Kartą pabandęs OLED, nenorėsi sustoti: „Philips Evnia 34M2C6500“

Intro

OLED monitorių paplitimas dar nėra itin didelis, bet palaipsniui šios technologijos gaminiai pinga ir yra vis patrauklesni pirkėjams. Tie, kas neseka kainų, gali pagalvoti, kad 34 colių Ultrawide (21:9) OLED monitorius dar vis kainuoja tūkstantį ar daugiau eurų, bet iš tikro tokį monitorių jau dabar galima nusipirkti už maždaug 550 eurų. Kaip jau supratote, būtent tokį monitorių ir gavome apžvalgai.

Pas mus apžvalgai atkeliavo „Philips Evnia 34M2C6500“. Tai 34 colių, 21:9 formato OLED monitorius su 175 Hz atnaujinimo dažniu ir 0,03 ms GtG atsako laiku. Būtent žaibiškas atsako laikas yra viena iš itin vertinamų OLED ekranų savybių, bet yra ir trūkumų, dėl ko kai kurie pirkėjai vis dar vengia šio tipo monitorių. Pavyzdžiui, dėl statinio vaizdo išdegantys pikseliai. Gamintojai visaip bando spręsti šią problemą, o kai kurie veiksmai padedantys išvengti šios problemos gali erzinti, bet apie tai apžvalgoje, kaip ir apie kitas teigiamas ar galbūt neigiamas šio monitoriaus savybes.

18 Komentarai

  1. Andria parašė:

    Šauni apžvalga 🙂 Kad ir koks puikus vaizdas būtų, asmeniškai mane visi „pixel refresh“ reikaliukai didelė kaina atgrasė nuo OLED monitoriaus. Aš tik nesuprantu, kaip veikia antrasis priverstinis 16 valandų pixel refresh? Jei tvarkingai daromas pixelių atnaujinimas kas 4 valandas, tas pagal 16 valandų skaitiklį vyksta? ar tik tuo atveju jei buvo ignoruojami atnaujinimai kas 4 valandas?

    • Mindaugas Klumbis parašė:

      Dokumentacija 22 puslapis, citata:

      Pixel Refresh is activated when the
      screen has passed accumulative usage
      of over 4 hours. This is an effort to avoid
      the image sticking on the monitor.
      Before self-activating Pixel Refresh,
      a pop-up message will appear after
      the 4 hour time limit and the user can
      choose to activate or skip the refreshing
      process. If the user chooses to skip the
      initial Pixel refresh, then a reminder
      will appear every two hours. When the
      cumulative usage time reaches 16 hours,
      the screen will automatically refresh.
      In addition, six countdown warning
      messages will appear before reaching
      the 16 hour time limit and will be
      presented in the sequence of 10, 5 , 4, 3,
      2, and 1 minute(s). it will automatically
      refresh. You cannot skip the Pixel
      Refresh process.

      Man asmeniškai tos priverstinio kelių minučių nebuvo nei karto, nes nei karto nenaudojau ištisai 16 valandų. Kaip rašo tame aprašyme, tai jis pats kažką ten atsirefreshina kai parengties būsenoje būna. Ta ilgesnė vieną kartą tik dariau, kai išjungiau monitorių, pasiūlė padaryti tą refresh, tai sutikau, bet nesupratau kodėl taip ilgai, tai ėjau skaityti naudotojo gido ir paaiškėjo, kad čia ne viskas taip paprasta.

      P.S.

      Aš dabar kažkaip pradedu galvoti, kad pats būsiu užgrybavęs. Gal ir visi tie refresh turi trukti po kelias minutes, bet kai prašo savanoriškai patvirtinti tą refresh paminkai tą kojelę ir sumirksi ir pasijungia vėl ekranas, matyt per daug įvesčių padarau su ta kojele ir pažadinu iš to refresh. Labai keistas tas visas procesas. Kas ten tuose informaciniuose langeliuose parašyta labai įdėmiai ir neskaičiau, o ten rašo, kad kelias minutes refresh turi trukti. Matyt jis dabar daugiausiai tiesiog tarp išjungimų atsirefreshindavo. Papildysiu apžvalgą, ir postą kai dar išbandysiu.

