Kompiuterių komponentai JAV turėtų brangti 25 %

Jei nors kiek sekate pasaulio naujienas, tai tikrai girdėjote Trumpo skelbiamą prekybos karą Kinijai. Pagrindinis JAV ginklas yra muito mokesčiai, panašu jie palies ir kompiuterių komponentus. Į sąrašą patenka procesoriai, atmintis, stiprintuvai ir kiti elektronikos komponentai, jiems turėtų būti taikomas 25 % muito mokestis. Būtent tiek ar net daugiau turėtų pabrangti kompiuterių komponentai ar net visi kompiuteriai JAV. Šie mokesčiai įsigalios rugpjūčio 23 dieną.

Suprantama, kad ne visa kompiuterijos elektronika yra gaminama Kinijoje, bet ten gamybą vysto didelė dalis kompanijų. Pavyzdžiui, „Intel“ ir „nVidia“ ten gamina montažines plokštes ir tada jas parsisiunčia į JAV, o tada galutinis produktas gali keliauti bet kur. Teoriškai, tai gali atsiliepti ir kompiuterių komponentų kainoms Europoje. Kas paneigs, kad verslininkai nesugalvos kokio preteksto pasididinti savo maržas pakilus kainoms JAV.

Tiesa, muito mokesčius apeiti nėra labai sunku. Komponentus persiuntus, pavyzdžiui, į Taivaną ar Korėją ir iš ten siunčiant į JAV jokie muitai taikomi nebūtų.

1 Komentaras

  1. adex parašė:

    tai jav kompanijos zinoma jog pasirupins savo produkcijos saugiu isgabenimu. nvidia pertneriai praktiskai visi is taivano, tad jiems dideliu problemu kaip ir nebutu, bet idomu kaip tai atsilieps pvz amd sapphire vaizdo plokstems. o siaip pagrindine ideja to muito kovoti su pigiu kinietisku stuffu, kurio pavyzdi galima rasti atsidarius koki nors gearbest, alibaba, aliexpress ir N kitu. siekinat bent taip pristabdyti savo ,,skolintu“ pinigu srauta i kinija

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.