Europos Sąjunga investuos 220 mln. eurų DI sistemų bandymams prieš joms patenkant į rinką

Kalbant apie privatumą ir dirbtinį intelektą, Europa, palyginti su JAV ir kitomis šalimis, konkuruojančiomis dėl technologinio pranašumo, laikosi gana skirtingo požiūrio. Europos Sąjunga nori būti tikra, kad naujos dirbtinio intelekto taikomosios programos nepakenks piliečių teisėms ar esminėms ekonomikos sritims, todėl Europos Komisija pradeda naują bandymų programą, parengtą pagal vadinamųjų bandymų ir eksperimentų centrų (TEF) koncepciją.

Komisija kartu su valstybėmis narėmis ir 128 partneriais iš mokslinių tyrimų, pramonės ir viešųjų organizacijų ką tik paskelbė apie 220 mln. eurų investicijas į keturių skirtingų TEF kūrimą, kurie 2024 m. suteiks visas savo bandymų galimybes. Europos Komisija teigia, kad TEF yra skirti padėti dirbtinio intelekto kūrėjams veiksmingiau pateikti rinkai patikimą dirbtinį intelektą, o dirbtinio intelekto bendrovėms palengvinti pokalbių robotų ir algoritmais grindžiamų paslaugų kūrimą, diegimą ir pardavimą.

TEF – tai nuolatinės Europos Sąjungoje esančios patalpos, kuriose sudėtingas skaitmenines technologijas galima išbandyti realioje aplinkoje, naudojant tiek fizines, tiek imitacines priemones. TEF laboratorijose bus galima išbandyti robotus ir dirbtinį intelektą, tinklo protokolus ir duomenų apdorojimą, valdymą ir kt.

Briuselio valdžios institucijos teigia, kad kiekvienoje TEF laboratorijoje bus galima atlikti skirtingus bandymus viename ES ekonomikos sektoriuje. CitCom.ai TEF turėtų padėti kurti išmaniąsias technologijas, skirtas išmaniesiems miestams ir bendruomenėms, energetikai, transportui ir ryšiams. Tikimasi, kad laboratorija paspartins patikimo dirbtinio intelekto plėtrą Europoje, nes suteiks įmonėms galimybę išbandyti savo algoritmus realiomis sąlygomis.

Tuo tarpu „TEF-Health“ laboratorija užsiims su sveikatos priežiūra susijusiomis dirbtinio intelekto taikomosiomis programomis, pradedant mašininiu mokymusi medicininių vaizdų srityje ir baigiant sudėtingu smegenų modeliavimu, intervencijai ir reabilitacijai skirtais robotais ir kt. „AI-Matters TEF“ siekia padidinti Europos gamybos sektoriaus atsparumą ir lankstumą pasitelkiant robotiką ir autonomines sistemas. Galiausiai, „agrifood TEF“ tirs dirbtinio intelekto taikomąsias programas žemės ūkio gamybai, pavyzdžiui, robotus traktorius, pasėlių optimizavimo algoritmus ir kt.

Briuselio teigimu, keturios TEF priemonės bus visiškai atviros nuo 2024 m. sausio, o kai kurios ribotos paslaugos bus teikiamos 2023 m. liepos mėn. Valentina Ivanova, „AI-Matters TEF“ projekto, skirto gamybai, koordinatorė sakė, kad „dirbtiniu intelektu pagrįstų sprendimų teikėjai, norintys užsiimti verslu Europoje, dabar turi galimybę išbandyti savo produktus realioje aplinkoje ir įvertinti, ar jie atitinka klientų poreikius“.

1 Komentaras

  1. Diaxminde parašė:

    Svarbiausia kas valdo, prižiūri ir kokią ideologiją pučia į algoritminius skaičiukus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.