„Intel“ šaiposi iš „Zen 2 architektūros „Ryzen 7000“ serijoje

„Intel“ išleido skaidrių rinkinį „Core Truths“ (Pagrindinės tiesos), kuriame pateikiama informacija apie naujausias procesorių technologijas, skirta informuoti klientus apie realybės niuansus. Atrodo, kad pristatyme daugiausia dėmesio skiriama faktui, kad naujausiose AMD serijose iš tikrųjų gali būti senųjų architektūrų.

Šis „Intel“ žingsnis žymi pastebimą nukrypimą, primenantį konfrontacinę EPYC „klijų“ kampaniją prieš AMD. Nuo to laiko abi bendrovės paprastai vengia tiesioginių susidūrimų, kad nesutrikdytų savo gerbėjų bazių ir klientų nuotaikų. Tačiau panašu, kad įvyko pokytis.

Pristatyme pabrėžiamos trys pagrindinės „tiesos“, iš kurių viena atskleidžia, kad AMD „Ryzen 5 7520U“ mobilusis procesorius yra pagrįstas „Zen 2“ architektūra. Pažymėtina, kad prieš pristatydama naująją „Zen 4“ mobiliųjų procesorių serija AMD atnaujino „Ryzen 7000“ serijos pavadinimus. Ši strategija buvo susijusi su įvairių mikroarchitektūrų įtraukimu į naują produktų paketą. Šioje schemoje „7“ reiškė 2023 m. gaminius, o „8xxx“ – 2024 m. numatytus procesorius. Trečiasis skaitmuo buvo skirtas architektūrai identifikuoti: „2“ reiškė „Zen 2“, „3“ – „Zen 3“, o „4“ – „Zen4“. Todėl numatoma „Zen 5“ architektūra, logiškai turėtų priimti nomenklatūrą „Ryzen 8050“.

Antroji prezentacijoje minima „tiesa“ rodo, kad AMD į savo produktus įtraukia senesnes architektūras. Šis teiginys pagrindžiamas parodant „AMD Ryzen 7000“ produktų pavadinimą, kuriame aiškiai nurodyta, kad naudojama „Zen 2“ architektūra.

Vėliau AMD pristatė „Mendocino“ seriją, skirtą biudžetiniam lengvų nešiojamųjų kompiuterių segmentui. Šie procesoriai buvo sukonstruoti naudojant „Zen 2“ architektūrą, suderintą su RDNA2 grafika. Į 7000 seriją integruotas „Ryzen 5 7520U“ buvo specialiai skirtas šiai rinkodaros kampanijai.

Toliau „Intel“ teigia, kad pasikliaujant „Zen 2“ gali nepavykti užtikrinti tokio pat lygio patirties ir našumo kaip naujesnės architektūros. Šiam teiginiui pagrįsti skaidrėse pateikiami tiesioginiai procesorių palyginimai, ypač daug dėmesio skiriant žemos klasės mobiliųjų įrenginių segmentui. Pavyzdžiui, palyginime kaip iliustracinis pavyzdys pateikiamas „Core i5-1335U“.

Visiems aišku, kad „AMD Ryzen 7000“ pavadinimų schema yra mažų mažiausiai paini. Vis dėlto, skirtingai nei „Intel“ serijoje, AMD mobiliųjų įrenginių pavadinimų schema bent jau tiesiogiai patvirtina mikroarchitektūrą. Verta pabrėžti, kad „Intel“ 14-osios kartos „Core“ serija remiasi atnaujinta „Raptor Lake“ serija. Be to, yra požymių, kad būsimoji „Core 100“ serija taip pat apims „Raptor Lake“ atnaujintą seriją, skirtą nešiojamiesiems kompiuteriams.

Visos skaidrės žemiau:

5 Komentarai

 1. Mindaugas Klumbis parašė:

  Mes vaikystėje turėjome tokį posakį: nešik į batą, ale, nepergyvenk. Panašu, kad Intel jau abu batus prisišiko, kad tokius vėjus daro. Ne savo produktais rūpinasi, bet pergyvena, ką blogieji AMD žmonėms siūlo. Beje, pas jų puslapyje skaidrės jau yra nepasiekiamos.

  P.S. nei viena kompanija nėra tau draugas ir nereikia nei vienos fanu būti. Jie dirba tik savo investuotojams.

 2. Maariux parašė:

  Sutinku, kad Amd šūdinai pavadinimus paskiria, reikia nuolatos knistis per specifikacijas, kas yra baisiai nepatogu. Iš intel pusės apie tai užsiminti viešai jau būtų antakio pakėlimas, bet dar ir paruošti visą prezentaciją… gal R Shroutą atgal į cpu padalinį priėmė?

 3. Mindaugas Klumbis parašė:

  Geras Gamers Nexus Intel skaidrių įvertinimas 😀

  https://www.youtube.com/watch?v=xUT4d5IVY0A

 4. Digixo parašė:

  Panasu, kad Intel grizo i vaiku darzeli, nu nevykeliai, neturiu daugiau zodziu 🙂

 5. Darbdavys parašė:

  Tai, kad kiek skaiciau kaip visada „netycia“ paskelbe sitas skaidres, kurios internal skirtos buvo ir neturejo but taip viesai prieinamos.
  Anyway jei tokie dalykai vyksta vykstiek gerai, reiskia yra konkurencija kad ir kokia jinai cia bet smagu kai nera monopolio jei nebutu amd tai butu liudna

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.