      EDIT:

      Taip ir yra, visi refresh yra kelių minučių, apsižioplinau. Taigi priverstinis refresh vyksta tik po bendro 16 valandų naudojimo, jeigu ignoruoji savanoriškus refresh. Gerai tik tai, kad monitorius pats stand by režime atsirefreshina. Va kaip būna per skubėjimą, reikėjo kuo greičiau apžvalgą padaryt, o dar kalnas kitų darbų ir su OLED 0 patirties.

      • Andria parašė:

        Ačiū už išsamią info. Na, gal ir pakenčiama, jeigu iki 16h galima ištempt be refresh’o. Įdomu tik kokią įtaką tai turėtų ilgaamžiškumui. Įtariu stipriai padidėtų išdegimo tikimybė. Forumuose vieni nesiskundžia kiti, keikia oled’us jau po kelių mėnesių naudojimo. Panašu, kad tarnauja tiems, kas monitorių prižiūri. Gamintojo rekomenduojama priežiūra tikrai gali tapt nemenku iššūkiu nervams 🙂

  2. ojojoj parašė:

    Man OLED minusas dar prie to išdegimo, tai kad tamsus yra vaizdas lyginant su LCD. Kadangi geiminu su LCD TV, tai sekantį taip pat rinksiuos LCD, nes nenoriu išdegimų, lentelių ar šokinėjančio vaizdo i šonus.

    • Narkaty parašė:

      Na čia ne visiškai OLED, o QD-OLED, reiškia, kad dar turi papildomą pašvietimą, tai yra ryškesnis už visus paprastus OLED. O su išdegimais, tai kuo daugiau nuolatinių statinių vaizdų, tuo greičiau išdega. Aišku apsaugų pridėta, tik nesuprantu kodėl jos priverstinės yra, turėtų būti tik informacinio pobūdžio, ypač žaidimų monitoriui. O šiaip mano nuomone geriausia imti Mini LED monitorių, kontrastas ir juoda spalva nedaug atsilieka nuo OLED ir nereikia nerimauti dėl išdegimų.

    • ziogzzz parašė:

      Nesenai isigyjau alienware 32″ 4k Qd-Oled, super monitorius, pries tai asus pg279q buvo, apie koki tamsuma kalbi visiskai nesuprantu 😀 uz 200 eur parduodu asus jei ka domina 😉 mazai naudotas, nes pagrinde simracinu, bet va oled kazkodel uzsimaniau ir butent 4k 🙂

        • ziogzzz parašė:

          Tu oled nors telika turi? Nes matos jog nesamoniu prisiziurejes. Tas tavo burn in, as ji mates tik parduotuvej, o zinai kodel ? Todel kad visa diena tas telikas ijungtas ir kai parduotuve uzdaroma po viena telika galvoji isjungineja? Taigi isjungia visa elektra ir tiek, nei refresh ten daro nei ka. Tai va tokie kausai kaip tu neciupineje gyvai sneka nesamones. Normalus naudotojas netures tokiu problemu. Taip, kad eik taupyt kapeiku 😉

          • Mindaugas Klumbis parašė:

            Aš suprantu, kad norisi stipriai savo nuomonę užakcentuoti, bet gal galima be „kaušų“ gal kaip nors?

          • ojojoj parašė:

            Tu ereli kramtyk savo zodzius. As faktus ant stalo tau padejau, o tu galvok kaip nori, bet neverk, kai isdegs matrica ir nepasakok cia mums kaip tau „nepasiseke“ gyvenime, nes kaip tu pats sakai ne kapeikas kainavo, o mes einam taupyt tu kapeiku…

            • ziogzzz parašė:

              Nieko nepadejai, zvirbleli, neskleisk nesamoniu 😉 man nepasiseke tik tiek, kad kausu apstu cia, tai galit pablokuoti mane, savo burbule pasiskleisite vienas kitam savo sugalvota tiesa 🙂 su sventemis 😉

              • Mindaugas Klumbis parašė:

                Niekas nieko neblokuoja, bet iš šono kaip maži vaikai atrodot. Negi reikia visus įžeidinėt, ne tik tau taikoma. Jokių burbulų čia nėra. Ką, negalim normaliai apie techniką diskutuoti, savo patirtim ir nuomone pasidalint, reikia oponuojantį žmogų pažeminti būtinai. Vienas erelis, kitas kaušas. Reikėtų taip ir pervadinti Jūsų nikus mėnesiui.

