Paskelbtos 14 kartos „Core“ ne „K“ serijos procesorių specifikacijos

Naują informaciją apie „Intel“ 14-osios kartos „Core“ ne „K“ seriją paskelbė chi11eddog. Priešingai ankstesniems pranešimams, teigiama, kad „Core i5-1440“ neturės 14 branduolių, o išlaikys 10 branduolių dizainą, kaip ir dabartinė karta.

Kaip žinome, „Core“ modeliai su užrakintu daugikliu yra žemesnio dažnio ir mažesnės galios „K“ serijos versijos, kurios paprastai debiutuoja anksčiau. Tikimasi, kad būsimasis „Raptor Lake“ serijos atnaujinimas, pasirodys maždaug spalio mėn. Tačiau bendrovė taip pat planuoja kitų metų pradžioje pristatyti papildomus modelius be „K“ prekės ženklo.

„Core i7-14700“ turės 20 branduolių, kaip ir 14700K, o tai yra svarbiausias naujosios serijos atnaujinimas. Ankstesniuose pranešimuose buvo teigiama, kad i5-14400 ir i3-14100 taip pat gali sulaukti panašių atnaujinimų su daugiau branduolių nei dabartinė serija. Nors pastaroji dalis vis dar nepatvirtinta, panašu, kad sutariama, jog i5-14400 naudos 6 našumo ir 4 efektyvius branduolius, t. y. atitiks savo pirmtako branduolių skaičių.

Kalbant apie bazinį dažnį ir L3 spartinančiosios atmintinės dydžius, neatrodo, kad 14-osios kartos serijoje būtų didelių pokyčių, išskyrus 14700(K) modelį, kuris dėl padidėjusio branduolių skaičiaus gali pasigirti 33 MB L3 spartinančiąja atmintine. Be to, „Core i5-14500“ turės 2,6 GHz didžiųjų branduolių bazinį dažnį, kuris šiek tiek padidės, palyginti su dabartinės serijos 2,5 GHz. Deja, neminimi boost dažniai, bet jie turėtų būti 200 MHz didesni kaip ir „K“ serijoje.

„Core“ ne „K“ serijos procesoriai turėtų pasirodyti kitų metų pirmąjį ketvirtį, o tai greičiausiai yra paskutinis svarbus „Intel“ LGA-1700 platformos atnaujinimas. Kalbant apie kainas, tikimasi, kad „Intel“ neįves reikšmingų kainų pokyčių.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.