Pastebėtas „Ryzen 8000“ serijos APU su RDNA 3.5 grafika

Naujausias gandas iš „PrfoermanceDatabases“ atskleidžia AMD „Strix Point“ APU su 8 dideliais ir 4 mažais branduoliais ir 1024 Stream procesoriais. Tai iš esmės patvirtina, kad naujos kartos APU turės 16 skaičiavimo vienetų (16×64=1024).

Nors integruota grafika įvardijama kaip „AMD Strix – Internal GPU“, verta pažymėti, kad ši nomenklatūra atsirado dėl HWINFO programinės įrangos, naudotos šioms neišleisto procesoriaus specifikacijoms užfiksuoti. Be to, nurodyta 512 MB GDDR6 atminties konfigūracija greičiausiai yra netiksli.

Visose ekrano nuotraukose demonstruojamas STX1-A0 silicis su 45 W TDP, o tai rodo, kad tai greičiausiai yra mobiliojo procesoriaus prototipas. Šiame procesoriuje naudojama FP8 pakuotė ir jis suporuotas su 32 GB LPDDR5 atminties.

„Strix Point“ APU yra tik vienas iš „Zen 5“ branduolio variantų, kurį AMD planuoja naudoti būsimoje „Ryzen 8000“ serijoje. Šioje serijoje tikimasi įvairių procesorių su skirtingais „Zen4/Zen5/Zen5c“ architektūros deriniais, sujungtų su RDNA3 arba RDNA3.5 architektūromis. „Strix Point“ pozicionuojamas kaip „Ryzen 7040H(S)“ serijos įpėdinis, kuris dažniausiai sutinkamas vidutinės galios nešiojamuosiuose kompiuteriuose, dažnai sujungtuose su diskrečia vaizdo plokšte. Tačiau pasirodžius 16CU RDNA3.5 integruotai grafikai, bus dar mažiau paskatų į tokius nešiojamuosius kompiuterius montuoti diskrečiąją grafiką.

1 Komentaras

  1. kernelis parašė:

    Pradziai butu gerai, jeigu 7040 U serija turetu daugiau, nei pora variantu pardavime 😀

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.