Dėl i9-13900K / i9-14900K stabilumo problemų žaidimų serverių paslaugų teikėjai renkasi AMD

„Intel“ 13-osios ir 14-osios kartos procesorius, konkrečiai 13900K ir 14900K, kamuoja stabilumo problemos, kurios vargina ir žaidėjus, ir duomenų centrų operatorius. Pasirodė pranešimų apie sistemos gedimus, mėlynus ekranus ir klaidas, todėl naudotojams sunku visiškai pasikliauti šiais didelio našumo lustais. Atrodo, kad viskas kyla dėl gilesnių aparatinės įrangos problemų, o ne tik dėl BIOS ar mikrokodo atnaujinimų.

„Level1Techs“ atlikti žaidimų telemetrijos duomenų (iš „Oodle“) tyrimai rodo, kad „Intel“ procesorių klaidų žurnaluose yra kur kas daugiau, palyginti su AMD procesoriais. Pavyzdžiui, vienoje duomenų bazėje nustatyta, kad 1 431 iš 1 584 visų per 90 dienų įvykusių klaidų buvo susijusios su 13-osios ir 14-osios kartos „Intel“ procesoriais. Tuo tarpu AMD procesorių atveju panašių klaidų pasitaikė tik keturis kartus.

Problema aktuali ne tik žaidimų kompiuteriams, duomenų centrai, diegiantys šiuos procesorius žaidimų serveriams, taip pat pranešė apie didelį gedimų skaičių net ir pagrindinėse plokštėse, sukurtose maksimaliam stabilumui užtikrinti. Duomenų centrai pastebėjo, kad laikui bėgant vis dažniau pasitaiko klaidų, net ir patikimoje W680 mikroschemų rinkinyje.

Diskusijos su duomenų centrų paslaugų teikėjais atskleidė, kad šių procesorių incidentų buvo neįprastai daug, todėl padidėjo palaikymo išlaidos ir net prireikdavo procesorių keitimų. Šios stabilumo problemos taip pat paveikė daugelio žaidėjų žaidimų patirtį, kai kurie kūrėjai baiminosi, kad dėl dažnų serverių gedimų labai sumažės žaidėjų aktyvumas. Vienas iš jų nurodė galimą 100 tūkst. dolerių pajamų praradimą, nes žaidėjai manys, kad problema yra žaidime, o ne jų aukštos klasės kompiuteryje ar pačiame žaidimo serveryje esančioje techninėje įrangoje.

Šie paslaugų teikėjai dabar nukreipia klientus į AMD Ryzen 9 7950X sistemas, kurios, kaip teigiama, yra stabilesnės ir greitesnės. Kaip pastebi „Level1Techs“, aiškios komunikacijos iš „Intel“ trūkumas tik dar labiau gilina problemą. AMD anksčiau operatyviai sprendė panašias problemas, o „Intel“ iki šiol nepateikė galutinio sprendimo nukentėjusiems naudotojams. Žaidėjai ir duomenų centrų operatoriai liko nežinioje, todėl daugelis ryžosi keisti procesorius arba pereiti prie AMD.

7 Komentarai

  1. I_ADV_I parašė:

    Yeah! Another punch 🙂

  2. BC00 parašė:

    Kas domisi kur tiksliau ši problema slypi? Galios ribojimas lyg sprendžia problemą, bet ji negula ant nelaikančių mobo VRM’ų?

    • kernelis parašė:

      Tai, kad sitas video kaip tik demonstruoja, jog galios ribojimas problemos nesprendzia 🙂 Gal tik dali atveju gelbeja. Mano ziniom tiksli priezastis dar neivardinta, bet as neseku „kiekvieno tweet’o“ sia tema, tai galbut atsilieku. Kolkas panasu, kad nera stiprios koreliacijos su nei vienu faktorium, kas panasu i kazkurios vietos kazkurio tipo silicio degradacija man asmeniskai.

    • SoTOP parašė:

      Žmonės spekuliuoja kad galbūt ringbus, kuri gauną tokius pat įtampos šuolius(t.y. iki 1,5V) kaip branduoliai, yra ta degraduojanti dalis. 12 kartos ringbus greitis buvo 3600Mhz, o 13 ir 14 pakeltas iki 4600. VRM’ai jau keletą motininių kartų yra tiesiog per galingi išskyrus pačias prasčiausias motinines.

    • adex parašė:

      galima tik spelioti, manau patys intel priezasti zino, tik nezino sprendimo kaip tai ispresti nenunerfinant per daug cpu.

  3. BC00 parašė:

    Degradaciją jau kaip ir atmesti galima, nes lūžta brand new Intel procai – šitai patvirtinimo vienas LT shopas. Plius problema kamuoja ne vien tik K raidės modelius.

    • kernelis parašė:

      Vistiek lieka tie atvejai, kai veike gerai ir pradejo veikti nestabiliai. Jeigu ringbus veikia prie visiskos ribos, tai gali buti, kad del silicio kokybes variacijos vieni CPU jau buna nestabilus budami nauji, o kitiems reik kazkiek padegraduot, jog problema pasireikstu. Klausimas tik kodel QA neprigavo, jog nauji CPU nestabilus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.