NVIDIA ir AMD turi galvos skausmą, nes JAV svarsto dar labiau apriboti DI lustų eksportą į Kiniją

„The Wall Street Journal“ praneša, kad Vašingtonas svarsto galimybę sugriežtinti dirbtinio intelekto mikroschemų eksporto į Kiniją kontrolę, kad JAV bendrovių geriausios techninės įrangos nenaudotų kariniai naudotojai, neperduotų jos karinėms organizacijoms, ji nepatektų į šalies superkompiuterius arba nebūtų naudojama įsilaužimams.

Praėjusių metų rugsėjį JAV dar labiau sugriežtino sankcijas Kinijai ir nurodė bendrovėms NVIDIA ir AMD nebepardavinėti šiai šaliai (ir Rusijai) savo didelio našumo į dirbtinį intelektą orientuotų grafinių procesorių. Sankcijos reiškia, kad Kinija negali importuoti NVIDIA A100 ar H100 spartintuvų, o AMD MI250 grafikos plokštę taip pat draudžiama importuoti, todėl lieka mažiau galingi variantai, tokie kaip MI100 akceleratorius ir NVIDIA A800, pastarasis buvo sukurtas siekiant laikytis sankcijų.

Pasak trijų su situacija susipažinusių asmenų, JAV prekybos departamentas ruošiasi atnaujinti spalio mėn. eksporto kontrolę, dėl kurios tokioms bendrovėms kaip NVIDIA ir AMD būtų dar sunkiau parduoti savo dirbtinio intelekto produktus į Kiniją. Bendrovėms reikėtų gauti licenciją, kad galėtų eksportuoti dirbtinio intelekto lustus, įskaitant A800 ir H800, į susirūpinimą keliančias šalis.

Biden‘o administracija taip pat svarsto galimybę apriboti debesijos paslaugų nuomą Kinijos dirbtinio intelekto bendrovėms, kurios šiomis priemonėmis naudojosi siekdamos apeiti pažangių lustų draudimus.

Nepaisant dabartinių apribojimų, NVIDIA pavyko toliau plėtoti savo dirbtinio intelekto verslą Kinijoje, tačiau platesnis draudimas turėtų didžiulį poveikį bendrovei. NVIDIA prognozuoja, kad dėl savo į dirbtinį intelektą orientuotų produktų kitą ketvirtį gaus 11 mlrd. dolerių pajamų, t. y. maždaug 80 % daugiau nei prieš metus. Šiais metais „Tencent“, „Alibaba“ ir „Baidu“ papildomai užsakė NVIDIA lustų, o „ByteDance“, užsakė NVIDIA grafikos procesorių už 1 mlrd. dolerių.

Anksčiau NVIDIA generalinis direktorius Jensen‘as Huang‘as laikraščiui „Financial Times“ teigė, kad dėl galiojančios eksporto kontrolės jo bendrovė turi „surištas rankas už nugaros“, nes negali parduoti pažangiausių dirbtinio intelekto produktų Kinijai. Visapusiškesnis draudimas sukeltų dar daugiau problemų.

Šio mėnesio pradžioje išgirdome, kad Kinijos universitetai ir įmonės kreipiasi į pogrindinius prekiautojus, kad gautų riboto naudojimo NVIDIA dirbtinio intelekto lustus, ir moka brangiau nei rinkos kaina, kad juos įsigytų.

2 Komentarai

  1. StrelokRTX parašė:

    Aš nesuprantu šitų ribojimų rinkos ekonomikoje. Visada galima daugiau silpnesnių nusipirkti arba per trečias šalis importuoti. Kompanijos visad bus lojalios pinigams, o ne šalims.

  2. adex parašė:

    Tai nieko nuostabaus jeigu kinai taivanyj prades patys gamintis, reikes tik priesraketines sistemas pastatyti apsigynimui nuo demokratiskuju raketu

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.