DDR5 prie to pačio dažnio pasiūlys 36 % daugiau pralaidumo lyginant su DDR4

Apie DDR5 atmintį jau girdėjome ne kartą, bet iki šiol dar nėra konkrečios datos, kada ši atmintis bus išleidžiama paprastiems naudotojams. Suprantama, norint palaikyti šią atmintį reikės ir naujų procesorių, tad šios atminties išleidimas turės būti suderintas su AMD ir „Intel“. Pagal naujausią planą, DDR5 atminties pasirodymo staliniuose ir nešiojamuose kompiuteriuose reikėtų tikėtis 2020-2023 metais.

DDR5 nebus tik naujas pavadinimas, o tikros realios naujovės. DDR5 atmintis turės sumažėjusią darbinę įtampą iki 1.1 V, DDR4 turi 1.2 V standartinę įtampą. Didesnis pasikeitimas yra sprogstamajame (angl. burst) gylyje, padidėjimas nuo 8 bit iki 16 bit. DDR5 atmintis dar turės atminties plokštelėse integruotą įtampos valdiklį, seniau ši dalis būdavo montuojama ant pagrindinės plokštės. Atmintis dar turės du nepriklausomus 32/40 bit kanalus kiekviename modulyje, o kiekviename kanale bus vykdomos 7 bit operacijos, taip pat patobulinta duomenų atnaujinimo sistema. DDR5 atmintis turės lustuose esančią nutraukimo technologiją, kuri ypač pasitarnaus „Ryzen“ procesoriams, nes pagerina signalų kokybę ir dėl to padidėja stabilumas. Manoma, kad atėjus DDR5 atminčiai procesoriai turės nebe 12, o 16 atminties kanalų, tai lengvai leis turėti 128 GB atminties sistemoje.

Įprasta DDR5 atmintis turėtų startuoti su 4800 MHz efektyviu dažniu, vėliau tikimasi pasiekti 6400 MHz dažnį. Žinoma, norint didinti dažnį teks didinti ir atsako laikus. Geriausia žinia kalbant apie DDR5 atmintį tai išaugusi jos sparta. Teigiama, kad DDR5-3200 atmintį lyginant su DDR4-3200 atmintimi matomas 36 % pagreitėjimas duomenų pralaidume. Jei lyginama DDR5-4800 ir DDR4-3200 atmintimis tai duomenų pralaidumas išauga 87 %.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.