Kompiuterių tiekimas 2023 II ketvirtyje ir toliau mažėjo

Remiantis preliminariais Tarptautinės duomenų korporacijos (IDC) duomenimis, 2023 m. antrąjį ketvirtį pasaulinis asmeninių kompiuterių tiekimas per metus sumažėjo 13,4 %. Tai buvo šeštas iš eilės mažėjimo ketvirtis, kurį lėmė makroekonominiai sunkumai, silpna paklausa tiek vartotojų, tiek komerciniame sektoriuose ir IT biudžetų perkėlimas nuo įrenginių pirkimo. Nepaisant prastų rezultatų, rinkos rezultatai šį ketvirtį buvo geresni, nei prognozuota.

Dėl apskritai silpnos paklausos atsargų lygis ilgiau nei tikėtasi išliko aukštesnis nei įprasta. Tai apima baigtas sistemas kanalų lygmeniu, taip pat tiekimo grandinę. Kol kas nė vienas asmeninių kompiuterių gamintojas nebuvo apsaugotas nuo rinkos keliamų sunkumų. Išskyrus „Apple“ ir „HP Inc.“, visų pirmaujančių bendrovių produkcijos tiekimas per ketvirtį sumažėjo dviženkliu skaičiumi. Tačiau „Apple“ turėjo naudos dėl palankaus metų palyginimo, nes 22 m. II ketvirtį bendrovė patyrė tiekimo problemų dėl su COVID susijusių tiekimo grandinės sustabdymų. Tuo tarpu HP praėjusiais metais susidūrė su atsargų pertekliumi ir pagaliau artėja prie normalizuoto atsargų lygio, todėl jos augimo tempas per šį nuosmukį gali būti ryškus.

„Padidėjusios kanalų ir komponentų atsargos vėl smukdo rinką“, – sakė IDC mobilumo ir plataus vartojimo prietaisų sekimo skyriaus tyrimų vadovas Jitesh Ubrani. „Nepaisant to, kad šios problemos pamažu mažėja, daugelis komponentų tiekėjų ir toliau siūlo mažesnes kainas, siekdami išvalyti savo atsargas, nors kompiuterių gamintojai ir kanalai dėl sumažėjusios paklausos vis dar atsargiai renkasi naujas sistemas“.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.