Antrame metų ketvirtyje Šiaurės Amerikos telefonų pardavimai gamintojų nedžiugino

Naujausioje „Canalys“ ataskaitoje apie Šiaurės Amerikos išmaniųjų telefonų rinkos būklę nurodoma, kad antrąjį ketvirtį bendras išmaniųjų telefonų tiekimas sumažėjo 22 %. Dėl to kaltos makroekonominės problemos, pavyzdžiui, didėjančios palūkanų normos ir nuolatinė infliacija, dėl kurių sumažėjo vartotojų paklausa. Prognozuojama, kad antrasis pusmetis bus šiek tiek geresnis, nes trečiąjį ketvirtį pristatyti nauji modeliai, pavyzdžiui, „iPhone 15 Pro“ serija.

Nepaisant to, kad šiais ekonominiu požiūriu sudėtingais laikais žmonės stengiasi apriboti savo išlaidas, tikimasi, kad aukščiausios klasės telefonų segmentas, t. y. telefonai, kainuojantys daugiau nei 1 000 JAV dolerių, išliks stabilus, nes žmonės rinksis pirkimą išsimokėtinai. Nepaisant bendro metinio sumažėjimo, „Apple“ ir „Samsung“ iš tikrųjų padidino premium segmento telefonų tiekimą atitinkamai 25 % ir 23 %.

„Išmaniųjų telefonų pardavėjai tikisi, kad premium segmentas padės įveikti neapibrėžtumą“, – sakė analitikė Lindsey Upton. „Šiaurės Amerikos išmaniųjų telefonų vidutinė kaina 2023 m. II ketv. padidėjo iki 738 JAV dolerių, palyginti su 663 JAV doleriais 2022 m. II ketv.“. To paties negalima pasakyti apie biudžetinį iki 200 JAV dolerių segmentą, kuris, kaip tikimasi, susidurs su sunkumais.

Vertinant atskirus prekės ženklus, „Apple“ ir toliau išlieka viršūnėje – per antrąjį ketvirtį buvo pristatyta 14,8 mln. telefonų, t. y. 20 % mažiau nei prieš metus. Antroje vietoje esanti „Samsung“ tiekimą sumažino 27 % – nuo 9 mln. iki 6,6 mln. Motorola tiekimas sumažėjo 25 % – iki 2,3 mln. TCL tiekimas sumažėjo 30 % iki 1,3 mln. Vienintelė bendrovė, kurios augimas buvo teigiamas, buvo penktoje vietoje esanti „Google“ – 59 % (nuo 0,8 mln. iki 1,2 mln.).

Didžiausias nuosmukis (43 %) užfiksuotas skyriuje „Kiti“, kuris apima anksčiau minėtus mažiau nei 200 JAV dolerių kainuojančius įrenginius, pavyzdžiui, išankstinio mokėjimo telefonus. Neseniai buvo pranešta, kad daugelis šių mažesnių bendrovių uždaro įmones, užuot toliau kovojusios – nuo 2017 m. iš išmaniųjų telefonų rinkos pasitraukė beveik 500 prekės ženklų.

Bendrovė „Canalys“ prognozuoja, kad 2023 m., palyginti su praėjusiais metais, išmaniųjų telefonų tiekimas sumažės 12 %. Žvelgiant toliau į ateitį, prognozuojama, kad 2024 m. šiek tiek atsigaus (3 %), o 2025 m. – 7 %. Tačiau analitikas įspėja, kad iki 2027 m. tiekimo apimtys greičiausiai neperžengs 150 mln. vienetų ribos.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.