„JPMorgan Chase“ vadovas sako, kad kriptovaliutos naudingos tik nusikaltėliams

Trečiadienį kalbėdamas Senato bankininkystės komiteto kasmetiniame Volstrito priežiūros posėdyje, Jamie Dimon‘as sakė: „Visada buvau griežtai nusistatęs prieš kriptovaliutas, bitkoinus ir panašiai“. „Jei būčiau vyriausybė, aš tai uždaryčiau“, – pridūrė jis. Dimon‘as niekada neslėpė savo nepasitenkinimo skaitmeninėmis valiutomis, praeityje jas yra pavadinęs išpūstu sukčiavimu ir apgavystės schemomis.

Per klausymą Dimon‘as sakė, kad kriptovaliutų pramonė gali akimirksniu pervesti pinigus be bankininkams taikomos reguliavimo kontrolės, pavyzdžiui, skirtos užkirsti kelią pinigų plovimui, mokesčių vengimui ir sankcijų pažeidimams. „Vienintelis tikrasis jos naudojimo atvejis yra nusikaltėliai, narkotikų prekeiviai“, – sakė jis. J. Dimon‘as ir keli kitų didžiųjų bankų vadovai tvirtino, kad kriptovaliutų įmonėms turėtų būti taikomos tokios pat taisyklės kaip ir kitoms finansų įstaigoms.

Dimon‘as gal ir nėra kriptovaliutų gerbėjas, tačiau jo bankas yra didelis tos pačios blokų grandinės technologijos, kuria jos yra pagrįstos, šalininkas. „JPMorgan Chase“ stabili valiuta „JPM Coin“, leidžia klientams atlikti blokų grandine pagrįstus mokėjimus, per dieną įvykdo 1 mlrd. dolerių operacijų, o per ateinančius dvejus metus šis skaičius gali pasiekti 10 mlrd. dolerių.

50 Komentarai

 1. Darbdavys parašė:

  Pagal ji turbut ir grynus pinigus tik nusikalteliai naudoja.

  • Szaroo parašė:

   Dažniausiai taip, turginiai visokie, kurie slepia mokesčius. Joks sveiko proto žmogus gaudamas atlyginimą į banką jų nesigrynina daug.

   • Darbdavys parašė:

    Jo jo didziausi nusikalteliai turginiai ir dar kokius garazinius auto servisus pridek. Turbut miliardus zarsto 😀 gal nelygink paprastu zmoniu kurie bando pries sistema kazkaip suktis ir bent dirba ir nepraso, nekalbu apie uzdraustu dalyku stumdyma

   • adex parašė:

    Man patinka pinigus tureti fiziniu pavidalu. Paziurek kas vyksta kai bankai bankrutuoja. Vien is to principo, kad visi banko klientai panoreja fiziskai negali issiimti jiems priklausanciu pinigu. Maza to kad turint grynais jie del infliacijos neverteja tikrai ne del tavo kaltes, tai dar atsiranda zmoniu kurie aiskina jog pinigai turi buti tik skaitmeniniu pavidalu, t.y. nori kad visi zmones turetu buti verciami ,,pasitiketi“ bankais, kurie velniai zino kur tuos pinigus investuoja.

   • ReaLm parašė:

    ir dažniausiai tą daro vatnykai kuriems yra tas naudinga turėti prorusišką auditoriją ir augint šešėlį, tuomet jie mato kokie skaičiai jų bendruomenėje yra ir gali toliau savo rusišką naratyva skleist. Labai retas vata kuris naudojasi bankinėmis paslaugomis ir gryninasi tik esant reikalui

    • Darbdavys parašė:

     tie kurie naudojasi grynais tai jau prorusisku paziuriu? Pats vatnykas esi turbut cia spec trolini kad i diskusijas veltus zmones

     • ReaLm parašė:

      neakcentavau būtent to, tik sakau, kad dažniausiai, skaityt išmok, akcentavau, kad šėšėlis kuria didelius antivalstybininkų srautus, jei pagavai mintį, o šiaip jei patinka padugnes russkiai ir ruskių kalba, galit eit nx

      • Mindaugas Klumbis parašė:

       Gal reikėtų nusiraminti ir diskutuoti pagarbiau?

       Žmonės, būkit protingi, be siuntinėjimų.

