Papildomas V-Cache nėra tiesiogiai virš branduolių uždėtas, jau kuriant Zen3 buvo suplanuota dėti papildomą cache virš Zen3 lusto L3. Aišku tai vis tiek apsunkina aušinimą.
Aha, my bad. V-Cache virš L3, o branduoliai iš šonų. Kažkaip norėjos pabrėžti, kad V-Cache tame pačiame CCD 🙂
O kokios kolegos mintys, kad spartinant per BCLK su papildomu generatoriumi apribojimai daug griežtesni nei Adler Lake platformoje?
Būtų įdomu žinoti kaip sistema reaguoja naudojant mažesnį daugiklį ir didesnį BCLK. Tarkim ar veiktų 42×107. Jeigu ne, tai taip išeina, kad pas AM4 BCLK visada susietas su PCIE, M.2 ir kitom magistralėm, jeigu gerai pamenu pas Intel jau koks dešimtmetis kai motininės galėdavo atskirti šituos dalykus. Tokiu atveju išeitu kad Ryzen praktiškai nėra naudos iš atskiro BCLK lusto.
Dar bandžiau palikti visiškai stock BIOSą ir padidinti BCLK. Tai virš 101 MHz automatiškai CPU kala mažiausią daugiklį (lyg x34). Kažkur mačiau, kad virš 104 jau M.2 SSD nebetinka, reikia dėti ant atskiros platos, o geriausia toleranciją iš paskutinių galingų kortų turi 2080 Ti (>110 MHz). Tikrai taip išeina, kad pas AMD vis tiek viskas lieka surišta su BCLK… Žiauriai keista ir neįdomu. CurveOptimizer iš esmės vienintelis dalykas ieškant papildomos spartos.
Raijmiss 2026-06-26 at 17:46Fizinę GTA 6 versiją planuojama išleisti gruodįLūžta internetas nuo konsolininkų verksmų, nu kaip gi čia be fizinio disko....... Myža jau į batą loxai kad negalės už
SoTOP 2026-06-24 at 11:06„Steam Machine“ kainos prasideda nuo 1049 USDSteamdeck išpopuliarėjo nes Valve pardavinėjo jį su minimaliu pelnu, bent už pigiausią modelį. Iš Steam mašinos Valve nori pastebimai uždirbti,
xFiniti64 2026-06-23 at 23:16„Steam Machine“ kainos prasideda nuo 1049 USD2020 metu pleistekas uz 600 euru sudauzo kaip oboli ta geibo kubika kuris 2026 isleistas, ant performenco. Pleistoko parde turi
Papildomas V-Cache nėra tiesiogiai virš branduolių uždėtas, jau kuriant Zen3 buvo suplanuota dėti papildomą cache virš Zen3 lusto L3. Aišku tai vis tiek apsunkina aušinimą.
Aha, my bad. V-Cache virš L3, o branduoliai iš šonų. Kažkaip norėjos pabrėžti, kad V-Cache tame pačiame CCD 🙂
O kokios kolegos mintys, kad spartinant per BCLK su papildomu generatoriumi apribojimai daug griežtesni nei Adler Lake platformoje?
Būtų įdomu žinoti kaip sistema reaguoja naudojant mažesnį daugiklį ir didesnį BCLK. Tarkim ar veiktų 42×107. Jeigu ne, tai taip išeina, kad pas AM4 BCLK visada susietas su PCIE, M.2 ir kitom magistralėm, jeigu gerai pamenu pas Intel jau koks dešimtmetis kai motininės galėdavo atskirti šituos dalykus. Tokiu atveju išeitu kad Ryzen praktiškai nėra naudos iš atskiro BCLK lusto.
Dar bandžiau palikti visiškai stock BIOSą ir padidinti BCLK. Tai virš 101 MHz automatiškai CPU kala mažiausią daugiklį (lyg x34). Kažkur mačiau, kad virš 104 jau M.2 SSD nebetinka, reikia dėti ant atskiros platos, o geriausia toleranciją iš paskutinių galingų kortų turi 2080 Ti (>110 MHz). Tikrai taip išeina, kad pas AMD vis tiek viskas lieka surišta su BCLK… Žiauriai keista ir neįdomu. CurveOptimizer iš esmės vienintelis dalykas ieškant papildomos spartos.