CDPR panaudojo dirbtinį intelektą, kad atkurtų mirusio „Cyberpunk“ aktoriaus balsą

Gaila, bet „Cyberpunk 2077“ lenkiškoje žaidimo versijoje Vektor personažą įgarsinęs aktorius Milogost‘as Reczek‘as mirė 2021 m. M. Reczek‘as buvo gerai žinomas ir gerbiamas balso aktorius, įgarsinęs lenkiškas lokalizacijas įvairiose žiniasklaidos priemonėse. Jis buvo Vesemiras ir Taleris „Witcher“ serijoje. Jis taip pat įgarsino Homer‘io Simpson‘o balsą lenkiškoje filmo „Simpsonai“ versijoje.

Jo mirtis buvo smūgis kompanijai CDPR, kuri planavo, kad jis vėl atliks Vektor‘iaus vaidmenį „Phantom Liberty“ DLC. Iš pradžių studija svarstė galimybę pakeisti jį kitu aktoriumi, bet nusprendė pasielgti kitaip.

„Mums nepatiko toks požiūris [pakeisti Reczek‘ą], nes Milek‘as buvo vienas geriausių lenkų įgarsintojų, o jo vaidmuo buvo puikus“, – „Bloomberg“ sakė lokalizavimo direktorius Mikolaj‘us Szwed‘as.

Gavusi jo šeimos leidimą, kompanija CDPR panaudojo dirbtinį intelektą, kad nukopijuotų Reczek‘o balsą, naudodama balso klonavimo technologiją „Respeecher“. Victor‘ą Vektor‘ą įkūnijo kitas aktorius, o tada dirbtinis intelektas pakeitė jo replikas, kad jos skambėtų kaip Reczek‘as.

„Taip galėjome išsaugoti jo vaidybą žaidime ir pagerbti jo nuostabų Viktor‘o Vektor‘iaus vaidmenį“, – sakė Szwed‘as s. „Milek‘o sūnūs mus labai palaikė ir leido tęsti projektą“.

Procesas nebuvo toks lengvas, kaip atrodo. „Respeecher“ ne tik perdirba dialogo eilutes. Jis pakeičia kalbėtojo balsą. Taigi žaidime „Phantom Liberty“ Vektor‘ių vaidinantis aktorius Janusz‘as Zadura turėjo stengtis kuo geriau atkartoti Reczek‘o vaidybos stilių, o „Respeecher“ pasirūpino visa kita.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.