      • Darbdavys parašė:

       juokinga nes as tikrai jiem nepriauciu, bet pats visur juos tik matai kur ju net nera ir ju kisimas ir priminimas niekam nereikalingas. Plius kokio velnio rusiskai keiktis, kam ta ru reklama

      • adex parašė:

       man idomu ka tu laikai antivalstybininkais? nes as dabar savo supratimu matau konservatoriu valdzia uzsiiminejancia antivalstybine veikla ir kenkiancia musu valstybei. juos labai intensyviai palaiko visokio plauko fasistai ir fasisteliai, stipriai atitruke nuo realybes ir puikiai zinantys ka reiketu daryti su jiems nepritarianciais ir ar jiems priestaraujantiems. eilinis rusofobas apie geopolitika ismano realiai vos daugiau nei arklys ikinkytas i pluga, per neapykanta uztemdytas akis mato tik tai ka nori matyti. savo antirusiska nuomone grindzia tokiais primityviais ,,faktais“ kad rusija uzpuole ta uzpuole ana, uzpuls ir mus, i konflikto istakas visiskai jokio gilinimosi ar analizavimo, nes ju supratimu rusija uzpuola todel, kad tai yra blogis, mordoras, orku armija ar dar velniai kas, todel ir puola. tai pagal tokia logika bijokim vokietijos, nes gi jie megsta imtis iniciatyvos pradeti pasaulinius karus. bijokim jav kad nepradetu branduolinio karo, nes tik jie yra panaudoja branduolini ginkla kare.

       tavo tuos vadinamus antivalstybininku srautus kuria valdzia, savo mokesciais davesdami zmones iki to, kad tiesiog elementariai neimanoma issilaikyti mazesniam ar individualiam versle saziningai mokant mokescius. tad anoks cia sutapimas jog tie kas nusukineja mokescius yra nepatenkinti valdzia todel jie tampa ,,antivalstybininkais“ visokiu patriotu ir pseudo patriotu akimis ziurint.

       • ReaLm parašė:

        fašistai čia tik ruskiai, nesupratai, tai gali eit paskui maskolių laivą. Antivalstybininkais aš laikau tuos žmonės, kurie veikia kaip siurbelės iš visų pusių. t.y. bando įvairiai gaut pinigų ir juos paverčia šėšėliu, ką labai mėgsta tautinės mažumos, ruskiai, belaruskiai, pšekai ir visi kiti kito plauko dalyviai labai norintis būti maskolių naudai. man visiškai nusišikti ant to branduolinio karo, jau geriau mestų bombą, tikrai LT su ruspalaikiais nebendradarbiaus ir nebus draugai, per daug prisikentėjo LT gyvendama pagal ruSSkių sąlygas, gana, full-stack ignoras ruSSkiams nuo manęs forever.

        • adex parašė:

         Pagal kokias rusu salygas cia kazkam jau taip kentet Lietuvoje teko? Noreciau aiskus atsakymo, o ne blevyzgu nueinant i krastutinumus.

        • Daemon parašė:

         Mano giminę persekiojo, kankino, kalino kažkur toli Rusijoj, vežė šeimom į Sibirą.

        • adex parašė:

         Daemon kiek cia dabar is ju gyvu belike kurie tai dare? pasaulis keiciasi, keiciasi ir santvarkos, ir del to kaltinti visa tauta istisomis kartomis nuo kazkada, kada kazkas kazka padare tai cia jau atitinkamu ligu pozymiai, o ne racionalus mastymas. paimkim nauja era ir geriau pasakyk ka nuo nepriklausomybes laiku Rusija dare blogo Lietuvai? beje Stalinas buvo gruzinas savaip ivedinejas komunizma ir ,,nepatogus“ rezimui asmenys vienodai kentejo visoje anuometineje sovietu sajungoje.

        • Daemon parašė:

         Nu, tai naciai irgi ką ten, žydus kepino, bet tai juk buvo kažkada kažkur kažkados. Juk be jų, kepino ir invalidus, negrus, pyderus, transus, ligonius, čigonus, lenkus, lietuvius, rusus. Panašaus lygio argumentacija.

        • adex parašė:

         man nei silta nei salta kas ten ka kepino, kas ivyko tas ivyko, praktiskai beveik visi kas kalti ir kas nekalti A.A ilsisi. gyvenu 21 amziuje ir mane dominda dabartines tendencijos, o neapykanta tik blaivu prota temdo. jeigu antro pasaulinio karo metu kas nors kitaip ivyke negu ivyko, tai del ,,drugelio efekto“ nei vienas gime nebutumem.

