„Snapdragon X“ grafikos sparta nesužavėjo apžvalgininkų

Šiuo metu „Qualcomm“ yra vienintelė „Copilot+“ sertifikuotų sistemų tiekėja. Jos „Snapdragon X“ serijos nešiojamieji kompiuteriai oficialiai pradėti pardavinėti vakar, kartu su „Microsoft“ „Copilot+“.

„Qualcomm Snapdragon X“ procesorius sukurtas naudojant 4 nm technologinį procesą ir turi iš viso 12 „Oryon“ procesoriaus branduolių. Greičiausias galimas variantas gali pasiekti dažnį iki 4,3 GHz. Lustas tiekiamas su integruota „Adreno“ grafika ir NPU.

Kalbant apie grafiką, atrodo, kad grafikos procesorius geriausiu atveju yra vidutinio lygio. Daugiausia dėmesio skiriama NPU blokui, kuris šiuo metu yra sparčiausias rinkoje (45 trilijonai operacijų per sekundę). Tačiau netrukus jis susidurs su AMD „Strix Point“ ir „Intel Lunar Lake“, kurie yra tokie pat greiti arba greitesni už „Qualcomm“ lustą.

Yra tik kelios apžvalgos ir keletas tiesioginių naudotojų, kurie galėjo anksčiau įsigyti šias sistemas, bandymų. Iš toliau pateiktų trijų susietų apžvalgų sužinome, kad „Snapdragon X“ pasižymi labai geru našumu ir puikiu akumuliatoriaus veikimo laiku, net ir naudojant x86 emuliuotą programinę įrangą. Pagrindinė problema susijusi su grafikos našumu, nes „Adreno“, atrodo, nepateisina lūkesčių.

„Qualcomm X“ serijos apžvalgos

Be numatomų ARM emuliacijos klaidų (kai kurie žaidimai net nasileidžia), kai kurie žaidimai neleidžia naudotojams pakeisti skiriamosios gebos, kad ji atitiktų ekraną, arba rodo mažesnį nei tikėtasi kadrų dažnį, net jei naudojamas raiškos išdidinimas. Akivaizdu, kad „Snapdragon X“ nėra skirtas žaidėjams, o tai paaiškina, kodėl „Qualcomm“ nebuvo linkusi tiek daug kalbėti apie žaidimus, kiek buvo galima tikėtis anksčiau.

Žaidimų našumas šiuo metu tikrai yra silpnoji vieta ir būtent čia turėjome daugiausia problemų. Iš esmės naudotojams nelengva sužinoti, ar tikrai yra įgimta versija, ar žaidimas yra emuliuotas. Negalėjome atlikti visų standartinių testų, nes kilo tam tikrų problemų.

– „Notebookcheck“

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.