ASUS detalizavo savo CC-HPWR jungtį vaizdo plokštėms, kuri leidžia atsisakyti maitinimo laidų

Iš pradžių ši jungtis buvo pristatyta parodoje „Computex“, o vėliau pasirodė pagrindinių plokščių ir vaizdo plokščių prototipuose, demonstruodama, kad ji gali pagerinti kabelių valdymą ir estetiką. Panaikinus papildomus vaizdo plokštės maitinimo kabelius ir nukreipus maitinimą per pagrindinę plokštę, vaizdo plokštė atrodo švaresnė, o už pagrindinės plokštės esančių kabelių tvarkymas tampa paprastesnis.

Intriguoja tai, kad ši jungtis nėra visiškai naujos konstrukcijos; greičiau tai modifikuota serverių pramonėje įprastai naudojamo standarto versija. Ši serverių srityje sukaupta patirtis leidžia manyti, kad į vartotojus orientuota HPCE (High Power Card Edge) jungtis gali padėti išvengti patikimumo problemų, susijusių su naująja 12VHPWR jungtimi.

Jungtis suskirstyta į keturias kaiščių grupes, iš kurių šešiolika skirta maitinimui tiekti, o dvylika – ryšiui tarp pagrindinės plokštės ir vaizdo plokštės. Šios jungties dydis prilygsta įprastai PCIe x1 jungčiai ir yra įrengta prie pat pagrindinio PCIe x16 lizdo pagrindinėje plokštėje. Tokia vieta užtikrina lengvą montavimą, nes dėl x16 lizde įmontuoto užrakto grafikos plokštę galima įstatyti į abi jungtis nenaudojant papildomo fiksavimo mechanizmo.

Šios jungties dokumentacijoje atskleidžiama, kad ji gali tiekti iki 600 W galios, nors tiksli galios riba gali skirtis priklausomai nuo pagrindinių plokščių gamintojų sprendimų. Kol kas galingiausi modeliai su šia jungtimi yra RTX 4070, kurių TDP yra apie 200 W. Atsižvelgiant į didėjančius šiuolaikinių vaizdo plokščių galios poreikius, perėjimas prie didesnės galios jungties, tokios kaip HPCE, atrodo perspektyvus ateities vaizdo plokščių pažangai.

ASUS buvo pagrindinė šios jungties šalininkė, tačiau dar neaišku, ar kitos bendrovės priims šį standartą savo vartotojams skirtiems produktams. Bendrovė viena pirmųjų pristatė APE pagrindinių plokščių seriją su kitoje pusėje esančiomis jungtimis. Esant pakankamai paskatų ir visoms bendrovėms bendradarbiaujant, yra tikimybė, kad ši idėja kada nors sulauks platesnio pritaikymo.

2 Komentarai

  1. Maariux parašė:

    Nuteikia teigiamai, tik kaip su vertical mountu?

  2. EgidijusL parašė:

    O kodėl nepereina prie rakinamų jungčių kaip kad jau daug metų naudojama automobiliuose? Kad ir plokštėj maitinimo jungtys, bet jas daryti rakinamas (šliaužiką kokį su „cakt“ jog jau iš jungties nesijudintų niekur).

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.