        • Daemon parašė:

         Matai, aš nežinau kas temdo tavo protą, tu pats drabstaisi kaltinimais neracionaliu mąstymu, psichinėm ligom ir matai kažkokią neapykantą, ignoruoji istoriją, faktinę logiką, naudoji lėkštus mąstymo modelius, kaip „drugelio efektas“. Ne toks ir šviesus tas tavo protas, tai dėl to turbūt ir palaikai ir rusus. Tie irgi gerokai pritemdyti Rusijos televizijos.

        • adex parašė:

         esu uzdaves paprasta klausima apie nauja laikmeti i kuri atsakymo taip ir nematau tad pasikartosiu:ka nuo nepriklausomybes laiku Rusija dare blogo Lietuvai?

       • Daemon parašė:

        Aktyviai griovė Lietuvą, kenkė jai, kaip įmanydama naudodama Lietuvos KGBešnikus daugiausiai. Jeigu tu to nesuvoki, seni… 😀

        • adex parašė:

         kokiais faktais galetum tai patvirtinti?

        • ReaLm parašė:

         Daemon respectas +, praktiškai išsakei viską ką norėjau, bet negalėjau sumodeliuoti 🙂 O adexui matau patinka su ruSSkiais obuoliaut, bet dar nebuvo nukentėjęs. ruSSkių tikslas būna išskirtinis, jie – velniai.

        • adex parašė:

         ReaLm kaip tu nuo rusu esi asmeniskai nukentejas?
         Daemon vis dar laukiu faktu, tikru faktu, o ne vaizduotes vaisiu.

    • StrelokRTX parašė:

     Gal dar sąsajų žinai. Tokios gilios įžvalgos. Kaip gerai, kad lietuviški bankai tokie patikimi ir niekada nepadėjo rusų žydams oligarchams praplauti pinigus…oh wait

     • ReaLm parašė:

      Prie ko čia lietuviški bankai, su LT bankais yra viskas tvarkoj, todėl, jeigu tavo galva nesusitvarko su finansais, čia tavo asmeninės problemos.

      • StrelokRTX parašė:

       Nu nežinau kiek man problemos su finansais, kai balalauras iš finansų sferos ir 5 skirtingas sąskaitas turiu. Bet, gerai toliau buhalink

      • adex parašė:

       is kokio kristolinio rutulio isburei jog zmogus su finansais nesusitvarko?
       kaip ten su snoru buvo? isvis prie ko cia tas nesusitvarkymas ar susitvarkymas su finansais jeigu ir nesusitvarko?

       • ReaLm parašė:

        ar supranti, kad aš čia kaip pavyzdį turėjau omeny? ar tau viskas atrodo tiesmukiškai ir aš rašau čia kaip viską žinodamas? 😀 pažiūrėk ir gerai pagalvok kas snorą valdė. suprasi, iš kokių kalėjimo išperų SNORAS buvo sukurtas ir prileistas.
        antras dalykas Swedbanką ir sebą prižiūri spec tarnybos, kuriame nusikaltėliai, labai rimtai ištardomi ir bankai turi tam tikrus saugiklius nuo jų, todėl nemanau, kad šitie bankai bankrutuotų per ateinančius 50m.

  • sqt3ris parašė:

   Tai negi bandiuga kazka stumdamas susitiks viesoi vietoi kur kameros ir dar savo saskaitos nr asmenini duos: D aisku kad pamiskei ir atsiskaitys grynais arba cripto.

 2. kernelis parašė:

  As pats nesu ideologiskai nusiteikes pries grynus pinigus ar kriptovaliutas, taciau mano nuomone mokescius turetu moketi visi saziningai nepriklausomai nuo valiutos formos, ARBA galima panaikinti dauguma mokesciu ir taikyti labiau JAV tipo modeli, kai pats pasirupini privaciais draudimais. Budamas samdomu darbuotoju as i menesi sumoku apie 3000EUR mokesciu ir atvirai pasakius mane biski „biesina“, kai ant tokiu kaip as remiasi didzioji dalis valstybes mokestines nastos, kai tuo tarpu „gudruciai“, kurie „eina pries sistema“ isvenginedami mokesciu, kuo puikiausiai naudojasi tos pacios sistemos nauda per valstybes finansuojamas paslaugas ar draudimus kai jiems to prireikia. Tai nera sazininga, ypac kai „gudruciu“ tarpe ne tik pavieniai „varkem“ besiverciantys zmones, o salygiskai nemazo dydzio verslai, kurie tikrai isgyventu ir nedarydami nesamoniu.