                • ojojoj parašė:

                  Su mužikais išvis nereikia diskutuoti, o tik ignoruoti ir viskas. Kosmose gyvena ir nesupranta realybės. Savo tiesose gyvena ir tai temato.

                  Mindaugai gali ką nori daryti, bet aš netylėsiu, kai mažvaikis šūdą stumia ir tipo čia yra viskas gerai…

        • Atavar parašė:

          O tu imk ir pažiūrėk tą patį RTINGS 10month update video, o ne 4month čia mums rodyk 😉 Ir pažiūrėk visą su išvadomis, o ne gabaliukais.

          Pats turiu Sony A95L jau daugiau nei pusę metų – nors ir skaudėjo truputį piniginę perkant, tačiau nei pro kur kol kas nesigailiu. Aišku nemažai googlinaus ir domėjaus, bet išvada kol kas tokia pati kaip ir prieš n-metų perkant plaziminį Panasonic’ą – kaip naudosi, tą ir turėsi. Jei TV bus naudojamas 12-16val per parą statinio vaizdo rodymui (arba vienas ir tas pats TV kanalas kaip RTINGS) – bus tikrai ankščiau ar vėliau bus pasekmės. Ant mano plazmos po 10ies metų tik labai gerai įsižiūrėjus tam tikromis salygomis galima buvo pamatyti kažkokį vaizdo netolygumą viršutiniame kairiame kampe, kur TV logotipas būna. Nežinosi, arba neieškosi – gyvenime nepamatysi.
          Sony po pusės metų išviso kol kas nėra jokių, net ir menkiausių žymių. Ir beveik esu tikras kad ir po 5m nebus.

          Bet kaip ir kiekviena technologiją – turi savo paskirtį ir silpnas vietas, todėl pvz PK monikui aš irgi kol kas sau OLED nepirkšiau, nes su mano naudojimosi įpročiais jam tikrai būtų garantuotas burninas. Kaip ir mamai TV OLED nepirkčiau, nes pas ją TV kanalai kaip fonas įjungtas po 8val per dieną neperjungiami eina būna. Ten miniLED TV statyčiau.

          • ojojoj parašė:

            As tik kaip pvz idejau tuos OLED isdegimus, nes tik jiems jie ir buna, o ne LCD. Viskas ok su tais OLED, bet kiekvienam savo, pagal poreikius perkam tai ko reikia. As esu „atsikandes“ AMOLED technologijos nuo Samsung telefonu, tai tikrai nenoriu ijunges daikta matyti isdegimus ar juodus taskus. Man buvo svarbu kuo didesnis sviesumas, atspindziu nebuvimas sauleta diena, isdegimo nebuvimas, 120hz ir puikus garsas, tai pries kelis metus buvo nupirktas Samsung TV tu metu geriausias 4k televizorius, kuri naudoju po siai dienai ir esu labai labai patenkintas daiktu.

  3. 1Xtra parašė:

    Turiu Alienware G3225 QD-OLED ir jis pixel refresh daro backgrounde, kai isjungiu monitoriu, nesvarbu kiek valandu zaisciau niekada neforsina pixel refresh zaidimo metu. Gamintojas duoda 3m garantija nuo isdegimo 🙂

  4. Mindaugas Klumbis parašė:

    Baigėsi grandinėlė, nebeina atsakinėt.

    ojojoj, niekas dėl tokių šūdniekių čia nieko neblokuos, turi būti nusikaltimas prieš žmoniją, kad būtų ban’as 😀

    Aš tik norėčiau visiems pasakyt, bendraukit taip, kaip bendrautumėt akis į akį su žmogumi. Tiek pripratom per ekranus bendrauti, kad ribų nebejaučiam. Nors aš pats keikūnas belekoks, bet stengiuosi nerašinėt nesąmonių į eterį, važiuodamas mašinoj pasikeikiu ar namuose vienas pats iš užtenka 😀

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.