AMD žada „šaunius“ atnaujinimus procesoriams su 3D V-Cache

PC Gamer“ parodoje „Computex 2024“ kalbėjosi su AMD vyresniuoju techninės rinkodaros vadovu Donny Woligroski ir sužinojo apie būsimus 3D V-Cache planus. Paklaustas apie galimus „Zen 5“ pokyčius, jis sakė, kad AMD „neužmiega ant laurų“ ir „tobulina tai, ką galime padaryti su X3D“.

Tačiau, jei ankstesnių X3D lustų išleidimo modeliai ką nors rodo, kitos „Zen 5 X3D“ versijos tikimasi sulaukti ne anksčiau kaip 2025 m. pradžioje, t. y. praėjus maždaug šešiems su viršum mėnesių po standartinių „Ryzen 9000“ serijos procesorių debiuto. „Ryzen 9 7950X“ buvo išleistas 2022 m. rugsėjį, o 7950X3D pasirodė 2023 m. vasario pabaigoje. Šis vėlavimas turėtų suteikti AMD pakankamai laiko tolesnėms vertikaliosios spartinančiosios atmintinės diegimo naujovėms.

Woligroski nebuvo linkęs atskleisti konkrečių detalių, tačiau atskleidė, kad jie taip pat „aktyviai dirba ties tikrai šauniais diferencijuojančiais elementais“, kad X3D būtų dar geresnė nei anksčiau.

Taigi, kokių „šaunių išskirtinumų“ gali turėti AMD? Viena iš galimybių – keisti vertikaliai išdėstytos spartinančios atminties dydį. Šiuo metu visi 3D V-Cache lustai naudoja vienodą 64 MB talpą. Siūlant didesnės talpos spartinančiąją atmintinę aukščiausios klasės procesoriuose, būtų galima labiau segmentuoti „Ryzen“ produktų seriją.

Kita galimybė – 3D V-Cache įdiegimas į AMD APU ir „Ryzen AI“ mobiliuosius lustus su integruota grafika. Šių lustų grafikos našumą dažnai riboja ribotas atminties pralaidumas. Pridėjus spartinančiąją atmintį tarp grafikos ir operatyviosios atminties, būtų galima gerokai pagerinti našumą – tai būtų panašu į tai, kaip RDNA 2 ir 3 diskretieji grafikos procesoriai naudoja spartinančiąją atmintį.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.