„Zen 6“ procesoriai turėtų gauti RDNA 5 grafiką

Žinomas gandų skleidėjas Everest neseniai teigė, kad „Zen 6“, būsimoje AMD „Ryzen“ procesorių serijoje, bus įdiegta RDNA 5 grafika. Jei tai tiesa, šis gandas rodo, kad AMD požiūris į integruotą grafiką labai pasikeitė.

Neseniai AMD pristatė „Zen 4“ APU seriją „Ryzen 8000“, kurioje naudojama RDNA 3 integruota grafika. Nors „Ryzen 8000“ APU procesoriai pasižymi geru iGPU našumu, daugeliui „Ryzen 7000“ serija su daugiau ir galingesnių branduolių gali atrodyti patrauklesnė, nepaistant ribotos RDNA 2 grafikos vos su dviem skaičiavimo vienetais.

Be to, nėra jokių įrodymų, kad „Zen 5“ / „Ryzen 9000“ procesoriai, kurių tikimasi sulaukti vėliau šiais metais, bus kitokie. Pranešimuose nurodoma, kad kita pagrindinė AMD procesorių serija pasižymės tokia pačia mikroschemų konstrukcija, branduolių skaičiumi ir I/O lustu su grafika, kaip ir „Zen 4“, o našumas bus pagerintas kitose srityse.

Kelių kartų RDNA grafikos architektūrų praleidimas gali reikšti ketinimą aprūpinti stalinių kompiuterių „Ryzen“ procesorius daug stipresniais iGPU. Dar neaišku, kaip šis pokytis paveiks būsimus APU, nes jų reikšmė gali sumažėti, jei kiti produktai pasiūlys tinkamas grafikos galimybes.

Apie „Zen 6“ dabar žinoma nedaug. Everest šią seriją vadina „Medusa“, tačiau anksčiau ji turėjo kodinį pavadinimą „Morpheus“. Tikimasi, kad joje bus 2,5D jungtis, užtikrinanti gerokai didesnį pralaidumą, ir bus naudojamas būsimasis TSMC 2 nm techprocesas. Neseniai buvo pranešta, kad TSMC planuoja pradėti 2 nm rizikos gamybą 2024 m. pabaigoje, o masinę gamybą tikimasi pradėti kitais metais, taigi „Zen 6“ galėtų pasirodyti 2025 arba 2026 m.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.