„Xiaomi“ pateko į JAV juodąjį sąrašą dėl sąsajų su Kinijos kariuomene
JAV valdžia baigiantis Donald Trump administracijos valdymui praneša, kad Kinų „Xiaomi“ elektronikos kompanija yra įtraukiama į juodąjį sąrašą dėl sąsajų su Kinijos kariuomene. Tuo pačiu nurodoma, kad JAV piliečiai negali investuoti į šią kompaniją, o turintys „Xiaomi“ akcijų jas turi parduoti iki 2021 metų lapkričio mėnesio. Nors „Xiaomi“ ir pateko į juodąjį sąrašą, šiai kompanijai nedraudžiama naudoti JAV technologijas, kaip „Huawei“, kuri negali naudoti ar įgyti JAV technologijų.
JAV valdžia sako, kad „Xiaomi“ dalyvauja Kinijos kariuomenės įrangos ir technologijų tobulinime bei yra viena iš devynių Komunistinės Kinijos kariuomenės kompanijų. „Xiaomi“ į kaltinimus atsako, kad kompanija teikia paslaugas ir produktus tiek civiliniam, tiek verslo sektoriams. Taip pat priduriama, kad kompanija nėra Kinijos kariuomenes nuosavybė ir nėra jos valdoma. Kad ir kaip ten būtų, bet rinka dėl „Xiaomi“ įtraukimo į juodąjį sąrašą sureagavo neigiamai ir kompanijos akcijos nukrito 10 %.
Nu trump’ui išvis stogas nuvažiavo. Xiaomi net neparduoda telefonų JAV ar neprekiaujama USA stock market. Juokinga, kad pati Jav kariuomenė iš kinijos perka daug įrangos.
Tegul tik JAV džiaugiasi, kad kiniečiai gamina jų apple produkcija, o tai patiems įves sankcijas ir praras pigia darbo jėga kuri dirba po 16h per diena.
Kinai ne tiek ‘gamina’, tačiau iš esmės tik surinkinėja; kiniškos dalys Apple telefone sudaro vos ~5% (pagal kainą). O jei dėl atsiradusių muitų įmonės ims iškeldinėti surinkimą į kitas pigias šalis- tai tik į gera. Ir saugiau, ir šiaip protingiau surinkinėti demokratiškose šalyse, pvz Indijoje, tuo pačiu paremiant jas, o ne problema betampančią Kiniją.
O teko matyti kokie ten protestai prasidėjo, kai Indai pamatė už kiek dirba, o už kiek Apple pardavinėja produktus? 🙂
Kitos šalys nemanau, kad kas nores dirbti už tiek kiek dirba kiniečiai ir tiek valandu. Niekur kitur nerasi tokios valstybes kuri taip greitai ir pigiai sugebetu pagaminti(surinkti) apple produkta. Gera dokumentika yra apie tai kas vyksta prie apple surinkimo konvejeriu kiniečiu fabrikuose – apple broken promises.
Indija demokratiška šalis? Čia tu rimtai? 😀
Delfije taip rašė todėl jis žino
Kaip Delfi vs Sputnik ar RT- visada patikimiau bus šlamštinis Delfi, taip ir demokratijoje Indija nepalyginamai normalesnė nei totalitarinė-policinė Kinija.
Tai gal tu nukeliauk į indiją ir Kiniją ir pažiūrėk kokiomis sąlygomis žmonės gyvena. Indijoje dar tradiciškai į upę negyvus kūnus meta, nekalbant apie visokius prevartavimus, religinęs žūdynęs ir didžiausią korupciją visoje azijoje. Kinija su Indija lyginti, kaip vokietiją su kokia uganda.
Pridėčiau jog prievartavimai yra vaikų daugiausiai. Vaikų pardavimai, vaikų išmėsinėjimas organams… Bet taip, Indai labiau savo teisėm naudojasi. Bet…kai tik Indas perėmė MS’o vairą, taip jų support’as ritėsi žemyn, nes visą pagrindą perkėlė į indiją. Dabar tas pats yra su dauguma įmonių, kurių paslaugomis naudojasi tarkim Tele2, tai užlūžtas kas sistemoje, laukia kada indai pasirodis
Vergų kraštas ta Kinija.
Pažiūrėk kaip Japonai dirbai. Tie išvis robotai patapo korporacijoms. https://www.youtube.com/watch?v=HH1_px17utk&ab_channel=NOWNESSN
Kaip taip žmonėm smegenis reikia praplauti, kad dirbtų už dyką viršvalandžius manau mūsų darbdaviai irgi norėtų žinoti 😀
Aš tuo net neabejoju 😀
Ne nu, bottomline: kinai turi mirtiną įtaką pasauly ir tai nėr gerai.
Siandien kinija gamina USA rytoj India ar kita Azijos salis, dede Semas issitrauks didele juoda sankciju lazdele ir jau niekur nepabegsi, gali saukti ir rekt kiek nori… Kol doleris absoliuciai dominuoja, tol USA uzsako muzika… p.s. Per artimiausius 60-70metu niekas sitam fronte nepasikeis….
Teisingai ir daro. Pati Kinija nenori būti fabriku. O dabar pats metas stengtis nukreipti gamyba ir surinkimą į kitas šalis ir taip sušvelninti pasekmes jei kiltų konfliktas. Kinai jau nebėra tokia pigi jėga.