  • StrelokRTX parašė:

   Aš irgi pasigendu Lietuvoje normalios mokesčių sistemos, nes realiai apsimoka mokėti baudas negu sąžiningai sumokėti mokesčius. Kas JAV būtų milijoninės baudos čia pora tūkstančių eurų ir iki kitų metų.

   • adex parašė:

    as ko Lietuvoje pasigendu tai adekvataus ir saziningo mokesciu panaudojimo, nes dabar mokesi ar nemokesi tu tuos mokescius, pasikeis tik tai kiek ju bus veliau issvaistyta.

 3. Darbdavys parašė:

  Nu tai ko cia verki as da daugiau sumoku tu mokesciu imk ir kurk ta versla pats ir buk saziningas sistemos dalis, kas strukdo, lengva stumt ant tu kuriem dirbi kai pats nk nerizikuoji

 4. Frantisekas parašė:

  Ne i tema biski, bet. Tik laiko klausimas kada grynuju neliks. Jei Lietuvoj ivestu tik skaitmeninius pinigus, manau biudzetas kaipmat pasipildytu. Nes verslininkai lietuviai vogs kol gales, nes jie nemano kad nuslept mokescius=vogt. Jie mano jog yra labai gudrus, o valstybe durna. Jau dabar galetu dauguma prispaust, tiesiog pasirinkta strategija valstybes kad spaust po truputi, kad netaip skaudetu kai netenki vogtu pinigu.

  • Mindaugas Klumbis parašė:

   Skaitmeniniai pinigai žmogui bus tik blogiau. Tik gaila, kad dauguma net nesupranta, kad ėriukus veda į skerdyklą. Žinoma, mokesčių surinks daugiau, aš už mokesčių mokėjimą, bet žmonės neteks laisvių.

   Su skaitmeniniais pinigais bus apribojimas jų naudojimas už bet kokias priežastis. Bus laikas, kad net už „neteisingą“ išsakytą nuomonę negalėsi savo pinigų naudoti. O tie, kas sako, kad nesąmonė, taip nebus. Tai gal nepamena, kai protestuojantiems Kanada uždarė sąskaitas nustatę asmenybes naudodami DI ir be jokio teismo sprendimo, kad jie kuom nors kalti.

   Realiai skaitmeniniai pinigai bus kaip socialinis kreditas, sistema esanti Kinijoje, tik viskas bus palaipsniui įvedama.

   • EgidijusL parašė:

    Nemaniau jog čia autoriai neša link šeimų maršo… Šiaip jau dabar mes naudojamės skaitmeniniais pinigais – kas ne gryna, ne aukso grynuoliai – skaitmeniniai pinigai. Kol kas juos riboja tik anstoliai, o va kai reikia vaikui eurų, ponas mechanikas (ar iš turgaus) dirbdamas ant grynųjų špygą rodo vaikui ir pofik jo išlaikymas.

   • Darbdavys parašė:

    Mindaugas viska puikiai susake, tik neverta jau diskutuoti turbut, nes kas nesupranta tai ir nesupras, o kai uodega prispaus pacio tada tik supras. O ir siaip yra daug zmoniu kuriem patinka diktatura, patinka priespauda, patinka neturet savos nuomones

  • adex parašė:

   jeigu Lietuvoje ivestu tik skaitmeninius pinigus, i trasa ir tie patys rubliai sueitu, nesvarbu butu rusiski ar baltarusiski, jau nekalbant apie eurus, dolcus, svarus ir t.t.

 5. samanius1124 parašė:

  JPMorgan:kripto naudoja finansiniai nusikalteliai ir ne tik, kai jos nebuvo… nu irgi… tie nusikaltimai lyg vyko. hm bl kaip cia neisejus ant pacio saves, su tais tyrimais?…

 6. Raijmiss parašė:

  Apie vagis tare didziausias vagis.. neblogai 🙂

 7. Frantisekas parašė:

  Dazniau rasykit apie skaitmeninius pinigus, iskart subines uzsidega :DDD Ir komentaru kaip niekad 😀
  Laisve jie savo saugo su popieriniais pinigais, neturit jau jus tu laisviu seniai tik iliuzijas 😀

  • Mindaugas Klumbis parašė:

   Nereikia tos laisvės saugoti, kai nieko blogo nedarai, bet uždraudus popierinius pinigus gali taip susiklostyti situacija, kad bus nemiela. Ir taip, realybė tokia, kad laisvė tik iliuzija daugiau.

   Kas yra keisčiausia, valdžia viską nori apie piliečius žinoti, bet tuo pačiu nori, kad piliečiai nieko nežinotų apie juos. Nors turėtų būti antraip.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.