2023 m. IV ketvirtyje Europoje „Apple“ pavyko parduoti daugiausiai telefonų

„Canalys“ atskleidė, kad „Apple“ tapo geriausiai parduodamu išmaniųjų telefonų gamintoju Europoje 2023 m. IV ketv. JAV bendrovės sėkmę lėmė didelė „iPhone 15 Pro“ ir „Pro Max“ paklausa švenčių laikotarpiu, tačiau „Samsung“ išlaikė pirmąją vietą per visus 2023 m.

Bendroje rinkoje per kalendorinius metus buvo pristatyta 129,8 mln. vienetų, t. y. 8 % mažiau nei 2022 m., kai buvo pristatyta 140,8 mln. vienetų. Tačiau „Canalys“ prognozuoja, kad kitais metais Europoje bus stebimas vienaženklis augimas, kurį lems artėjantis pandemijos metu įsigytų prietaisų atnaujinimo ciklas.

Aukštos klasės išmanieji telefonai 2023 m. IV ketvirtį užėmė rekordinę visos Europos rinkos dalį. Pasak „Canalys“ analitiko Runar Bjorhovde, beveik 40 % visų siuntų sudarė telefonai, kurių kaina viršijo 800 JAV dolerių. Trys iš keturių prietaisų buvo „iPhone“, po jų sekė „Samsung“ su vos 16 proc. dalimi.

2023 m. IV ketvirtį „Apple“ išlaikė beveik vienodą siuntų kiekį, kai „Samsung“ ir „Xiaomi“ tiekimas masiškai smuko, taip JAV bendrovė pakilo į viršų. Į penketuką sugrįžo „Honor“, o „Canalys“ teigimu, artimiausiu metu turėtume tikėtis, kad mažesni prekių ženklai padidins savo dalį. Tarp jų ir „Oppo“, kuri susitarė su „Nokia“ dėl 5G patentų, o tai leido Kinijos gamintojui vėl pristatyti savo prietaisus pagrindinėse Europos rinkose.

13 Komentarai

 1. StrelokRTX parašė:

  Article sponsored by Apple inc.

  Bet rimtai, kažkas gali man paaiškinti kaip brangiausias segmentas telefonų gali aplenkti visus likusius? Ypač vertinant dabartinę ekonominę europos būklę.

  • EgidijusL parašė:

   Čia gal lygino visų gamintojų flagmanus? Kiek buvęs iDeal tai vos ne kiekvienas įrangą perka ant įmonės. Pats tai pat tiek nemokėčiau už iPhone, bet kai įmonė duoda – prie Android nesinori grįžti.

   • StrelokRTX parašė:

    Nu 3 nuotraukoje lygina telefonų pardavimus pagal kainų kategoriją. iDeal praktiškai kiek praeinu nei vieno žmogaus nebūna. Bet tikiu kad perka įmonės ar seimūnai po 5 per kadencija. Visvien dauguma įmonių savo darbuotojams neduoda naujų iphones ar išvis kažko panašaus. Rinkos ekonomikoje, bent pagal teoriją, high end’as turėtų sudaryti maža visų pardavimų dalį, tikrai ne 40%.

  • nemesis parašė:

   O kas su ta ekonomine būkle dabar blogai? Parduotuvėse minios žmonių, mašinos naujos salonuose išpirktos nespėja vežt, prabangiausių telefonų gamintojai ima topus, vaizduškes po 1-2k€+ perka kaip karštas bandeles…

   Pragyvenimas lengvesnis nebuvo ir daugiau jau nebebus manau…

   • neblogai parašė:

    Vartotojų nuotaikos pas mus normalios, tačiau kitur Europoje jos ne kokios: https://www.facebook.com/photo/?fbid=10160265991172371&set=a.10150099627397371

    • StrelokRTX parašė:

     Viena didžiausių infliaciju visoje Europoje ir geriausios nuotaikos. Gerai kad Lietuvoje Šriodingerio ekonomikos modelis egzistuoja.

     • neblogai parašė:

      Viena didžiausių infliacijų buvo, bet kartu buvo ir atlyginimų kilimas. Tačiau kurį laiką infliacijos jau beveik nėra, o atlyginimų kilimas tęsiasi. Taigi natūralu, kad viltys šiems metams nėra blogos.

      • StrelokRTX parašė:

       Kad atlyginimų kilimas nieko nereiškia. Vienas dalykas kai tau alga pakyla tarkim 10%, o NT turtas ar mašinos kaina taip pat 10%. Kai bazinis dydis nėra didelis, atlyginimų augimas nekompensuoja aukščiau išvardintų daiktų brangimo. Taip pat tarkim vokietis vid gauna 2000 eur i rankas, lietuvis 1000 EUR, tai pas mus algoms pakilus 10%, Vokietijoje 5% santykinis skirtumas nesikeičia, nors statistiškai pas mus algos greičiau auga. Taipogi pas mus neto ir bruto algų skirtumas pats didžiausiais Europoje.
       Nu ir ar kelti ar ne algą sprendžia darbdavys, tai ant kai kurių sektorių algos išvis nekilo, kai kur sumažėjo.

       https://infogram.com/vidutine-metine-infliacija-lietuvoje-1h7z2l8exo9lg6o

       infliacija Lietuvoje

       • neblogai parašė:

        Suprantu, kad yra reikalas padėtį parodyti kuo blogesnę, tačiau vidutinė metinė infliacija 2021/2022-ais prognozuota kitiems dviems metams yra ne tas pats, kaip metinė infliacija per paskutinį pusmetį (~0%), ir švieži vartotojų lūkesčiai 2024-iems.

   • nemesis parašė:

    Na taip, idomiai gaunasi. Faktas kad Apple ar Samsung pardavimus į pirmą vietą iškelia tikrai ne LT telefonų pardavimai, nes mes sudarom skruzdės dalį (pirkimo statistikoj Apple virš Samsung pakėlėm tikrai ne mes). Tarpusavyje prieštarauja šios dvi naujienos tada. Viena sako kad viskas labai gerai ir lengva, ir perkam prabangos prekes kaip karštas bandeles, o iš kitos, apklausose sakom kad blogai gyvenam ir ruošiamės blogesniem laikam.

    Kaip ten sakoma kartais – Ne žodžiais, o darbais mes tėvynę mylim. Gal ir neteisingai sakoma, nes dabar darbai sako kad viskas ok ir šviesus rytojus mūsų laukia, o žodžiai sako kad viskas nelabai ok…

   • StrelokRTX parašė:

    https://gs.statcounter.com/vendor-market-share/mobile/lithuania

    Nemesi ko nepasakei, kad Lietuvoje nemokamai IPhones dalino metų gale? 😀

    Tokiu tempu 110% visų parduotų telefonų Lietuvoje bus iPhones

   • nemesis parašė:

    Tai kad niekas man irgi nepranešė 😀
    Tai arba čia seimo nariai/įmonės prisipirko prieš seimo/metų pabaigą kad lėšas įsisavint/pelnus pamažint, arba dovanom žmonės pirko (sau ar ne sau). Kitas diagramos paaiškinimas neišsigimdo bent kol kas…
    Bet very strange…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.