NVIDIA atsisako Max-Q ir Max-P mobilių grafikos procesorių ženklinimo

Prieš keletą metų NVIDIA pristatė Max-Q ženklinimą mobiliems grafikos procesoriams su sumažintu TGP reitingu. TGP reitingas nurodo, kiek grafikos procesorius ir jo atmintis gali naudoti elektros energijos. Sumažinus TGP reitingą mažėja ir sparta. Įprastą TGP reitingą turintys mobilūs procesoriai turėdavo Max-P ženklinimą, o Max-Q ženkliuką gaudavo tie grafikos procesoriai, kuriems prisuktas kraniukas. Panašu, kad šio ženklinimo visai atsisakoma ir dabar bus labai sunku suprasti, ar nešiojame kompiuteryje yra grafikos procesorius su sumažintu ar įprastu TGP reitingu.

Nešiojamų kompiuterių gamintojams NVIDIA leidžia gan plačias mobilių grafikos procesorių konfigūravimo ribas, todėl dabar panaikinus Max-Q ir Max-P ženklinimą, bus sunku suprasti koks yra energijos limitas. Tad teks kliautis nešiojamų kompiuterių gamintojais, kad jie pateiktų TGP reitingus arba laukti konkretaus nešiojamo kompiuterio apžvalgų. Iš tiesų, Max-Q ir Max-P ženklinimas irgi nebuvo tobulas, nes Max-Q modeliai turėdavo kelias versijas su skirtingu TGP reitingu. Tad irgi reikėdavo pasidomėti kas yra perkama.

Nutekėjusi lentelė atskleidžia, kad iki visai neseniai NVIDIA planavo ir toliau naudoti Max-Q ir Max-P ženklinimą, bet kažkas pasikeitė ir jų buvo atsisakyta. Tai galime pastebėti nešiojamų kompiuterių gamintojų tinklapiuose. Aprašymuose Max-Q ir Max-P užrašų nebėra.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.