ASUS RTX 40 serijos vaizdo plokštė be įprastos maitinimo jungties pasirodys rugsėjo 15 d.

BTF (angl. Back To The Future) aljansas – tai ASUS, „Thermaltake“ ir „Silverstone“ bendradarbiavimas. Kiekviena bendrovė atlieka unikalų vaidmenį ir prisideda prie šio projekto, kuriuo siekiama sukurti naują kompiuterių komponentų ir dizaino standartą. ASUS nėra pirmoji bendrovė, eksperimentuojanti su paslėptomis pagrindinių plokščių jungtimis, tačiau ji yra viena pirmųjų, pristačiusi tokį dizainą dabartinėje rinkoje.

ASUS ką tik pristatė savo pagrindinę plokštę „TUF Gaming B760M-BTF WIFI“, kuri yra Micro-ATX plokštė su visomis jungtimis galinėje plokštės pusėje. Šiai konstrukcijai reikia suderinamo korpuso ir maitinimo šaltinio, todėl ASUS greičiausiai pasiūlys šią plokštę kaip rinkinio su kitais BTF produktais dalį.

BTF serija sparčiai auga, o ASUS turi daugiau idėjų dėl paslėptų maitinimo jungčių. Kitas žingsnis – visiškai panaikinti vaizdo plokščių maitinimo kabelius, o ne tik juos paslėpti. ASUS sukūrė GC-HPWR jungtį, kuri siūlo maitinimo tiekimą nuo 75 W iki 600 W, todėl išorinės maitinimo jungtys tampa nereikalingos. Produktas, kuriame būtų naudojama tokio tipo konstrukcija, vadinamas „Advanced BTF“.

Pirmoji vaizdo plokštė, kurioje bus naudojama ši konstrukcija, yra „ASUS RTX 4070 BTF“, ją planuojama pristatyti rugsėjo 15 d. Tačiau yra tam tikrų apribojimų, pavyzdžiui, šią vaizdo plokštę bus galima įsigyti tik Kinijos rinkoje (TX ir ATS serijos) ir nėra suderinamų pagrindinių plokščių. Pastarąją problemą išspręs pasirodysianti B760M TX BTF konstrukcija (ji bus išleidžiama diena vėliau nei BTF vaido plokštė). Tačiau informacijos apie kitų modelių prieinamumą nėra.

7 Komentarai

 1. StrelokRTX parašė:

  Įdomus sprendimas, bet kai čia kol kas ne rinkos standartas matau daug problemų ypač jeigu norėsi pasikeisti gpu ar mb. Būtų gerai jeigu GPU turėtų abu maitinimo variantus, bet tada spėju nauja maitinimo jungtis vistiek kliūtų ant nepritaikytų mb.

 2. nemesis parašė:

  Manau kad dabartinis pc standartas yra pasenęs, neatitinkantis šių dienų realijų ir jį pakeist nauju reikėtų, o ne kažkaip bandyt lopyt gabaliukais…

  • kernelis parašė:

   High end sistemoms gal, taciau low/mid seno standarto visiskai pakanka. Be to, konkreciai siuo atveju realiai tai tik kosmetinis dalykas, naudingas „estetiniams buildams“, bet principe nieko realiai nekeiciantis. Jeigu keist, tai i kazka daug praktiskiau nei tik tai.

  • adex parašė:

   ir ka gi keisti? yra tam tikri standartai prie kuriu nori nenori reikia taikytis. yra ir fiziniai aspektai del ko yra taip kaip yra ir is esmes nelabai kaip kitaip gali buti. galingo pc i joki NUC ar dar koki kita pavidala nesukisi. kai bus post-silicon era, gal, gaaaaaal kazkas is esmes ir pasikeis.

 3. Raijmiss parašė:

  Labai puikus sprendimas, nes nieko nera debiliskiau uz sone esancia jungti kuri dar ir begale problemu sukelia. Jeigu nesvils pati jungtis ir MB tai cmon! leiskit kaip mainstream standarta!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.