Nominacijų dalyba tarp „Be Quiet!“ ir „Noctua“: Kas tylesnis, kas efektyvesnis, o kas gražesnis?

„Dark Rock Pro 4“ montavimas

Pirmiausiai „Dark Rock Pro 4“ bus montuojamas ant „Asus ROG Maximus X Hero“ pagrindinės plokštės. Reikalinga papildoma galinė plokštelė. Joje varžtai sustatomi pagal tai, ant kokios LGA platformos aušintuvas bus montuojamas. Vėliau užsukamos pakylėlės ir uždedama kronšteinų pora. Stipriai įmagnenintas kryžminis atsuktuvas kerta radiatorių – taip prisukamas pagrindinis kronšteinas. Po šio etapo tarp dviejų bokštų įspraudžiamas 135 mm skersmens ventiliatorius. Vielutės labai tvirtai fiksuoja ventiliatorius – mūsų skoniui per tvirtai. Atlenkti vielutes, papildomai kažko neužkišus už jų, sudėtinga.

 

 

44 mm aukščio G.SKILL „Trident Z“ DRAM moduliai be būtinybės pakelti 120 mm skersmens ventiliatorių aukščiau. Tiesa, jo pakėlimo galimybės nėra begalinės, nes viršutinė monolitinė plokštelė blokuoja tvirtinimo vielutes. Pabandėme patikrinti „Dark Rock Pro 4“ suderinamumą su aukštesniais DRAM moduliais – „Corsair Vengeance RGB“, kurių aukštis 50 mm, yra aukščiausi, kuriuos turime. Kaip matyti, šie moduliai telpa, tačiau į arčiausiai CPU lizdo esančius du DIMM lizdus įstatyti modulių nepavyks jei pirmiau bus uždėtas radiatorius. Iš esmės 50 mm aukščio DRAM moduliai (+/- 1 mm) yra aukščiausi, kas telpa.

 

Visa procedūra montuojant „Dark Rock Pro 4“ ant kitos LGA 1151 pagrindinės plokštės, „Asus ROG Maximus VIII Extreme“, yra identiška. Ši motininė plokštė bus naudojama su i7-6700K, o jos pagrindinis PCIe 3.0 x16 lizdas yra aukščiau. Šiuo atveju norime pabrėžti, kad tarp radiatoriaus ir vaizdo plokštės lieka labai minimalus tarpelis. Užkišti pirštą ir pasiekti VGA fiksatorių pirma nenuėmus priekinio ventiliatoriaus, o po to ir operatyvios atminties modulių – misija neįmanoma.

Kaip AM4 platformos pagrindą naudojame „Asus ROG Crosshair VII Hero“. Diegiant aušintuvą ant AM4 jau nebereikalinga papildoma galinė plokštelė – reikia naudoti tą, kuri atkeliauja su pagrindine plokšte. Pirmiausiai nuimamas gamyklinis retencinis modulis. Dedamos kitos pakylėlės ir specialūs AMD pagrindinėms plokštėms skirti kronšteinai. Montuojant aušintuvą ant AM3(+) lizdą turinčios motininės plokštės reikės naudoti papildomas gumines tarpines. Pagrindinis kronšteinas yra bendras tiek AMD, tiek „Intel“ pagrindinėms plokštėms.

 

14 Komentarai

  1. YOman parašė:

    geras darbas. Čia vieno rusų jutuberio kanale susiginčyjau iki bano dėl to Chromax. Anas man įrodinėjo kad tie papildomai klijuojami „grožiai“ visiškai neįtakoja temperatūrų.

    • BC00 parašė:

      Gal jis irgi su Ryzen testavo 🙂 Sunku paaiškint, kodėl su vienu CPU pasireiškė skirtumas, o su kitu ne. Šiaip Noctua dangteliai quality ones, didesnė dalis visos struktūros pagaminta iš aliuminio. Kitų sprendimai vien plastmasiniai (prisimenam MSI coolerį), su tokiais galima tikėtis didesnio šiltnamio efekto.

  2. Povilas parašė:

    Idomu kaip konkuruotu scythe Ninja 5 !!! kas cia pirko prasyciau bench 🙂

  3. Minde parašė:

    man labiau patiktu Scythe vs Be Quiet. 🙂

  4. TomasP parašė:

    Na ką, atsinaujinau į Dark Rock 4 Pro iš Dark Rock 3 ir temperatūros apie 17 laipsnių mažesnės. Pagrinde dėl ventiliatoriaus pozicijos ir didesnės masės :). Montavimas neišėmus pagrindinės gana prastas, kaip ir ventiliatorius nuimti gana sunku.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.