Aktyvumo sekikliai labai prastai skaičiuoja kalorijas

Sportuojantys žmonės tikrai pamėgo naudoti įvairiausias apyrankes, kurios seka jų aktyvumą, širdies veiklą ir skaičiuoja sudegintas kalorijas. Bet paaiškėjo, kad šiais išmaniais daikčiukais aklais pasitikėti negalima.

Tyrime buvo bandomi septyni prietaisai: „Apple Watch“, „Basis Peak“, „Fitbit Surge“, „Microsoft Band“, „Mio Alpha 2“, „PulseOn“ ir „Samsung Gear S2“. O juos segėjo 31 moteris ir 29 vyrai. Visi jie išbandė po kelis įrenginius užsiimdami įvairia fizine veikla ar net tiesiog sėdėjo.

Mokslininkai nustatė, kad tokios išmanios apyrankes labai gerai seka širdies darbą. Čia geriausiai pasirodė „Apple Watch“ tik su apie 2 % klaidinga informacija, tuo tarpu „Samsung Gear S2“ klaidų lygis siekė 6.8 %.

Bet kai kalba pasisuka apie kalorijų skaičiavimą netikslumai buvo akis badantys. Geriausiai pasirodė „Fitbit Surge“ su 27.4 % klaidinga informacija, bet tai niekai palyginus su „PulseOn“, kur klaidos siekė 92.6 %. Šiuose matavimuose nedalyvavo „Samsung Gear S2“, nes paprasčiausiai neturi tokios funkcijos.

2 Komentarai

  1. Minde parašė:

    niekad nesupratau sios nesamones. Jei sportuoji, tai sportuoji ir jie nereikalingi, jei nesportuoji, tai ir jokie sekliai nepades

    • IFeelYou parašė:

      Aš irgi. Man atrodo kad tai prietaisas skirtas hipsteriams ir storom JAV bobom, kurios užsideda apyrankę, nueina iki prekybos centro nusipirkt Big Size Kolos ir hamburgerių, ir grižę papostin’ą tuos savo nueitus žingsnius į Facebooką ar Twiterrį, laukdamos pagyrimų. Tikram sportininkui iš jų naudos kaip iš katės pieno.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.