„Dell“ tikisi, kad SSD ir DRAM šiemet brangs dar 20 %

Nuo praėjusių metų girdėjome, kad atminties ir SSD diskų kainos didės, ir galiausiai ši informacija pasirodė esanti tiksli. Kai kurių SSD diskų, pavyzdžiui, „Crucial MX500“, kaina padidėjo tik 5 doleriais, tačiau kitų, įskaitant „Samsung 970 Evo Plus“, kaina padidėjo net 15 dolerių. Dar blogiau yra tai, kad tikimasi, jog kainos ir toliau didės.

Praėjusį ketvirtadienį per bendrovės 2025 m. I ketvirčio pelno pokalbį „Dell“ generalinis direktorius Jeff Clarke sakė, kad tikimasi, jog padidės visų rūšių sąnaudos, įskaitant krovinių ir komponentų.

„Visi požymiai – kapitalo išlaidų trūkumas, mažas gamyklų panaudojimas ir nedaug pradėtų gaminti silicio plokščių – lems mažesnę pasiūlą nei rinkos paklausa“, – aiškino J. Clarke. „Dell“ mano, kad didžioji rinkos paklausos dalis bus susijusi su galingais dirbtinio intelekto serveriais, kuriems reikės didelės spartos atminties ir sparčios vidinės bei išorinės saugyklos.

Bendrovė „Dell“ teigė mananti, kad SSD ir DRAM atmintinių kaina antrąjį šių metų pusmetį padidės dar 15-20 proc. Deja, „Dell“ atitinkamai pakoreguos kainas, kad šį poveikį perkeltų pirkėjams.

DRAM ir NAND mikroschemų pramonėje jau kurį laiką vyrauja suirutė. 2023 m. lustų gamintojai susidūrė su atsargų pertekliumi, dėl kurio SSD ir atminties kainos buvo rekordiškai mažos – tai puiku vartotojams, bet ne taip gerai verslui. Keletas gamintojų antrąjį pusmetį sumažino gamybą, kad padėtų išspręsti atsargų problemas, tačiau, remiantis naujausiu „Dell“ įspėjimu, panašu, kad jie persistengė ir dabar susiduria su priešinga problema: per didele paklausa ir nepakankama pasiūla.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.