AMD X870 serijos pagrindinės plokštės bus išleidžiamos po „Ryzen 9000“ procesorių

Pasak „HardwareLuxx“, AMD nustebino savo partnerius, leisdama jiems „Computex“ parodoje demonstruoti X870 mikroschemų rinkiniu pagrįstas pagrindines plokštes. Per pagrindinį pranešimą AMD visiškai atskleidė mikroschemų rinkinį, skirtą naujos kartos „AMD Ryzen 9000“ serijai. AMD laimei, AM5 platforma, palaikanti šiuos procesorius, jau egzistuoja 600 serijos pagrindinių plokščių pavidalu, todėl naujesnių pagrindinių plokščių pristatymas neturi būti griežtai suderintas su procesorių pristatymu.

Palyginti su naujos kartos „Intel“ Z890 serijos plokštėmis, „Computex“ parodoje X870 plokščių yra mažiau. Tai verta paminėti atsižvelgiant į tai, kad „Intel Arrow Lake-S“ („Core Ultra 200K“) procesorių tikimasi sulaukti tik ketvirtąjį ketvirtį, o „AMD Ryzen 9000“ serijos procesoriai pasirodys kitą mėnesį. Vis dėlto įdomu tai, kad „Intel“ neleido nė vienai bendrovei paminėti Z890 pavadinimo, o tai atrodo keistas sprendimas.

Pagrindinės plokštės su X870 ir X870E mikroschemų rinkiniais nebus prieinamos „Ryzen 9000“ procesorių pasirodymo metu. AMD naujus modelius pristatys naudodama jau turimas plokštes. Naujų pagrindinių plokščių taip pat nelabai reikia, nes naujieji mikroschemų rinkiniai nesiūlo reikšmingų patobulinimų ar naujovių. Nors „Ryzen 9000“ procesoriai turėtų užtikrinti didesnę atminties spartą, atminties valdiklis ir pagrindinės plokštės išdėstymas vaidina svarbesnį vaidmenį nei mikroschemų rinkinys.

– Andreas Schilling, „HardwareLuxx

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.