„Intel“ atsisako „Tick-Tock“ strategijos

„Intel“ atsisako daug metų naudotos „Tick-Tock“ procesorių išleidimo strategijos, vietoj to pristatyta nauja trijų pakopų strategija PAO – Process, Architecture, Optimization.

Intel-Tick-Tock

Tiems, kas nėra susidūrę su „Tick-Tock“ kompanijos procesorių leidimo mechanizmu, trumpai apie jį. „Intel“ kas dvejus metus pereidavo prie pažangesnio gamybos metodo, kadangi procesorius leisdavo kasmet – buvo sukurta „Tick-Tock“ strategija. Perėjus prie naujo techproceso, pirma buvo išleidžiami procesoriai su prieš tai buvusia architektūra (Tick), kitaip tariant sumažinami prieš tai buvę lustai, taip stengiantis pašalinti riziką turėti nesklandumų. Po metų geriau įvaldžius gamybos metodą būdavo pradedami gaminti naujos architektūros procesoriai (Tock).

Dabar, atrodo, su naująja PAO strategija naujo techproceso naudojimas užtruks tris metus. Tokia strategija jau taikoma su dabartiniais procesoriais. Pasitelkiant 14 nm litografiją buvo pradėti gaminti „Broadwell“ procesoriai (Process), po to sekė nauja architektūra – „Skylake“ (Architecture), o rudenį sulauksime „Kaby Lake“ procesorių,  kurie vis dar naudos 14 nm techprocesą (Optimization).

„Intel“ jau seniai šneka, kad naujų gamybos metodų įvaldymas užtrunka ilgiau bei kainuoja žymiai brangiau nei anksčiau, tad ilgesnis techproceso naudojimo ciklas neturėtų stebinti.

Intel-Process-Node-Arrival-Roadmap

1 Komentaras

  1. PhaNtoM parašė:

    Tik oficialiai pristatė tai, kas jau ir tiap vyksta, na, šaunu, kad suformulavo ir išdėstė mintis, seniai daugelis sakė, kad kuo smulkyn, tuo brangiau viską daryti, tad perėjus žemiau 10nm gali būti ir dar ilgiau 3 metai. 🙂

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.