„Windows XP“ internete virusų prisigaudė vos per kelias minutes

Siekdamas įrodyti, kaip pavojinga 2024 m. naudoti senas ir pasenusias operacines sistemas be jokios antivirusinės programos, ugniasienės ar maršrutizatorių, YouTube‘ris Eric Parker atliko koncepcinį eksperimentą – sukūrė „Windows XP“ virtualiąją mašiną su neapsaugotu interneto ryšiu. Per kelias minutes sistema buvo užpulta – į įrenginį automatiškai įsidiegė keli virusai ir kitų tipų kenkėjiškos programos.

Vienas iš virusų netgi sukūrė naują paskyrą pavadinimu „admina“, kuri, atrodo, kompiuteryje talpino FTP failų serverį. Kitas virusas, „conhoz.exe“, apsimetė galiojančia „Windows“ paslauga, pavadinta „conhost.exe“, ir jungėsi prie kelių trečiųjų šalių domenų, įskaitant bent vieną Rusijoje. Kitas įtartinas failas apsimetė esąs iš „Google“, o jo leidėjas buvo nurodytas kaip „www.google.com“.

Išpuoliai nesiliovė, o kompiuteryje su padidintomis privilegijomis buvo įdiegta daugiau virusų. Praleidęs šiek tiek laiko tyrinėdamas automatiškai įdiegtą kenkėjišką programinę įrangą, Parker įdiegė senesnę „Malwarebytes“ versiją, kad atliktų patikrinimą, ir ji pažymėjo bent aštuonis virusus, įvairiai klasifikuojamus kaip Trojos arklius, užkardas, DNS keitiklius ir reklamines programas.

Sistema „Windows XP“ buvo išleista 2001 m. ir tapo viena populiariausių stacionariųjų kompiuterių operacinių programų. Tačiau 2009 m. „Microsoft“ nutraukė pagrindinį „XP“ palaikymą, o 2014 m. – išplėstinį palaikymą. Tai reiškia, kad ji nebegauna saugumo atnaujinimų, priešingai nei naujesnės sistemos, pavyzdžiui, „Windows 10“ ir „11“, todėl ją naudoti internete yra itin pavojinga.

 

1 Komentaras

  1. Darbdavys parašė:

    fake sitas video, matos kad narsykles tab atsidares ir prisiuntes tu virusu video

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.