QNAP TS-473A: 4-bay NAS namams ir verslui

Intro

Siūlydami tinklines NAS sistemas QNAP neapsiriboja vien „Intel“ ir „Marvell“ procesoriais, o taip pat siūlo keletą modelių su AMD procesoriais. Vienas iš jų yra TS-x73A, kurį sudaro 3 modeliai (su keturiomis, šešiomis arba aštuoniomis HDD vietomis). TS-x73A modeliuose randame keturių branduolių AMD RX-421MD procesorių ir du PCIe lizdus, kurie skirti 10GbE RJ45 plokštei, belaidžio tinklo plokštei arba vaizdo plokštei. Taip pat TS-x73A modeliai turi daugybę vaizdo kodavimo galimybių, o prijungę vaizdo plokštę su HDMI išėjimu gautume vaizdo grotuvą. Šiandien apžvelgsime mažiausiąjį narį TS-473A (su keturiomis HDD vietomis). TS-473A būna dviejų versijų, kurios skiriasi tik operatyvinės atminties kiekiu (4 GB arba 8 GB). Apžvelgiamo produkto modelis turi 8 GB RAM atminties. Be keturių DIMM lizdų taip pat turi du M.2 lizdus, skirtus 2260 arba 2280 formato SSD diskams.

10 Komentarai

 1. GreenZebra parašė:

  Kaip ir neblogas variantas, bet 800 daugoka, o dar neskaitant jog reikia hdd nusipirkti

 2. ToBeX parašė:

  Aš irgi svajoju apie NAS namuose, bet tokia kaina man kažkaip nelogiška, atrodo net paprasčiau tiesiog atskirą pc kaip serverį pasistatyt.
  Pliusas, kad viskas čia jau padaryta už tave, realiai tik UPS pasistatai ir viskas, gal kažkiek ant el sanaudų laimėtum.

  • Eilinis parašė:

   Perkant komponentus kurie skirti serveriams, ne ką pigiau gautųsi + reikės papildomai įnvestuoti laiko ir nervų (aišku, jeigu nesigauna 😀 )
   Namų sąlygomis pilnai užtenka 2 bay hdd, pvz Synology ds220+ (kurį aš pats naudoju), kainą per pus mažesnė lyginant su 4 bay.

 3. foozz parašė:

  Kaip alternartyva manau Synology DS423+ bet vistiek kaina apie 600 eur…

  Tad pinigine prasme geriau jau pasiimt koky refurbished towery kad ir https://www.skytech.lt/rd31076-fujitsu-w380-tower-i5650-4gb-128ssd-win10pro-renew-p-624925.html 6 sata jungtys RAID 0, 1, 10, 5 palaikymas. Na o toliau True Nas ar koks openmediavault (pagal skony), manau sumoj gautusi ne ka prastesne sistema.

  siaip butu ydomus testas tarkim brandinis NAS vs Open Source projektas is to kas yra po ranka 🙂
  Ar tikrai gauni daugiau pirkdamas gatava produkta, nei kad susirenki pats ? ir ar verta pastangu paciam susirinkineti? tiek finansine prasme tiek laiko sanaudom 🙂

  • Daimonass parašė:

   Įdomios mintys apie tai ką namuose gali rasti ar nusipirkti parduotuvėje jau surinkta už tave.

  • Eilinis parašė:

   Kažkada pradžioje meginau su open True NAS ir openmediavault ant savo surinktos sistemos (norėjau atsikratyti Lacie Cloudbox NAS). Galvojau gal visai nieko, bet kol nepapuole į rankas Synology NAS. Kas labiausiai patiko, tai kad lengviau konfiguruoti ir pritaikyti prie savo poreikiu (taip pat turi telefono programėliu: nuotraukoms., video, kameroms, failams…), elektros sanaudos (grubiai dvigubai mažesnės, aišku viskas priklauso nuo procesoriaus), bei dydis (pvz bute tikrai sunkiai rasime vietos tower sistemai).
   Žiūrint dėl laiko, tai su tower daugiau praleisi laiko tiek surenkant ir tiek konfigūruojant programiškai.

   • iTroubl3 parašė:

    Kadaise savo seną pc tai pat buvau pavertes NAS su TrueNAS, bet manau dabar kai įsirengsiu namą tai vis tik rinksiuosi kažką gatavo.. 🙂

   • foozz parašė:

    Bėda tik ta su brandiniais gamintojais, kad prieš pora metų smarkiai buvo susirūpinta saugumo klausimais, ir realiai dabar tiek synology tiek qnap smarkiai tikrina visus trečiųjų šalių programinius paketus(vos ne Appstore politika). O buvo prikurta nemažai comunity repositorijų… dalį galima apžaidinėti per docker konteinerius, bet sumoj vistiek gaunasi komercinis dalykas ir tai kas buvo nemokama keičiama į kainuojančias alternatyvas …

 4. PauliusB parašė:

  Ooo… Sitas geras. Turejau Synology DS920, Asustora koki tais ir jau bene pusmeti sukasi sitas. Vieni pliusai kol kas. Nei karto nereikejo rebootint kol kas.VM pakurus irgi taupiai resursus naudoja.

  • nemesis parašė:

   Mes naudojam Synology DS916+. Gerai su jais būna kol gerai.
   1. DSM update pradėjo darytis. Nepasidarė. Kodėl neaišku, restarto nesidarė. Dabar svarstau gal DSM turėjo updatintis po versiją aukštyn, o ne per kelias, bet tada kodėl pats to nesusitikrina kad negali darytis?
   2. Dingus elektrai ir pasidarius force restartui nebeužsikūrė. Susigadino DSM.
   3. Turėjus RAID1 dviejų diskų (visa info dubliuojama atskiruose diskuose), su encryptionu (turint decryption keys ir failą), duomenų paimti softo nėra. Pasikuri linux, prisimountini diską pamėgini su linux dažnai naudojama biblioteka ecryptfs dekryptinis – nepavyko nieko. Pusė info yra Synology saite, pusę renkiesi forumuose. Teoriškai DSM saugomas diskuose (savo flash neturi NAS). Teoriškai imi diską iš vieno Synology NAS, įdedi į kitą ir užsikrauti turi (jei įrenginiai šviesmečiais nesiskiria). Bet o kas jei jei pats DSM sugedęs?

   Suma sumarum. Turint NAS RAID1 (ar bet kurioj kitoj) konfigūracijoj, ypač jei naudojat encryptinimą, pasižiūrėkit ar mirus NAS galėsit pasiimti duomenis. Niekada netikėjau kad pamatysiu NAS su RAID1 kur diskai veikia puikiai ir kad duomenis paimti gali būti taip sudėtinga ar net neįmanoma…

   Synology saite išvis nužudo tokie tutorialai, kur sako jei pas tave DSM6.2 ir up daryk taip. O jei ne – tada sugalvok pats.

   Asmeniškai nepirkčiau namam jokio NAS, jei nebus užtikrinta ir praktiškai neįsitikinta kad vieną raid1 diską išėmus nebus softo (nesu tikras ar windowsam to reikalaut, ar nusileist ir iki linux) kaip paimti duomenis turint encryptinimo failus/raktus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.