Paviešintos 14 kartos „Core“ procesorių specifikacijos, gausime papildomus 200 MHz

„Intel“ 14-osios kartos „Core“ serijos procesoriai bus pradėti gaminti po kelių mėnesių. Tačiau naujosios serijos specifikacijos dažnai kur kas anksčiau tampa prieinamos informuotiems asmenims ir OEM partneriams, kuriems nekyla problemų pasidalyti šiais duomenimis su spauda. Žiniasklaida, pavadinta „Benchlife“, kuri anksčiau yra paskelbė daugybę „Intel“ vidaus duomenų, teigia žinanti visas būsimos K serijos, skirtos LGA1700 platformai, specifikacijas.

Buvo teigiama, kad „Raptor Lake-Refresh“ užtikrins aukštesnius dažnius visoje serijoje, tačiau kai kuriais atvejais žaidėjai taip pat gaus daugiau branduolių. Pasak pranešimo, „Intel“ padidins dažnį visose K serijos modeliuose 200 MHz. Teigiama, kad „Core i9 14900K“ dažnis padidės iki 6,0 GHz, „Core i7 14700K“ dažnis turėtų siekti 5,6 GHz, o „Core i5 14600K“ galės pasigirti 5,3 GHz dažniu.

Kalbant apie branduolių skaičių, tik „Core i7-14700K“ konfigūracija skirtųsi nuo pirmtako iš „Raptor Lake“ serijos su nauja 8P+12E konfigūracija. Dėl to šio procesoriaus „Smart Cache“ padidės iki 33 MB (13700K turi 30 MB).

Ankstesniame „RedGamingTech“ pranešime buvo minima, kad „Core i5-14600K“ gaus daugiau našumo branduolių, tačiau, jei tikėti „Benchlife“ informacija, tai, deja, yra neteisinga. „Core i5“ vis dar remtųsi 6 našumo branduoliais, todėl jis pasižymėtų tokia pačia konfigūracija kaip ir pirmtakas.

6 Komentarai

 1. Raijmiss parašė:

  Gal aš geriau jūsų paklausiu kokius aušintuvus naudojat dabartinėms kepykloms…..?

  • Atavar parašė:

   Šiek tiek, undervoltinus 5600X su BE QUIET Shadow Rock 3, bei 2x in, 1x out Arctic P14 PWM fanais – praktiškai kapų tyla 🙂 „Browserio“ režime CPU 40 laipsnių, CPU FANai arba nesisuka, arba sukasi ant min, case fanai sukasi ant min. Nesiskundžiu 🙂

  • DeepMind parašė:

   Jei Cinebench keli taškai nerūpi, tai nereikia ir super aušintuvo https://www.youtube.com/watch?v=H4Bm0Wr6OEQ Po tokių testų aišku kodėl dabartiniai cpu tiek valgo. O kas į BIOS nelenda, tenka brangiausius AIO naudot.

   • Atavar parašė:

    Geras video. Tik patvirtino mano pačio pastebėjimus, kad po undevoltinimo, performancas pasikeitė labai nedaug, o temperatūros ir sąnaudos sumažėjo stipriai. Reikės pažaist kada dar smarkiau.

    • DeepMind parašė:

     Tame video gerai matosi kiek cpu gamintojai efektyvumo dėl spartos aukoja, todėl spartinti dabartinių cpu visiškai neapsimoka. Ir nors dauguma dabartinius Intel cpu vadina keptuvėmis, technologiškai nuo AMD nelabai ir atsilieka, nes pagal efektyvumą Intel 10 nm maždaug atitinka AMD 7 nm(5000 seriją).

  • Daemon parašė:

   Pas mane 12 branduolių (Ryzen 9 3900). Aušinimą reguliuoja Noctua: priekyje 2x 140 mm ir gale 1x 140 mm. Ant CPU – D15S su vienu 140 mm. Sukasi maždaug ant 500-650 RPM. Naktį daugmaž susilieja su miesto garsu.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.