AMD „Ryzen 8000“ („Strix Point“) APU turės 4 „Zen 5“ ir 8 „Zen 5c“ branduolius

Kalbama, kad būsimoji AMD naujos kartos APU serija, paremta „Zen 5“ architektūra, bus hibridinės konstrukcijos, sujungianti „Zen 5“ ir „Zen 5c“ branduolius. Tačiau konkreti šių lustų konfigūracija kol kas oficialiai nepatvirtinta.

Pranešimai apie „AMD Strix“ APU seriją pradėjo rodytis prieš kelis mėnesius, o neseniai buvo aptiktas pirmasis „Strix Point“ APU testas, leidžiantis manyti, kad vyksta ankstyvieji bandymai. Teste patvirtinta 12 branduolių procesoriaus konfigūracija, tačiau tikslus hibridinių branduolių išdėstymas lieka nežinomas.

Pasak Olrak29, tikimasi, kad „Strix Point“ APU turės keturis „Zen 5“ branduolius ir aštuonis „Zen 5c“ branduolius. Kita vertus, teigiama, kad didesnis APU variantas, žinomas kaip „Strix Halo“ arba „Sarlak“, pasižymės 16 „Zen 5“ branduolių, suskirstytų į du lustus, panašiai kaip staliniams kompiuteriams skirtoje versijoje. Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų procesorių slypi IO luste, kuriame yra grafikos procesorius, teigia kitas gandų skleidėjas. Stalinio kompiuterio procesorius turės mažiau pajėgų grafikos procesorių, o „Halo“ variante, esą bus įmontuota iki 40 skaičiavimo vienetų.

Be to, esama požymių, kad „Ryzen 8000“ serijos gamoje bus dar dvi APU konfigūracijos. Tai gali būti mažos galios APU „Hawk Point“ ir „Fire Range“, kuris yra nešiojamiesiems kompiuteriams skirtos aukštos klasės žaidimų APU serijos, žinomos kaip „Dragon Range“, įpėdinis. Į seriją taip pat įeis „Granite Ridge“, „Raphael“ „Zen4“ staliniams kompiuteriams skirtos serijos įpėdinis, šie procesoriai turėtų padidintą TDP iki 170 W.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.