„Zen 3“ architektūra leis pasiūlyti 10 branduolių procesorius

Pasirodė gandai, kad tarp būsimų „Ryzen 4000“ stalinių procesorių bus 10 branduolių modelis. Tokią informaciją pateikia Yori Bubliy, kuris geriau žinomas „1usmus“ slapyvardžiu. Priminsime, kad „1usmus“ yra „DRAM Calculator for Ryzen“ programėlės kūrėjas, jis taip pat kuria automatinio spartinimo programėlę „Ryzen“ procesoriams.

„1usmus“ teigia, kad informaciją apie būsimą 10 branduolių „Zen 3“ procesorių rado AMD AGESA 1.0.8.1 mikrokode. Tad galime teikti, kad informacija yra pakankamai solidi. Žinoma, tai gali būti procesorius, skirtas tik vidiniam testavimui.

Bet kokiu atveju tai reiškia, kad AMD su „Zen 3“ gali pasiūlyti įvairesnes procesorių konfigūracijas, o tai leis tiesiogiai konkuruoti su „Core“ procesoriais. „Zen 3“ architektūros viename luste yra 8 branduoliai, kurie turi bendrą L3 atmintį. Su „Zen 2“ L3 atminties yra dalinama perpus ir viename CCX yra po 4 branduolius. Tai reikštų, kad norint išgauti 10 branduolių modelį bus naudojami du lustai, o juose turėtų būti įgalinta po penkis branduolius.

„1usmus“ taip pat pranešama, kad su „Zen 3“ architektūra sulauksime daugiau Infinity Fabric daugiklių. Tai reiškia, kad atminties spartinimas taps daug lankstesnis ir naudojant didesnį atminties valdiklio dažnį bus galima IF dažnį sumažinti nedaug, o ne per pusę. Kol kas nėra aišku, kaip tai tiksliai veiks, nes daugiau informacijos nėra.

Kartu teigiama, kad „Zen 3“ turės „Curve Optimizer“ technologiją. Ji leis keisti kiekvieno branduolio dažnį atskirai. Labai tikėtina, kad visa tai vyks automatiškai, nes tą atlikti jau leidžia „Ryzen Master“ programa, bet viską reikia atlikti rankiniu būdu. Tas pats „1usmus“ kuria „ClockTuner for Ryzen“ programėlę, kuri automatiškai suranda aukščiausią dažnį kiekvienam „Ryzen 3000“ („Zen 2“) procesoriaus branduoliui.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.