Kripto valiutos toliau važiuoja žemyn

Jau praėjusį trečiadienį „Bitcoin“ vertė krito daugiau nei 10 %, bet per savaitgalį laikėsi gan stabiliai. Atėjus pirmadieniui kripto valiutų tėvo vertė krito dar labiau, iki maždaug 4500 USD, arba dar 15 %. Kadangi visos kripto valiutos yra surištos su „Bitcoin“, iš paskos žemyn traukia ir jų vertė. Pavyzdžiui, vienas „Ethereum“ dabar kainuoja apie 135 JAV dolerius. Metų pradžioje šio valiutos vertė buvo didesnė nei 1000 USD.

Rinkose niekada negali būti tikras dėl ko sumažėjo vieno ar kito produkto kainos, bet dauguma mano, kad „Bitcoin“ kainą neigiamai paveikė „Bitcoin Cash“ kūrėjų nesutarimas, kitaip dar vadinamas civiliniu karu. „Bitcoin Cash“ buvo atšakota nuo „Bitcoin“ 2017 metų rugpjūtį. Naujos kripto valiutos tinklas buvo labai panašus į „Bitcoin“ net naudojant tą patį algoritmą, bet buvo bandoma kiek kitokia vizija. Visai neseniai turėjo vykti „Bitcoin Cash“ pasikeitimai tinkle, bet dviejų stovyklų nuomonė išsiskyrė, todėl jie kiekvienas sau generavo savo valiutą: „Bitcoin Cash ABC“ arba „Bitcoin Cash SV“. Kol kas neaišku kas laimės, bet gali būti ir taip, kad iš „Bitcoin Cash“ gausime dvi naujas valiutas. „Bitcoin Cash SV“ pusės atstovas, Craig Wright“ yra įnoringas milijonierius ir švaistosi įvairiausiais grasinimais. Jis net teigia, kad gali numušti „Bitcoin“ kainą iki 1000 USD, jei su „Bitcoin Cash“ nebus taip, kaip nori jis.

Kita teorija dėl kripto valiutų kainų mažėjimų yra susijusi su šventiniu laikotarpiu. Skaitmeninės valiutos tūrėtojai ją, neva, parduoda dėl to, kad nori pinigus išleisti šventiniu laikotarpiu. Realesnis scenarijus yra tas, kad „Bitcoin“ pajudėjus žemyn, o ne aukštyn, kaip visi tikėjosi, prasidėjo sniego gniūžtės efektas ir panika. Visi bando parduoti „Bitcoin“, o dėl to kaina krenta dar labiau. Kur bus dugnas nežino niekas, tai gali būti 4000, 3000 ar net 1000 USD.

Galiausiai reikia pakalbėti apie kripto valiutų kasėjus. Jiems dabar tikrai sunkūs laikai, nes kai kuriuose šalyse kasti jau nebeapsimoka. Lietuvoje turint įprastą 11.4 centų tarifą už vieną kilovatvalandę dabar jums GTX 1080 Ti per parą geriausiu atveju sugeneruos vos 20 USD centų, tai būtų maždaug 17 € centų. Bet su dauguma valiutų šis skaičius jau neigiamas. Tiems, kas svajojo apie kripto valiutų žlugimą, kad galėtų pigiai nusipirkti vaizdo plokštę, dabar puikus metas. Jie turėtų atidžiai sekti skelbimus.

10 Komentarai

 1. Daimonass parašė:

  Prisimenu IFeelYou žodžius, kad btc greičiau pasieks 100k vertė nei 100$..

 2. Guja parašė:

  Tai kripto-valiutų verslas galutinai žlunga?Vaizdo kortų paklausa sumažės,tuo pačiu ir kainos DAR labiau kris..

 3. Povilas parašė:

  Kas ten zino kaip ten bus ir kiek kainuos, kripto verslas is mainingo tai tikrai kolkas zluges, neapsimoka tiesiog kasti, jeigu jau taip tiki crypto, tai paprasciau tos valiutos nusipirkti. O pirkti irgi neaisku kada, nes nezinai maziausios kainos:)

  • Mindaugas Klumbis parašė:

   Būtent, kad niekas nežino nei kiek kils nei kiek kris. Jei kažkam pasisekė, kad nupirko dugne ar pardavė aukštumoj tai tik atsitiktinumas ar geras spėjimas.

   Man pačiam labai įdomu kas čia bus, nes kažkiek investuota, bet netikiu, kad kripto žlugs. Panikuojantys pardavėjai išsiparduos ir tiek. Bitcoinas jau ne vieną kartą buvo „mires“, bet visad grįžta su naujom aukštumom. Keik užtruks kol vėl pakils neaišku, gal pusę metų, gal metai, gal du.

 4. kernel parašė:

  Aiskiai matosi, kad baigesi hype’as apie visokius BTC – ateities auksas kliedesius, ir verte grizo/tebegrizta mazdaug i tokia, kuri reprezentuoja realu jo naudojima ir reikalinguma.

 5. Strelok parašė:

  Ok mano teorija.USA semiconductor’iu sektorius patiria visiska ispardavima, tokios imones kaip amd, nvidia, micron jau 50% vertes prarado. Dauguma pateike blogus guidance, kad mazes pardavimai ir pajamos. Ta baime persimete i crypto rinka. Ir dabar masinis sell-off vyksta. Trumpas ir toliau rengiasi kovoti savo trade wars ir grasina su dar 2x muitais. Tik laiko klausimas, kad panika persimes i kitas rinkas. Panasu, kad cia gali buti krizes pradzia. Nebent bus priimti tam tikri sprendimai. Siuo metu pirkti bitcoin butu savizudybe.

 6. PCmaster2000 parašė:

  Supraskit vieną, kripto valiutų rinka – nestabili, ir niekada nebus, tol kol pradės žmonės ją naudoti kaip rimtą valiutą, t.y. pirkti maistą, produktus, daiktus būtent šiuo principu, manau kad nėra ateities su tokia valiuta, nebent esi koks banditas chamas, kuriam reikia anonimiškumo. Niekas nepasikeitė, normalūs vartotojai ir toliau perka prekes, apmoka už paslaugas, vis dar naudojasi banko paslaugomis ir dėl to niekas nesikeičia? Kiek tokių bandymų pakeisti bankus buvo? Dachuja, todėl nebent tik koks nors rimtas įvykis kuris sužlugdytų bankų veiklą galėtų pakeisti visą valiutų rinką. Bet automatiškai, kas nukenčia? Vartotojai. Jie už viską moka, už sistemas, už tą finansinę piramidė, bankas tai nėra vien kripto valiuta bankas yra LABAI daug dalykų jungiančių mokėjimų kontora, o ką su BTC? niekas iš bankų nenorėtų imtis su kripto reikalų, ir čia faktas. Tas kad btc yra patogi valiuta, lygu nuliui, nes tiek bankai gali sudaryt tas pačias sąlygas kaip ir btc, bet jie to nedarys nes nusižengs normaliam žmogiškumui

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.