Kinijoje RTX 4090 perdaromos į dirbtinio intelekto akseleratorius

Remiantis Kinijos vidaus šaltinio pranešimu, kai kurios bendrovės dabar masiškai išmontuoja RTX 4090 vaizdo plokštes ir naudoja dalis visiškai naujiems produktams su visiškai skirtingais aušintuvais kurti. Šis procesas vyksta dideliu mastu, o RTX 4090 grafikos procesorių išardymo laukia paletės. Iš šių vaizdo plokščių išimami brangiausi komponentai, kurie vėliau naudojami kitose montažinėse plokštėse su blower tipo aušintuvais. Blower tipo aušintuvų pasirinkimas siejamas su jų efektyvumu naudojant kelias vaizdo plokštes, panašiai kaip serveriuose ar kasant kriptovaliutas.

Tačiau ši praktika kertasi su naujausiomis žiniomis apie RTX 4090 eksporto į Kiniją draudimu. Kadangi JAV sankcijos draudžia į Kiniją siųsti naujus AD102 grafikos, norint gauti tokių lustų, reikia išardyti esamas vaizdo plokštes.

Ankstesniuose pranešimuose buvo atkreiptas dėmesys į RTX 4090 trūkumą, dėl kurio šoktelėjo vidutinė pasaulinė šių vaizdo plokščių kaina. Buvo teigiama, kad NVIDIA remia vietinius partnerius Kinijoje didelėmis AD102 lustų siuntomis. Dabar paaiškėjo, kad šie partneriai turėjo alternatyvių planų.

Nuotraukose matyti PALIT, GAINWARD RTX 4090 plokščių paletės, laukiančios išardymo, o ASUS, PNY, COLORFUL, AX Gaming, ZOTAC ir „Colorful“ vaizdo plokštės jau ardomos. Panašu, kad nė vienas NVIDIA partneris nesiėmė priemonių, kad užkirstų kelią šiam verslui.

11 Komentarai

 1. StrelokRTX parašė:

  nu bent bus atsarginių detalių AliExpress 😀

 2. EscO parašė:

  ar kas gali man paaiškinti kaip lusto permontavimas ant kitos plokštės atrakina AI potencialą? Juk nvidia to savo vaizdo plokštėm neriboja kaip kad buvo padarę su kriptovaliutų kasimo algoritmais.

  • StrelokRTX parašė:

   Tiesiog blower type data centrams skirtos, kur stiprūs ventiliatoriai eina už tai kaip namų vartotojams aušinimo tokio nereikia, bet ten form factor apribojimai už tai čia ir perdaro skirtingas pcb i viena formatą. Gal dar vram prideda papildomai.

 3. Povilas parašė:

  Kinai yra gavno, kameros ant kiekvieno kampo kas 2 metrus, viskas sekama, ir siaip komunistai

  • StrelokRTX parašė:

   O Lietuvoje kamerų ant kiekvieno kampo nėra? Ar čia kosherinės? Ir jeigu komunistai ko tada kiniškomis prekėmis naudojesi? Eik į mišką ir išsidrošk sau viską.

   • I_ADV_I parašė:

    Ar tamsta tikrai žino, kad Povilas perka kiniškas prekes?
    Asmeniškai aš jau nebeperku iš kinų apie 10 metų. Per didelė grėsmė kaip būsimam karo agresoriui ir iniciatoriui, kad remčiau kinų ekonomiką.
    Ir jums patarčiau kuo mažiau juos remti.
    Geros dienos 🙂

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.