Buvęs „Google“ bosas sako, kad DI gali pakeisti karą, kaip kad pakeitė branduoliniai ginklai

Duodamas interviu leidiniui „Wired“ Schmidt, kuris 2016 m. tapo vienu iš vyriausybės Gynybos inovacijų tarybos steigėjų, kalbėjo apie JAV kariuomenės atnaujinimą naujausiomis technologijomis, kad galėtų pasipriešinti Kinijai.

Kai kurios iš Schmidt pokalbio temų apėmė startuolį „Istari“, kuris naudoja mašininį mokymąsi ir metavisatą, kad virtualiai surinktų ir išbandytų karines transporto priemones, pavyzdžiui, tankus. Jis taip pat kalbėjo apie savo viziją apie daiktų interneto stiliaus nebrangių dronų tinklą, kuris galėtų sklandžiai veikti kaip vienas vienetas.

Schmidt sakė, kad Pentagonas turėtų pasimokyti iš Rusijos invazijos ir to, kaip Ukraina pasipriešino galingesniam užpuolikui, greitai veikdama ir pritaikydama technologijas iš privataus sektoriaus, pavyzdžiui, komercinius dronus paverčiant ginklais ir 3D spausdintuvu spausdinant atsargines dalis – nors „Starlink“ sustabdė savo „SpaceX“ paslaugos militarizavimą. „Įsivaizduokime, kad ketiname sukurti geresnę karo kovos sistemą, – sakė Schmidt. „Mes tiesiog sukurtume technologijų bendrovę“.

Tačiau tikrasis pokytis galėtų būti dirbtinis intelektas. „1930-aisiais Einšteinas parašė laišką Ruzveltui, kuriame teigė, kad yra nauja technologija – branduoliniai ginklai – galinti pakeisti karą, ir akivaizdu, kad taip ir įvyko. Drįsčiau teigti, kad [dirbtiniu intelektu paremta] autonomija ir decentralizuotos, paskirstytos sistemos yra tokios pat galingos“, – sakė Schmidt.

Buvęs „Google“ generalinis direktorius ir „Alphabet“ valdybos pirmininkas per pastarąjį dešimtmetį padėjo įgyvendinti savo viziją apie dirbtiniu intelektu varomą karybą Gynybos departamente. Dabar agentūros vadovai mano, kad ši technologija sukels revoliuciją karinėje techninėje įrangoje, žvalgybos duomenų rinkime ir pagrindinėje programinėje įrangoje, padėdama JAV ginklavimosi varžybose su Kinija.

11 Komentarai

 1. StrelokRTX parašė:

  Nu matau karo pramonės kompleksas smaginasi paskutiniu metu. žmonija greitai eina susinaikinimo kryptimi.

 2. nemesis parašė:

  Na nereikia būti naiviais, pasirinkimai yra du arba karas, arba mirt rusnios dujų kameroj/būti nušautam griovyje.

 3. Tinkinimas parašė:

  Dar visai neseniai NATO valstybės ėjo nusiginklavimo keliu. Vienos rankos pirštų buvo per daug, kad suskaičiuotum valstybes, kurios skyrė bent 2 % gynybai. Ukrainos kariuomenė irgi buvo nuskurdinta iki tragiškos būklės. Ir atsitiko gyvenimas – „netikėtai“ prasidėjo karas. Niekas kitas taip neprovokuoja bandito-teroristo-nusikaltėlio užpulti kitą, kaip žinojimas, kad užpultasis yra silpnas ir neapsigins. Ir ką dabar daryti, kokia ta kita išeitis, susitarti? Rimtai?

  • StrelokRTX parašė:

   Nu rusai skyrė 7% ar 8% gynybai ir dauguma tų pinigų buvo išvogti, kaip karas parodė. Kariuomenė yra uždara struktūra, kur jokio audito nėra. Lietuva Smetonmečiu skyrė virš 10% gynybai ir ką tai davė? Ukrainos ir Rusijos karas yra kapitalistinis karas dėl įtakos Ukrainoje, nebent gali paaiškinti, kaip rusų dujotiekis druzba iki dabar pumpuoja dujas ir neseniai Gazprom dar padidino dujų tiekimą Europai per Ukrainą. Manau jeigu per klaidą būtų susprogdintas kartu ukrainiečiai su rusais darytu paliaubas, kad tik jį suremontuoti.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.