AMD galimai ruošia „Ryzen 7000G“ APU seriją („Pheonix“ su „Zen 4“ ir RDNA 3)

Laukiama galimo „Phoenix Ryzen 7000G“ serijos išleidimo, ypač atsižvelgiant į tai, kad tokių lustų palaikymas neseniai buvo įdiegtas su naujausia „AGESA 1.0.8.0“ programine įranga, skirta AM5 platformai. Šis pokytis leidžia manyti, kad netrukus galime sulaukti šių naujų APU pasirodymo rinkoje.

„Phoenix“ silicis jau buvo sėkmingai įdiegtas „Ryzen 7040H(S)“, „Ryzen 7040U“ ir „Ryzen Z1“ serijos nešiojamuosiuose kompiuteriuose, mini kompiuteriuose ir nešiojamuose žaidimų kompiuteriuose. Jis gerokai lenkia „Rembrandt“ („Zen 3+“/RDNA2), kuris, deja, taip ir nebuvo išleistas kaip stalinių kompiuterių procesorius.

Verta paminėti, kad ASUS B650 pagrindinės plokštės puslapyje, kuriame pateikiama nauja programinė įranga, aiškiai minimas „būsimasis procesorius“.

Verta paminėti, kad „Intel“ neturi nieko, kas suteiktų alternatyvą „Phoenix“. „Phoenix“ APU siūlo iki 8 „Zen 4“ branduolių ir 12 grafikos skaičiavimo vienetų, o „Intel Raptor Lake“ turi 96 „Xe“ vykdymo vienetus. Potencialiai „Intel“ gali pristatyti kažką galingesnio integruotos grafikos srityje su „Meteor Lake“, tačiau šios architektūros stalinių kompiuterių segmente neplanuojama. Be to, tokio APU su galinga integruota grafika pasirodymas taip pat reiškia, kad žemos klasės stalinių kompiuterių diskrečios grafikos rinka dar labiau susitrauks.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.