NVIDIA planuoja RTX 4090 D modelį Kinijos rinkai

Būsimoji vaizdo plokštė, kuriai paliktas RTX 4090 pavadinimas ir pridėta „D“ žymė reiškianti „Dragon“ bus skirta tik Kinijos rinkai, o jos išleidimo tikimasi 2024 m. Šią istoriją paskelbusi „Wccftech“ svetainė tvirtina, kad ši žinia gauta iš jų šaltinių. Pagrindinis vaizdo plokštės tikslas – atitikti JAV eksporto apribojimus, pagal kuriuos nustatytas 4800 taškų bendro apdorojimo našumo (TPP) limitas. Originalus RTX 4090 modelis viršija šią ribą, o tai reiškia, kad jo negalima eksportuoti į pasirinktas šalis, įskaitant Kiniją.

Kad vaizdo plokštė atitiktų našumo ribą, reikės tam tikrų kompromisų, todėl yra tikimybė, kad bus sumažintas CUDA branduolių kiekis arba sumažintas dažnis. Tačiau verta pažymėti, kad TPP apima visą skaičiavimo galią, ne tik viengubo tikslumo, bet ir pusinio bei dvigubo tikslumo. NVIDIA gali apriboti bet kurią iš šių skaičiavimo apkrovų, taip sudarydama sąlygas laikytis apribojimų ir smarkiai nepaveikti žaidimų našumo.

Įdomu tai, kad ši RTX 4090 D vaizdo plokštė, kaip teigiama, yra išskirtinė Kinijai, nors RTX 4090 eksportas buvo uždraustas ir į kitas šalis. Tačiau gali būti, kad įvyko tam tikras nesusipratimas ir tai reiškia, kad NVIDIA partneriai Kinijoje gaus gamybai reikalingus AD102 grafikos procesorius, o vėliau šią vaizdo plokštę bus leista eksportuoti į kitas „paveiktas“ šalis.

Remiantis pranešimu, vaizdo plokštė bus pradėta pardavinėti už tą pačią rekomenduojamą kainą kaip ir RTX 4090, t. y. 12 999 RMB arba 1 599 JAV dolerius.

2 Komentarai

  1. Maariux parašė:

    Nvidia inžai: 4090 Downgrade versija
    Nvidia marketingas: nepaeis, darom Dragon.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.