2019 metais NAND kainos gali kristi iki 0.08 $/GB

Sunku būtų nepastebėti, kad NAND tipo kaupikliai šiemet smarkiai atpigo, bet analitikai sako, kad tai dar ne pabaiga. Prognozuojama, kad 2019 metais NAND atmintis atpigs iki 0.08 $/GB. Pridėjus kontrolerio ir DRAM lusto kainą 480-512 GB kaupiklis kainuotų mažiau nei 70 USD, 1 TB talpos modeliai būtų pigesni nei 120 USD, o 2 TB talpos SSD kaina būtų mažesnė nei 200 USD. Tai lems per didelė NAND atminties pasiūla, o kai kuriems gamintojams šis verslas gali nebebūti pelningas. Prie kainų mažėjimo prisidės ir QLC NAND atminties gamyba, nes ši atmintis turi padidintą tankį, o tai leidžia vienoje celėje saugoti trečdaliu daugiau informacijos.

Gerai, kad gaminantys NAND atmintį dar gamina ir DRAM, o šios atminties kainos vis dar aukštumose. Net NAND atminties gamybai esant nelabai pelningai viską atsvers DRAM kainos.

8 Komentarai

  1. Daimonass parašė:

    Reikia, kad dar kristų kaina.. Kai 4 TB SSD kainuos ~150€ tada ir pirksiu SSD kaip kaupiamąjį diską.

  2. Knocknevis parašė:

    Atrodo pakrito ir dabar laikosi. Aš Crucial MX500 nužiūrėjęs, tai kokį mėnesį vis dar apie 200 laikosi. Kiek Skytech kreives nagrinėjau, tai atrodo SSD labiau būdingas staigus kainų kritimas.

  3. marumbas parašė:

    Tik viena didele beda pas juos. Jeigu isigytos prekes nera serviso Lietuvoje, tai serviso lauksi ilgai, nes preke bus siunciama i Lenkija.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.