek padėjo, bet irgi neperdaugiausiai. Ilgainiui vis tiek VRM užkaistų. Tie 5 cm fan’ai nelabai ką ten pučia…

        • ojojoj parašė:

          maziukas buvo, nes vietos dezej daugiau nebuvo. Bet jis neissprende bedos.

          • BC00 parašė:

            O ant kurio radiatoriaus statei?

            • ojojoj parašė:

              ant to kur neimanoma rankos buvo uzdeti;) ziurint is priekio kaireje puseje, bet buvo dedama ir ant kito radiatoriaus. Pvz tie laikikliai buvo keiciami manant, kad gerai neprisispaudzia, o ir internete buvo rasyta, kad Gigabyte buvo problema su tais plasmasiukais, bet nuemus matesi, kad lieciasi prie visu termopadas. Na zodziu jau pamirstas reikalas su ta Gigabyte. Daug streso del to dalyko buvo, nes ir nepigu CPU sudegino, bet dabar tikrai laimingas su Asrock esu

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.